KAPALI 2015-2017 Golf, 2017 Leon Otomobil Seçimi

yunuscelik29

Yunus Çelik
Profesör
8 Eyl 2016
1,376
987
1,970
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
Arkadaşlar çok özür diliyorum 2 kez araç seçimi konusunu açtım ama para kolay kazanılmıyor,hele ki şu piyasada araç aldığınız zaman satmak da bi hayli yoruyor..
Neyse 3 araç var;
-Leon 1.6 TDI DSG 2018 (Full+Full)
Hayalet göstergeden Led farlara kadar)
-Golf 1.6 TDI DSG 2015 25bin km’de.
-Golf 1.6 TDI DSG Comfortline 2017 13bin Km’de.

Hepsinin fiyatları birbirine yakın,2015i alsam DSG sizce üzer mi ? Yıpranmadığını nasıl anlarız,tecrübeli bilenler aydınlatırsa süper olur.

yunuscelik29

Yunus Çelik
Profesör
8 Eyl 2016
1,376
987
1,970
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
dizel motorlu golf alırken verdiğiniz fiyat farkına yemek yiyebilirsiniz :)
Aslında ikinci el alıyoruz öyle ahım şahım fiyat farkı yok,10-15bin lira falan,4 yıl binsem hergün okula gidicem dizel çok daha mantıklı.
Ama şöyle bişey var biz benzinli kullanıyoduk dizeli 20bin daha fazlaydı almak mantıksızdı ama çok yakıyordu binemiyoduk sürekli cebimizi yakıyodu,birkere ödemek var 50 kere ödemek var :D

TSIDSG

Panpa
10 Eyl 2016
2,399
9,449
4,970
İstanbul
Aslında ikinci el alıyoruz öyle ahım şahım fiyat farkı yok,10-15bin lira falan,4 yıl binsem hergün okula gidicem dizel çok daha mantıklı.
Ama şöyle bişey var biz benzinli kullanıyoduk dizeli 20bin daha fazlaydı almak mantıksızdı ama çok yakıyordu binemiyoduk sürekli cebimizi yakıyodu,birkere ödemek var 50 kere ödemek var :D
haydi bakalım :d

M.Shadows

Kaan
Panpa
Destekçi
14 Şub 2018
2,042
3
4,939
4,270
24
Highway to Hell
Marka
Hyundai
Golf Highline>Leon>Golf Comfortline olurdu benim sıralamam,konfor ya da trim açısından değil olaya donanım olarak baktım sadece.Leonun oyuncakları gerçekten yabana atılamaz.Ama Golf'ün kalitesi ve konforu her zaman Leondan öndedir.

Eğer Led farlı,Cam tavanlı bir Highline'dan bahsediyorsak,Golf alınır.Zaten yakın zamanda kasa değiştireceği için illa en yenisi olmasına gerek yok bence.Comfortline Golf'te halojen far görünce benim sinirlerim bozuluyor,bu yüzden ona karşı Leon tercihim olurdu.

NeR0N

Profesör
22 Kas 2017
230
266
1,335
Yanlış anlaşılmalar olmuş. Elbette cebimde 5 kuruş olmadığı zamanlar da oluyor. Aylık, sadece ilçe bazlı gezerek, 700-800 TL benzin attığım zamanlar da oluyor. Ama hiçbir zaman, “ben öğrenciyim” demedim Param yokken de ben, benim - param varken de ben, benim. Takıntılı olduğumdandır belki de, bir de benzinli arabanın tadı başka.

yunuscelik29

Yunus Çelik
Profesör
8 Eyl 2016
1,376
987
1,970
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
Biz dün sattık 318i'yi gerçekten çok fazla başımızı ağrıttı,dedim ben defalarca 1.0 falan var düşünürmüsün hem az yakıyor hem daha ucuz diye ben daha benzinli araba almam diyor sürekli o algı oluştu artık babamda yapıcak birşey yok maalesef.
Benzinli turbolarda gaza bastığınız zaman direk tüketim uçuyor dizellerde öyle birşey yok işte o çok güzel.

yunuscelik29

Yunus Çelik
Profesör
8 Eyl 2016
1,376
987
1,970
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
Yav ben de öğrenciyim, ama benzinli arabaya biniyorum. İt gibi yakıyor hem de. Hiç yaşayamam umarım şu “ben öğrenciyim” durumunu :D
1 yıl önce bende hiç demedim umursamazdım böyle şeyleri ama insan mazot parasını cebinden verince anlıyormuş demekki :D baba parası yemek çok güzelmiş şimdi de git mazot at bin diyor :DDD

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım