KAPALI 50-60 Bin TL'ye Otomatik Araç Tavsiyesi

Frkn1461

Senkromeççi
10 Haz 2019
8
3
70
33
Marka
Nissan
İyi günler arkadaşlar 50-60 bin arası az sorun çıkaracak otomatik bir araç alıyorum model ve marka tavsiyeleriniz nelerdir?

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,733
3
9,667
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Hangi segment arıyorsunuz , önceliğiniz neler , yakıt ne olsun biraz daha bilgi verirseniz herkes daha kolay yardımcı olur , iyi forumlar.

dthhasan

Hasan H Ayan
Sanmıyorum :)
Beta Programı
23 Ara 2017
4,289
16,195
5,720
çanakkale
Marka
Renault
Hangi segment arıyorsunuz , önceliğiniz neler , yakıt ne olsun biraz daha bilgi verirseniz herkes daha kolay yardımcı olur , iyi forumlar.
Hangi şehirde yaşıyorsunuz?kaç kişi kullanıcaksınız?hepsinde değişiyor önericeğimiz markalar.bazısı der mesela yakışıklı olsun.kimi der illa az yaksın.

Frkn1461

Senkromeççi
10 Haz 2019
8
3
70
33
Marka
Nissan
Hangi şehirde yaşıyorsunuz?kaç kişi kullanıcaksınız?hepsinde değişiyor önericeğimiz markalar.bazısı der mesela yakışıklı olsun.kimi der illa az yaksın.
Aile arabası olarak kullanıcak yani genelde 4 kişi bazende 5 kişi kullanılacak. Cok sorun cıkarmayacak olması benim için önemli. Trabzon bayburt gibi illerde kullanılıcak. Yakıt türü önemli değil hepsine açığım teşekkürler

dthhasan

Hasan H Ayan
Sanmıyorum :)
Beta Programı
23 Ara 2017
4,289
16,195
5,720
çanakkale
Marka
Renault
Aile arabası olarak kullanıcak yani genelde 4 kişi bazende 5 kişi kullanılacak. Cok sorun cıkarmayacak olması benim için önemli. Trabzon bayburt gibi illerde kullanılıcak. Yakıt türü önemli değil hepsine açığım teşekkürler
4-5 kişi ve sanırım yokuşu bol olan iller olduğu için yüksek motor yada dizel araç öneriyorum ,çünkü 5 kişi bindiğinizde kamyon arkasında tıkanıp kalmayın sizi mutsuz eder.
Yokuşlarda kararsız kalan toyota citroen ve pejo dizel otomatiği elemeniz lazım.ben renault grubu bakmanızı öneririm.
Bir de bazı şehirler bazı markaları sever bazı markaları sevmez.şehrinizde tutulan markalara yönelmeniz hem sorunları hızlı çözmenizi hemde sıkılırsanız hızlı satmanızı sağlar.1.6 otomatik corolla sizi mutlu edicektir.ilan buldukça göndereyim.bir ekleme daha yapayım bulunduğunuz şehirden araba almanız yine sizi mutlu edicektir.atıyorum istanbula gittiniz turbo baskı yada herhangi bir sorunla karşılaştınız yada boyasız denilen arabads düşük mikron 2 parça boya çıktı gelmişken alayıma düşmemek lazım.

Oronra

Asfalt Kurutucu
24 May 2019
169
78
510
44
Marka
Honda
Bahsettiginiz corolla benzinlinin max 160nm torku 4400 de oldugu dusunulurse bir dizele gore avantaji yok. 1.4 dizel corolla larin 200 uzerinde torku, ustelik 1800 devirden itibaren.

Farkli yildaki araclarami bakiyoruz acaba?

Son düzenleme:

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,921
2
24,229
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Bahsettiginiz corolla benzinlinin max 160nm torku 4400 de oldugu dusunulurse bir dizele gore avantaji yok. 1.4 dizel corolla larin 200 uzerinde torku, ustelik 1800 devirden itibaren.

Farkli yildaki araclarami bakiyoruz acaba?
Biri 1800-3000 arası 210 tork veriyor diğeri 160 nm tork 4400-6500 arası veriyor.İşte burda avantajlı

Oronra

Asfalt Kurutucu
24 May 2019
169
78
510
44
Marka
Honda
Biri 1800-3000 arası 210 tork veriyor diğeri 160 nm tork 4400-6500 arası veriyor.İşte burda avantajlı
O vakit arkadas 1.6 benzin corollayi neden onermis ki? 160 tork icin devirli kullanacak araci.

Onun yerine 4-5 kisi yolculuk etmek isteyen konu sahibi icin dizel daha avantajli degul mi? Neden benzinli onerilmis?

Uzun yolda neden araci 4400-6500 devirlerde kullanayim torku icin.

Ozellikle karadenizin yuksek rakimli yerlerinde atmosferik araclarin devir cevirirken baya cekisten dusmuslugune sait oldum

Son düzenleme:

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,921
2
24,229
5,320
İzmir
Marka
Toyota
O vakit arkadas 1.6 benzin corollayi neden onermis ki? 160 tork icin devirli kullanacak araci.

Onun yerine 4-5 kisi yolculuk etmek isteyen konu sahibi icin dizel daha avantajli degul mi? Neden benzinli onerilmis?

Uzun yolda neden araci 4400-6500 devirlerde kullanayim torku icin.

Ozellikle karadenizin yuksek rakimli yerlerinde atmosferik araclarin devir cevirirken baya cekisten dusmuslugune sait oldum
Düşsün.Turbo içinde biriken kurum ve performans kaybı + motor içi kurum birikmesi rakımdan bağımsız sürekli güç kaybı tehlikesi getiriyor.O daha büyük risk değil mi.170.000 km 10 yıl d4d 1,4 kullandık.Bebek gibi bakmamıza rağmen son kondusyonu %90 civarıydı dyno da.Neden mi saydığım sebeplerin yanında dizelin yüksek basıncından kaynaklanan gittikçe piston içi kompresyon kaybı oluyor.O yüzden yüksek km yapmayan yakıt tüketimi için cebi açık olan birisi için dizel önermek; araba isteyen birine traktör önermeye benziyor bana kalırsa.Bu arada 110 ile d4d ile giderken 6.viteste 2100 devir görülüyor.Benzinlisinde 6.viteste 110 ile 2400 devir görülüyor.Yokuş çıkma olayında da sanırım konu sahibi Karadeniz’de kullanacak.1 de çıkabiliyor horluyor 2 ye attığında bayılıyor d4d 2000km Karadeniz yaylaları geçerken 5 kişi bagajla kullandım ordan biliyorum.Benzinli ile de Doğu Anadolu’da aynı senaryoda araba kullandım.Rakım 2100 civarı tendürek civarları.Yokuş çıkmak istediğinizde vuruyorsunuz 6000 e sonra atıyorsun vitesi 4000 devrile çıkıyorsun.Dizelde 3000 den sonra tork bitiriyor atıyorsun 3500 de vitesi 1900-2000 çeviriyor ölüyor motor bir daha düşüyorsun.4000 çeviriyorsun atıyorsun vites 2500 devirde sabitliyorsun.4000 benzin mi 2500 dizel sesi mi:)

Oronra

Asfalt Kurutucu
24 May 2019
169
78
510
44
Marka
Honda
Neden dussun?
Ben konu sahibi kriterleri adina yazdim, belki oda dussun istemez. Zaten atmosferigi severim 2 aracimda atmosferik. Devir sesinide motor sesinide severim, bence hic mahsuru yok yazdiklarinin. Fakat rakim nefes aldirmiyo atmosferige. Herkes de aldigi araca 10 yil binmiyor buda bir gercek, dolayisiyla turbo dizel belki sence alinmaz, bir baskasi icin alinasi olabilir. Seffaf bakmak lazim.

Gel gelelim dizel kullanmak aliskanlik ister benzinli kullanani bozuyor cogu zaman. Beni bozuyor misal, fakat 5 kisi olsam dizel torkunu dusuk devirde ararim, benzinli kullanircasina devir yapmadan torkunu kullanirsan 3000 den sonrasina zaten ihtiyacin olmaz. Olursada 3000 den fazla ceviren dizele binersin. 1.3 - 1.4 dizel cogu zaman cigersiz

Son düzenleme:

Frkn1461

Senkromeççi
10 Haz 2019
8
3
70
33
Marka
Nissan
4-5 kişi ve sanırım yokuşu bol olan iller olduğu için yüksek motor yada dizel araç öneriyorum ,çünkü 5 kişi bindiğinizde kamyon arkasında tıkanıp kalmayın sizi mutsuz eder.
Yokuşlarda kararsız kalan toyota citroen ve pejo dizel otomatiği elemeniz lazım.ben renault grubu bakmanızı öneririm.
Bir de bazı şehirler bazı markaları sever bazı markaları sevmez.şehrinizde tutulan markalara yönelmeniz hem sorunları hızlı çözmenizi hemde sıkılırsanız hızlı satmanızı sağlar.1.6 otomatik corolla sizi mutlu edicektir.ilan buldukça göndereyim.bir ekleme daha yapayım bulunduğunuz şehirden araba almanız yine sizi mutlu edicektir.atıyorum istanbula gittiniz turbo baskı yada herhangi bir sorunla karşılaştınız yada boyasız denilen arabads düşük mikron 2 parça boya çıktı gelmişken alayıma düşmemek lazım.
Teşekkür ederim tavsiyesinize dikkat ederek listemi daraltıyorum.

Kayagillerden

Senkromeççi
18 Haz 2019
9
1
70
38
Marka
Hyundai
2013 aralık çıkışlı arkadaşımın bir arabası var. satılık 45 bin istiyor. 103 binde hasar kaydı yok. camları otomatik. daha fazla bilgi istersen benimle iletişime geçebilirsin arkadaşım.

Ekli dosyalar

• ScreenHunter_34 Jun. 18 11.08.png
    ScreenHunter_34 Jun. 18 11.08.png
    314.6 KB · Görüntüleme: 0

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,733
3
9,667
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Dualogic vitesi bir ara Fiorino ve Doblolara koymuşlardı sanırım.

Doblo otomatik vites mi?

Yarı Otomatik vites demek daha doğru hatta ROBOTİZE vites diyelim biz ona :D 1.6 multijet motora adapte edilmiş bir robotize vites var 5 ileri orana sahip :) Fiorinolardaki 1.3 mjet motora adapte edilen ise yine aynı vitesin 6 oranlı olanı :)

Bizzat 1.6 robotize doblom olmuştu :D

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,040
7
51,377
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Makul tramer kayıtları olan Fiat 500L 1.3 Mjet Dualogic'ler var. Motoru fazla yakıt kalitesi aramaz, yerden yüksektir her yolda gidebilir. Öneririm.

Son düzenleme:
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım