HABER Yeni Ford Fiesta Almanya'da tanıtıldı!

Alcantara

Batuhan KARALAR
Yönetim
Editör
7 Eyl 2016
1,052
1,185
2,570
27
İstanbul
Marka
Renault
Ford Fiesta’nın yeni jenerasyonu, Almanya’nın Köln kentinde düzenlenen lansman ile tanıtıldı. Etkinlikte yeni Fiesta’nın pek çok ayrıntısı gizli tutulsa da araç büyük teknolojik yenilikler ile geliyor.

2017 Ford Fiesta Avrupa’da dört versiyon olarak satılacak. Ana versiyon olan Titanium’un yanında lüks detayları bulunan Vignale, sportif versiyon ST-Line ve crossover izlenimi veren Active ile model gamı tamamlanıyor.

Yeni Fiesta’nın tasarım çizgileri genel olarak bir önceki kasa ile büyük oranda benzerlik gösterse de yuvarlak hatlara sahip olması hemen dikkat çekiyor. Tamamen yenilenen ön bölümde çamurluklara doğru daha da uzatılan farlar, tasarımı değişen beşgen havalandırma ızgarası ve sportif ön tampon önemli yenilikler arasında yer alıyor. Arka kısımda ise dikey formdan yataya dönüştürülen C şeklindeki stop lambaları araca dinamik bir hava katıyor. Boyut konusunda kesin bir bilgilendirmenin yapılmadığı aracın selefine göre daha uzun olduğu gözlemlenebiliyor.

Ford, yeni Fiesta’da önemli yenilikleri iç mekanda toplamış. Malzeme kalitesinin arttırıldığı belirtilen iç mekanda panoramik cam tavan ferah bir hava katıyor. Orta kısımda 8 inçlik büyük bir multimedya sistemi yer alırken, SYNC3 bilgilendirme sistemi multimedya sistemine entegre bir şekilde geliyor. Ses konusunda Bang&Olufsen ile ortak bir çalışmaya giden Ford, B&O Play ses sistemini Fiesta kullanıcılarına opsiyon olarak sunacak.

Yeni Fiesta’nın kaputunun altında toplam 4 motor seçeneği yer alacak. 100, 125 ve 140 beygir gücündeki 1.0 litrelik EcoBoost motorlar, silindir pasifizasyon özelliğine sahip dünyanın ilk 3 silindirli motorları olarak dikkat çekiyor. Dizel tarafında ise Ford’un 1.5 litre hacmindeki ve 140 beygir gücündeki TDCi motoru bulunacak.

Son olarak lansmanda aracın satış tarihi ile ilgili net bilgilerden kaçınılsa da yeni Fiesta’nın Avrupa’da 2017’nin ilk aylarında satışa sunulacağı tahmin ediliyor.

1 arasında 15

Bu yazıyı ana sayfa portalımızdan okumak için tıklayınız..

stan

Rahmi Tanır
Panpa
8 Eyl 2016
1,715
1
6,449
4,070
36
İzmir
Marka
Alfa Romeo
Sislerin kenarlarda kaldığı tampon çok kötü duruyor, onun dışında resmen "şampiyon takımı bozmamışlar" mantığı mevcut dış görünümde.
İç mekan ise çağ atlamış gibi duruyor, özellikle de orta konsol.
140hp'lik dizel motor çok canlar yakar.
Ama mevcut kur ve vergilerle bu araç bile ulaşılabilirliğini baya yitirir, özellikle dolu paketlerinde...

Yellowolf

Asfalt Kurutucu
10 Eyl 2016
25
11
595
Mevcut kasa gayet basarili cizgilere sahipti dis tasarimi guzeldi. Mondenun focusun yakisikliligindan sonra bu olmamis almayi dusundugum bekledigim bir aracti artik tamamen vazgectim...

gbasturk

Yönetim
Editör
7 Eyl 2016
41
36
595
29
Bursa
Tasarım olarak beklentimin altında kaldı, ön kısımda daha sert bir tasarım beklerdim. İç mekanı Focus'a benzetmişler güzel olmuş ama ekranın o şekilde konumlandırılmasını beğenmiyorum. Motor olarak da yeni EcoBoostların gelmesi güzel olmuş ama keşke 1.6lık atmosferik de dursaydı. Donanımsal açıkları kapatırken sürüş zevkinden ödün vermemeleri güzel olmuş, kendim Mk4 kullanıcısıyım onun keyfini güncel hiçbir arabada alamadım ama Mk7 de gayet keyifliydi. Sürmeden yorumlamak çok doğru olmaz, merak ettiğim araçlardan biri.

ergnhkn

Asfalt Kurutucu
10 Eyl 2016
10
0
585
ön farlar focus 3 makyajsız kasayı andırıyor fena değil ekranı gömseler iyi olurmuş. eski göstergelerin sportifliği gitmiş 2012 focus mk3 kullanıcısı olarak begenmedim. onun dışında mutlaka iyileştirmeler vardır. yalıtım arka diz mesafesi gibi. motorlara diyecek yok güzel göreceğiz bakalım.

botvitaliy

Profesör
8 Eyl 2016
88
62
1,035
1.5 tdci 82 beygir ve 118 beygir versiyonları olacakmış haberde hata olmuş 140 yanlış onu düzeltin

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,201
45,791
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
1.1 atmosferik 3 silindirli 70 ve 85 hp 5 ileri manuel
1.0 ecoboost 3 silindirli 100, 125, 140 hp ( 100 hp'lik otomatik vites, diğer ikisi 6 ileri manuel)
1.5 tdci 85 ve 120 hp 6 ileri manuel

bakan45

Asfalt Kurutucu
3 Eki 2016
15
3
595
Dizelde 140 beygir motordan bahsetmişsiniz fakat Almanya kaynaklı sitelerde 85-120 beygir arasında dizel motor seçeneği olacağı belirtiliyor.

emrcnsr

Asfalt Kurutucu
18 Eyl 2016
1
0
535
Ne ön ne de arka tasarım hiç güzel olmamış. Şu anki fiestalar bundan daha yakışıklı daha sportif duruyor. İç tasarımda ise o ekranı daha güzel yedirebilirlerdi orta konsola. Motorlara diyecek laf yok.

disfordangerous

Asfalt Kurutucu
11 Kas 2016
40
23
595
Marka
Honda
eğer vw polo için birşeyler düşünmezse b segmentinde micra durumunda düşecek fiyatlar zaten hepsinde pahalı olduğu için onu konuya katmıyorum

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,201
45,791
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Biraz yukarıda motor seçeneklerinden bahsetmiştim fakat görsel olarak da ekleyelim ki şüpheler tamamen gitsin. Tüm motorlarda manuel şanzımanlar 5 ileri yerine 6 ileri olarak güncellenmiş (atmosferikler hariç). Henüz diğer motorlarla ilgili bir açıklama yok fakat ilk etapta 100 hp'lik ecoboost motorla birlikte otomatik şanzıman sunulacakmış. İlerleyen zamanlarda diğer motorlara da otomatik şanzıman güncellemesi yapılması bekleniyor.
CygGaQtXUAAzpwV.jpg.65bc39f0d13d2e1f781f8ce9231d3f37.jpg

Son düzenleme:

batuhanklc

Asfalt Kurutucu
30 Kas 2016
2
0
535
140 dizel yazıpda 85-120 ye çekmek muhteşem haber girmek için güzel haber giriyonuz ha :)

stan

Rahmi Tanır
Panpa
8 Eyl 2016
1,715
1
6,449
4,070
36
İzmir
Marka
Alfa Romeo
Uleyn ben de 140hp dizel çok can yakar dediydim. Sazan.avi olmuşum. Teşekkürler editör kardeşler;)

TheMachinist

Profesör
9 Eyl 2016
194
381
1,335
120 lik dizelde iyi gider ama :) alınacak seviyede olanının fiyatı 70 i geçer diye tahmin ediyorum. 70 e de B araba almam ya :p ama şimdikinden daha yakışıklı duruyor onu da belirteyim.

Gurdal07

Profesör
29 Eyl 2016
354
342
1,295
Antalya
Ön makyajlanmış, arka mahvedilmiş. Arkası mpv bir araba gibi olmuş eski sportif görünümü bozulmuş

Akın

Panpa
Beta Programı
9 Eyl 2016
3,365
7,204
4,970
İstanbul-Tunceli
Marka
Yok
Yeni Fiesta çağ atlamış gibi duruyor ben begendim. ama ön tarafta sis farlarının yeri biraz çirkin olmus.

summi

Profesör
9 Eyl 2016
193
258
1,335
Marka
BMW
Nihayet 1.5 dizel 120hp lik üniteyi koyabildiler şu arabaya. İnşallah dizel oto kombinasyonunu da 1 sene sonra koymazlar.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım