AÇIK 200-240 bin TL otomatik HB araç önerisi

nrxyn

Senkromeççi
4 Ağu 2021
7
3
70
31
Ankara
Herkese selamlar,

200-240 bin TL aralığında hatchback otomatik vites araç arayışındayım. Araç B veya C segment olacak. Beklenti spor, rahat kullanım, yokuşlarda aşırı performans düşüşü yaşamayacak sorunsuz bir araç. :) Yokuş kalkış desteğini mutlaka istiyorum, hız sabitleme olmasa da olur.

İlk önceliğim sıfır araç bulmaktı. Hyundai i20, renault clio, Kia rio ve Opel corsa arasından çok teknik bilgiye sahip olmamakla birlikte Corsa daha iyi geldi. Corsa Elegance paket 1.0 turbo motor 90hp. 1.0 olması biraz düşündürüyor.

Diğer yandan da çevremdeki herkesin önerisi sıfır araç almaktansa 2015 sonrası 50.000 km civarı golf bulmak. O da benim bütçe aralığıma kılpayı giriyor. Ama neden sıfır Corsa dururken 5-6 yıllık golf almalıyım, gerçekten de değer mi? Bu konuda değerli fikirlerinizi bekliyorum.

mtb_rider

Mustafa Özer
Panpa
6 Eyl 2020
785
1,503
2,520
37
Sakarya
Marka
Kia
Bu fiyat bandına C sınıfı az yakan çok kaçan bir şey bulmanız pek mümkün değil.

Bir kere Rio'dan uzak durun. 1.4 atmosferik motor sizi pek memnun etmez.
1.0 i20 düşünülebilir. Paket içeriğinde ne sunduğuna bağlı olarak.

Ben size fabia öneririm. 95hp / 160 tork. Aracı tıka basa doldurmadığınız sürece sizi ziyadesi ile memnun edecektir.
Hız sabitleme hariç ihtiyaç olacak bir çok donanım mevcut. (Ekran, carplay, bluetooht, far sensönrü, arka park, kararan dikiz ) Fiyat 205 civarında. Mutlaka bir Skoda bayisine gidip aracı görmenizi tavsiye ederim.

B sınıf bir araç benim işimi görür diyorsanız, ki diyorsunuz. Kafanıza uygun bir araç bulup sıfır alın. Kazasız belasız araç alıyorsunuz ama mekaniği yorulmuş oluyor. Başınıza bir ton masraf çıkartıyor. Tavsiyem sıfır fabia'dan yana.

Son düzenleme:

TheDavsanci

Furkan T.oğlu
Profesör
21 Haz 2020
142
146
1,235
27
Gaziantep, Araban
Golf vs Corsa konusunda bir fikrim yok ama C segment hatchback için daha iki hafta önce Kırıkkale Kayseri Kayseri Kırıkkale yaptığım Fiat Egea 1.6 Mjet'i önerebilirim. Araç ilk olarak çok atak bir araç. Üzerindeki (yanlışım varsa düzeltin) çift kavrama 6 ileri otomatik şanzıman ile 120hp 320nm motoru gerçekten harika hissettirmişti. Üstelik 1.6 mjet olduğu için az da yakar. Araç abimin şirketten aldığı araç olduğu için tam donanım veremesem de Urban Plus veya Lounge paketti diyebilirim. O hali de gayet doluydu. Yokuş kalkış desteği de vardı. Özetle sizin kriterlerinize uyuyor araç :)

nrxyn

Senkromeççi
4 Ağu 2021
7
3
70
31
Ankara

Ben size fabia öneririm. 95hp / 160 tork. Aracı tıka basa doldurmadığınız sürece sizi ziyadesi ile memnun edecektir.
Hız sabitleme hariç ihtiyaç olacak bir çok donanım mevcut. (Ekran, carplay, bluetooht, far sensönrü, arka park, kararan dikiz ) Fiyat 205 civarında. Mutlaka bir Skoda bayisine gidip aracı görmenizi tavsiye ederim.

B sınıf bir araç benim işimi görür diyorsanız, ki diyorsunuz. Kafanıza uygun bir araç bulup sıfır alın. Kazasız belasız araç alıyorsunuz ama mekaniği yorulmuş oluyor. Başınıza bir ton masraf çıkartıyor. Tavsiyem sıfır fabia'dan yana.
Evet ikinci el almak konusunda ben de sizin gibi düşünüyorum. Skoda scala görmüştüm de Fabia hiç aklıma gelmemişti, mantıklı gözüküyor iyice araştırayım aracı. Corsa’ya göre avantajı Volkswagen grubundan olması mı olur acaba? Fiyat olarak net daha avantajlı.

mtb_rider

Mustafa Özer
Panpa
6 Eyl 2020
785
1,503
2,520
37
Sakarya
Marka
Kia
Evet ikinci el almak konusunda ben de sizin gibi düşünüyorum. Skoda scala görmüştüm de Fabia hiç aklıma gelmemişti, mantıklı gözüküyor iyice araştırayım aracı. Corsa’ya göre avantajı Volkswagen grubundan olması mı olur acaba? Fiyat olarak net daha avantajlı.

Ben araca vw olarak bakmıyorum. Kullandığım, memnun kaldığım ve beni şaşırtan bir araç olduğu için tavsiye ettim.

Bu araç sizi memnun edecekse, daha fazla bütçe ayırmayın bence. Hele şu dönemde.

mehmeetakiff

Profesör
5 Haz 2020
519
1
946
2,020
22
Bir Yerler
Marka
Volkswagen

Corsa 1.2 130 bg ultimate alın, 0 km daha boş 100 bg araç alacağınıza 5000 km de alın dolu ve 130 bg olsun.
Bu iki yoruma sonuna kadar katılarak; Fabia tatmin ederse fabia, ya da sıfır ayarında daha 10 binli kilometrelerine gelmemiş dolu bir Corsa diyorum.

nrxyn

Senkromeççi
4 Ağu 2021
7
3
70
31
Ankara
Bu iki yoruma sonuna kadar katılarak; Fabia tatmin ederse fabia, ya da sıfır ayarında daha 10 binli kilometrelerine gelmemiş dolu bir Corsa diyorum.
Baktığım kadarıyla Fabia da baya hoşuma gitti. Corsa nın Fabiaya göre avantajı-fiyat yüksekliği nedendir? Teknik detaylardan çok anlamamakla beraber sadece corsanın dış görünüşünü biraz daha fazla beğendim, onun dışında iç konfor olarak ve kullanıcıların performans yorumlarına göre YouTube videolarında benzer gözüküyorlar. :)

Berkay

Emre Berkay Zeren
Düz Yol Gazcısı
23 Ara 2019
48
17
195
26
İstanbul
Marka
Suzuki
B Hacback yerine buluna bilirse İkinci el olarak B SUV olan Suzuki Vitara 1.4 Motor 4X4 tercih edile bilir Kanal testi var bence bir izleyin derim

mehmeetakiff

Profesör
5 Haz 2020
519
1
946
2,020
22
Bir Yerler
Marka
Volkswagen
Baktığım kadarıyla Fabia da baya hoşuma gitti. Corsa nın Fabiaya göre avantajı-fiyat yüksekliği nedendir? Teknik detaylardan çok anlamamakla beraber sadece corsanın dış görünüşünü biraz daha fazla beğendim, onun dışında iç konfor olarak ve kullanıcıların performans yorumlarına göre YouTube videolarında benzer gözüküyorlar. :)
Daha yeni, 95 beygir yerine 130 beygir yani daha performanslı, daha teknolojik, daha fazla oyuncaklı gibi gibi.. bir de tabii daha yeni ve şık tasarım. ilk akla gelen özellikler bunlar :)

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...a-1.o-tsi-ozel-seri-cift-renk-940617162/detay bu ve bunun gibi Fabialar 190 binden beri duruyor (takip edebildiğim kadarıyla, muhtemelen daha öncesi de vardır). 205-206 bin liralık ilanlara bakmamanızı ve en fazla 195 bin teklif etmenizi öneririm.

Fabia'nın eksi sayılabilecek yanı artık bu kasanın üretilmeyecek oluşu, çok uzun zaman sonra Fabia gerçek anlamda bir değişim geçiriyor.

Corsa konusuna gelince kağıt üstünde iyi duran ancak kronik sorunları (gerek mekanik gerek kozmetik -diğer çoğu PSA'da olduğu gibi boya sorunu-) olan bir model. O nedenle gönül rahatlığıyla alınır diyemiyorum. B sınıfı PSA araçları arasında şu an kağıt üstünde en zayıf ancak sorunsuzluk açısından en güçlü duran model C3.

0 km galeriden 2020 model de alırım diyorsanız benim önerim Renault Clio 1.3 TCe olurdu. Hacim (bagajı da 391 lt) ve sürüş olarak da C sınıfına yakın olduğu söyleniyor. Clio 5'in ilk çıktığında ortaya çıkan sorunların çözümü için servislerde upc değişimi yapılıyormuş (@dthhasan).
Renault'dan devam edersem, 230 bin lira civarına 5-10 bin kmde 1.3 TCe EDC şanzımanlı Megane heçbekler de bulunuyor (sedanları daha bile uygun).

@Berkay 240 bin lira üst limit ile kazasız ve 100 bin km üstü olmayan 1.4 Vitara bulmak çok zor, 4x4'ten hiç bahsetmiyorum bile. Onun için 260 bin lira civarına çıkmak lazım.

240 bin lira az bir meblağ değil, farklı farklı seçeneklerle karşılaşacaksınız -ikinci eller de girince daha da zengin bir liste çıkıyor-. Herkesin zevki, beklentisi farklı o nedenle direkt şuna bakın diyemiyorum. Ancak "bence" yapılacak en mantıklı şey bu paralara 6-7 yaşlarında Golf almamak olurdu.

Son düzenleme:

mtb_rider

Mustafa Özer
Panpa
6 Eyl 2020
785
1,503
2,520
37
Sakarya
Marka
Kia
Bayide bulunabiliyorsa harika bir seçenek. 110hp/200Nm tork. Sizi uçurur.

1628287842415.png

nrxyn

Senkromeççi
4 Ağu 2021
7
3
70
31
Ankara
Bayide bulunabiliyorsa harika bir seçenek. 110hp/200Nm tork. Sizi uçurur.

Ekli dosyayı görüntüle 36480
Bir bayide 230bin e buldum. Bulunduğum şehirde 1.2 motor 100hp Opel Corsa da var. Seat 1.0 motor olması dezavantaj mıdır? Ya da şöyle sorayım, 110 Seat yerine 100corsa tercih edersem büyük bir kayıp mı yaşamış olurum?
Corsa alacağım yer eldeki mevcut araca iyi bir takas sunduğu için oraya daha yakındım.

Son düzenleme:

nrxyn

Senkromeççi
4 Ağu 2021
7
3
70
31
Ankara
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...a-1.o-tsi-ozel-seri-cift-renk-940617162/detay bu ve bunun gibi Fabialar 190 binden beri duruyor (takip edebildiğim kadarıyla, muhtemelen daha öncesi de vardır). 205-206 bin liralık ilanlara bakmamanızı ve en fazla 195 bin teklif etmenizi öneririm.

Fabia'nın eksi sayılabilecek yanı artık bu kasanın üretilmeyecek oluşu, çok uzun zaman sonra Fabia gerçek anlamda bir değişim geçiriyor.

Corsa konusuna gelince kağıt üstünde iyi duran ancak kronik sorunları (gerek mekanik gerek kozmetik -diğer çoğu PSA'da olduğu gibi boya sorunu-) olan bir model. O nedenle gönül rahatlığıyla alınır diyemiyorum. B sınıfı PSA araçları arasında şu an kağıt üstünde en zayıf ancak sorunsuzluk açısından en güçlü duran model C3.

0 km galeriden 2020 model de alırım diyorsanız benim önerim Renault Clio 1.3 TCe olurdu. Hacim (bagajı da 391 lt) ve sürüş olarak da C sınıfına yakın olduğu söyleniyor. Clio 5'in ilk çıktığında ortaya çıkan sorunların çözümü için servislerde upc değişimi yapılıyormuş (@dthhasan).
Renault'dan devam edersem, 230 bin lira civarına 5-10 bin kmde 1.3 TCe EDC şanzımanlı Megane heçbekler de bulunuyor (sedanları daha bile uygun).

@Berkay 240 bin lira üst limit ile kazasız ve 100 bin km üstü olmayan 1.4 Vitara bulmak çok zor, 4x4'ten hiç bahsetmiyorum bile. Onun için 260 bin lira civarına çıkmak lazım.

240 bin lira az bir meblağ değil, farklı farklı seçeneklerle karşılaşacaksınız -ikinci eller de girince daha da zengin bir liste çıkıyor-. Herkesin zevki, beklentisi farklı o nedenle direkt şuna bakın diyemiyorum. Ancak "bence" yapılacak en mantıklı şey bu paralara 6-7 yaşlarında Golf almamak olurdu.
Fabia linki gayet iyi fiyatmış da renk malesef :)

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım