Insignia far değişimi

19052323

Profesör
20 Eyl 2016
239
72
1,035
Arkadaşlar ınsignia b enjoy sahibiyim farları intellilux matrix far ile değiştirmek istiyorum, acaba bu mümkün müdür farlar sağlıklı çalışabilir mi? bilgisi olanlar cevaplarsa sevinirim

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,729
3
9,666
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Öncelikle mümkün değil diyeyim ama oldu ki yapılıyorsa sağlıklı çalışması için arka süspansiyon sistemine yük yükseklik ayarlayıcı parça takılması lazım ve bunların beynidir elektrik tesisatıdır vs. vs. bir çok işi var.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,237
45,841
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Gereken tüm parçaları, sensörleri temin ettiğiniz takdirde teoride yapılabilen ama pratikte oldukça zor bir işlem. Bunu yapacak deneyimli ustayı bulmak kolay değil. Neticede sorunuzun cevabında evet, yapılabilir ama oldukça zor ve maliyetli bir işlem.

HaniBanaDemiş

Rıfat
Profesör
2 Şub 2021
208
151
1,085
38
İstanbul
Marka
Opel
A kasada da AFL far değişimi çok denenmişti. Yazılım uyumu halledilmediği sürece tam farın tüm nimetlerinden faydalanılamıyor. Gövde değiştirip Xenon far elde edilmiş oldu sadece. Siz de bu değişimle uğraşırsanız tahminen halojen yerine led ile aydınlatma sağlayacağınız düz bir far elde edeceksiniz.

Gökhan61

Gökhan K.
Panpa
Beta Programı
21 Eyl 2016
1,498
1
4,826
4,070
41
Trabzon
Marka
Renault
Benimde derdim sizinkinin tam tersi. Xenon far sistemimi komple halojene çevirmek istiyorum lakin o dingillerdeki sensörler ve bir sürü kablo vs sökülüp kara düzen sisteme nasıl geçirilecek bilmiyorum.

diesel_s3

Uras Kayra Bağcı
Elit Apaçi
27 Ocak 2021
80
123
760
İzmir
Marka
Volkswagen
Şöyle bir soru çıkar ortaya siz matrix farların bütün nimetlerinden yararlanmak mı istiyorsunuz yoksa sadece görüntü olarak mı? Önce bunun bilgisini verirseniz bence daha sağlıklı ilerler. Eğer sadece görüntü içinse sanırım matrix kasası içerisinde normal bir aydınlatma işinize yarayabilir tahminimce. Tabi dediğim gibi tahminimce. Konu hakkında daha fazla bilgi sahibi olan arkadaşlar düzeltirse yanlışımı çok sevinirim. Ama matrix far olunca sadece bir değişim ile olmuyor sensörler tesisat işi iyice karmaşıklaştırıyor. Xenon seçeneğe baksanız daha sağlıklı olabilir bence.

19052323

Profesör
20 Eyl 2016
239
72
1,035
Hepinize cevaplarınız için teşekkürler, anladığım kadarıyla pek mümkün görünmüyor.

19052323

Profesör
20 Eyl 2016
239
72
1,035
Şöyle bir soru çıkar ortaya siz matrix farların bütün nimetlerinden yararlanmak mı istiyorsunuz yoksa sadece görüntü olarak mı? Önce bunun bilgisini verirseniz bence daha sağlıklı ilerler. Eğer sadece görüntü içinse sanırım matrix kasası içerisinde normal bir aydınlatma işinize yarayabilir tahminimce. Tabi dediğim gibi tahminimce. Konu hakkında daha fazla bilgi sahibi olan arkadaşlar düzeltirse yanlışımı çok sevinirim. Ama matrix far olunca sadece bir değişim ile olmuyor sensörler tesisat işi iyice karmaşıklaştırıyor. Xenon seçeneğe baksanız daha sağlıklı olabilir bence.
Sadece görünüm ve led aydınlatma için

diesel_s3

Uras Kayra Bağcı
Elit Apaçi
27 Ocak 2021
80
123
760
İzmir
Marka
Volkswagen
Sadece görünüm ve led aydınlatma için
Bende biraz araştırayım bakalım tanıdık ustalar var sorayım öğreniyim aslında istediğiniz görüntüde zor gibi durmuyor sadece görüntü amaçlı ise. Matrix beyni vs gerekmiyor gibi ama yine de bakacağım boş vaktim oldukça kayda değer birşey öğrenirsem mutlaka burayı güncellerim.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım