KAPALI Çin arabaları hakkında ne düşünüyorsunuz?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

arjin

Profesör
12 Eyl 2016
260
202
1,145
İstanbul
Marka
Ford
Bir kaç ay sonra 20.000 tlye kadar dizel yada çok büyük ihtimalle lpgli bir araç almayı düşünüyorum bu fiyatlara ya 90 lardan corolla vb yada 2010-2011 model geely tata gibi arabalar var çin arabaları kağıt üzerinde daha iyi gözüküyor abs,airbag,klima gibi temel donanımlar standart ama kaza testleri yok nasıllardır bilemiyorum bir de genelde düşük kmdeler sorun çıkartmazlar heralde bu kmlerde siz ne düşünüyorsunuz? Bu arada güvenlik ve sorun çıkarmaması önceliğimdir.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,019
7
51,352
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Skoda Fabia 1.4 TDI 20 bin dolaylarında fiyat/performans/yakıt olarak çok beğendiğim ve tavsiye edebileceğim bir model. 25'e kadar zorlamaniz gerekebilir bütçeyi
Fabia iyi hoş da, 20k fiyatlarındakiler çok ölü oluyor. Temizi zor.
Aklıma gelmişken geniş hacim ve sorunsuzluk için Corolla'ya alternatif olarak Skoda Felicia Combi önerebilirim. Az yakar az kaçar, az konfor, az donanım, uzun ömür...

2jzihtiyar

Reis
Beta Programı
23 Şub 2018
3,066
6,944
5,020
github.com
Marka
BMW
Fabia iyi hoş da, 20k fiyatlarındakiler çok ölü oluyor. Temizi zor.
Aklıma gelmişken geniş hacim ve sorunsuzluk için Corolla'ya alternatif olarak Skoda Felicia Combi önerebilirim. Az yakar az kaçar, az konfor, az donanım, uzun ömür...
Mesajımın sonunda söyledim zaten 25 lere doğru bütçe zorlanmali diye

Gökhan61

Gökhan K.
Panpa
Beta Programı
21 Eyl 2016
1,496
1
4,808
4,070
41
Trabzon
Marka
Renault
Pardon ama, yolda kalan Flashların Renault 19ların vs. ne donanımı var da yolda kalıyorlar? Tüm eski arabalar sorunsuz diye ünlenmemiştir. Patır patır yolda kalıyorlar. Corolla'nın öyle ünlenmesinin bir nedeni var. :)

Sürekli aynı şeyler söyleniyor, Bozulacak bişey yok demiştiniz ama motoru da mı yok? Yürüyen aksam da mı yok? Aktarma organı mı yok? O zamanki diğer arabalar niye bozuluyor ozaman?

Megane 1 serisinden örnek vereyim neredeyse megane 2 parasına satılıyorlar sebebide bahsettiğimiz sağlamlık. Belki bir toyota kadar ün yapmamıştır ona sözüm yok. Çünkü toyota nerdeyse tüm dünyaya satıldı. Aynı şeyler söylenir çünkü bu mantık bu arabaları saçma sapan fiyatlara çıkardı. Halkımızı yoklukla terbiye ettiler. Kimse donanıma güvenliğe bakmıyor. Demiyorki 6 tane hava yastığı ve güvenlik önlemleri olsunda varsın ön takımı zayıf olsun canımdan değerli değilya. 250 binde motor yaptırmıştı bacanağım ae101 kasa aracına. 2. sahibiydi ve bakımı günü gelmeden yapılan bir araçtı. Şimdi benim Son sattığım megane coupe 235000 lerdeydi ve yüzlerce kez gazladım ettim. 7 sene boyunca 2 kez rot kolu ve rot başı 1 kezde kazadan sebep salıncakların biri değişmişti. Şimdi siz bana sağlamlıktan bahsedin. Çoğu malum corollayı bırakın almayı kullanmamıştır bile. Ben yaşadım türlüsünü. Oyüzden kişisel görüşlere tecrübelere bence saygılı olun sert çıkışlar yapmak konu sahibine fikir vermez ortamı gerer yok yere.

İlaveten hadi şimdi filo satışları vs vs diyoruz ama vakti zamanındaki satış rakamları ortada. Bu kadar sağlam bir arabanın satış rakamları vs efsane sayıda olmalı. Ben bazı kalıplaşmış düşüncelere katılmıyorum. Şahsi görüşüm bu yönde.

Son düzenleme:

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Megane 1 serisinden örnek vereyim neredeyse megane 2 parasına satılıyorlar sebebide bahsettiğimiz sağlamlık. Belki bir toyota kadar ün yapmamıştır ona sözüm yok. Çünkü toyota nerdeyse tüm dünyaya satıldı. Aynı şeyler söylenir çünkü bu mantık bu arabaları saçma sapan fiyatlara çıkardı. Halkımızı yoklukla terbiye ettiler. Kimse donanıma güvenliğe bakmıyor. Demiyorki 6 tane hava yastığı ve güvenlik önlemleri olsunda varsın ön takımı zayıf olsun canımdan değerli değilya. 250 binde motor yaptırmıştı bacanağım ae101 kasa aracına. 2. sahibiydi ve bakımı günü gelmeden yapılan bir araçtı. Şimdi benim Son sattığım megane coupe 235000 lerdeydi ve yüzlerce kez gazladım ettim. 7 sene boyunca 2 kez rot kolu ve rot başı 1 kezde kazadan sebep salıncakların biri değişmişti. Şimdi siz bana sağlamlıktan bahsedin. Çoğu malum corollayı bırakın almayı kullanmamıştır bile. Ben yaşadım türlüsünü. Oyüzden kişisel görüşlere tecrübelere bence saygılı olun sert çıkışlar yapmak konu sahibine fikir vermez ortamı gerer yok yere.

Alıntıladığınız için cevap veriyorum, ben sert çıkış yaptığımı veya kimseye saygısızlık yaptığımı düşünmüyorum. Eğer o cevap bana yazıldıysa (iki alıntı var çünkü) saygısızlığı yapan taraf ben değilim sizsiniz, yapmadığım bir şey için ithamda bulundunuz.
Kişisel fikrimi, bu konuda bir önceki mesajda zaten yazmıştım. O kasa Corolla güvenlik olarak bir şey vaatetmiyor, ancak o zamanlarda 3 serileri de bir şey vaatetmiyordu, eski arabadan güvenlik beklemek yanlış olur. Bugünün teknolojisindeki en kötü araba o zamanki arabaların çoğundan güvenilirdir. Ancak konuda bahsedilen Mercedes çakması Geely gibi modeller hakkında iyi bir fikri olan görmedim. Arabada istediği kadar abs olsun, yola tutunmuyor deniyor, kullanmadığım için kullanıcıymışım gibi yorum yapmadım zaten.

@arjin Şimdi aklıma geldi. Çin malı araba düşündüğünüze göre markaya takılan biri değilsiniz. Ikco Samand'a bakın isterseniz. Pöjo 405 altyapısıyla yapılan bir araba. ABS'si falan da var. Eski Çin malı araçlar gibi ne idüğü belirsiz de değil hem. Fiat Regeta-Tofaş Şahin örneğinde olduğu gibi, Peugeot 405'i İranlı Ikco markasına satmalarıyla ortaya çıkmış bir araç.

Son düzenleme:

Gökhan61

Gökhan K.
Panpa
Beta Programı
21 Eyl 2016
1,496
1
4,808
4,070
41
Trabzon
Marka
Renault
Alıntıladığınız için cevap veriyorum, ben sert çıkış yaptığımı veya kimseye saygısızlık yaptığımı düşünmüyorum. Eğer o cevap bana yazıldıysa (iki alıntı var çünkü) saygısızlığı yapan taraf ben değilim sizsiniz, yapmadığım bir şey için ithamda bulundunuz.
Kişisel fikrimi, bu konuda bir önceki mesajda zaten yazmıştım. O kasa Corolla güvenlik olarak bir şey vaatetmiyor, ancak o zamanlarda 3 serileri de bir şey vaatetmiyordu, eski arabadan güvenlik beklemek yanlış olur. Bugünün teknolojisindeki en kötü araba o zamanki arabaların çoğundan güvenilirdir. Ancak konuda bahsedilen Mercedes çakması Geely gibi modeller hakkında iyi bir fikri olan görmedim. Arabada istediği kadar abs olsun, yola tutunmuyor deniyor, kullanmadığım için kullanıcıymışım gibi yorum yapmadım zaten.

@arjin Şimdi aklıma geldi. Çin malı araba düşündüğünüze göre markaya takılan biri değilsiniz. Ikco Samand'a bakın isterseniz. Pöjo 405 altyapısıyla yapılan bir araba. ABS'si falan da var. Eski Çin malı araçlar gibi ne idüğü belirsiz de değil hem. Fiat Regeta-Tofaş Şahin örneğinde olduğu gibi, Peugeot 405'i İranlı Ikco markasına satmalarıyla ortaya çıkmış bir araç.
Hocam kusura bakmayın sizin mesajınıza ayrıca cevap verecektim ama tamamen unutmuşum. 2 alıntı görünce tek mesaja aldım 2 alıntıyı ama size cevap vermeyi unutmuşum hakkınızı helal edin hocam :) Maksadımız yardımcı olmak. Fikrimi beyan ettim benden bu kadar :)

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,915
2
24,209
5,320
İzmir
Marka
Toyota
İşçiliği vs.. geçtim zaten low cost otomobiller oldukları için çok fazla takılmamak lazım
Ancak güvenlik önemli..Bu otomobiller de güvenli değil, sıkıntı o :D ..Adamlar otomobilleri Ncap'ten düşük puan alıyor diye bizzat kendi ncap'lerini geliştirip kendi otomobillerine fazladan yıldız veriyorlar
hatta top gear ın bir bölümünde çinlilerin kendi ncap ini ti ye alıyorlardı.5 km/h la duvara girme falan diye.Çinli arabadansa eski model bişey bakardım

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Hocam kusura bakmayın sizin mesajınıza ayrıca cevap verecektim ama tamamen unutmuşum. 2 alıntı görünce tek mesaja aldım 2 alıntıyı ama size cevap vermeyi unutmuşum hakkınızı helal edin hocam :) Maksadımız yardımcı olmak. Fikrimi beyan ettim benden bu kadar :)
Sorun yok, yanlış anlaşılmayalım yeter. Dediğiniz gibi aynı fikirde olmasak bile saygılı olalım birbirimize, ki şuana kadar saygısızlık yapan kişi bu forumda az gördüm. Kendi adıma, onlarla diyaloğa girmeyerek çözümü buldum. :)

Ae101 Corolla olsun, Megane 1 olsun hak etmediği paralar istendiğine kesinlikle katılıyorum. Hatta katılan olur olmaz bilemem, ae101'dense ondan sonra çıkan yuvarlak farlıyı tercih ederim o fiyat bandında araba tercih edeceksem ve bu Corolla olacaksa.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,019
7
51,352
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
...
Ae101 Corolla olsun, Megane 1 olsun hak etmediği paralar istendiğine kesinlikle katılıyorum. Hatta katılan olur olmaz bilemem, ae101'dense ondan sonra çıkan yuvarlak farlıyı tercih ederim o fiyat bandında araba tercih edeceksem ve bu Corolla olacaksa.
Katılıyorum. Tüm tipsizliğine rağmen jenerasyon yükseldiği için muhtemelen daha güvenli bir arabadır. Allahaffetsin çok çirkin, iç mekan da çok kötü, ama güvenlik muhtemelen daha iyidir.

mburakozgen

Profesör
19 Mar 2017
294
364
1,395
Geely nin en arkası önce ki kasa S-class ı andıran modelinin arka farları kırmızıdan turuncumsu değişik solgun bir renge dönüşüyor. Arka farı bu hale gelen arabanın geri kalanı ne haldedir az çok tahmin edebiliyorum

Samed M.

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,347
3,278
3,770
24
Antalya
Marka
Hyundai
Zamanında babamlar kampanya olarak elli liralık alışveriş yapanları kuraya dahil edip 10 tane Geely dağıtmışlardı. Öyle kalmış Geely aklımda. Zaten ondan sonra da o araçları gören olmadı.

Bir açıklama yapacak bilgim yok o araçlarla ilgili ama ben olsam riske girmezdim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım