1.3 Multijet Punto hakkında?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

abidinkofficial

Profesör
9 Eyl 2016
384
923
1,895
Çorum
Marka
Volkswagen
Beyler 1.3 Multijet Grande Punto'lar için sizce kaç bin km. içinde araba bakılmalı? İnternette bu motorun ömrüyle alakalı çok şey okudum herkes 500-600 bin km. anahtar değmeden çalışan Albea'lardan bahsediyor fakat iş Punto'ya gelince de böyle mi olur? Birebir aynı ünite mi kullanılıyor Punto'da? 1.3 Mjet bakarken km'den başka dikkat edilmesi gereken şeyler var mıdır, motor ne vadede nasıl masraflar çıkarır? Kısacası tamamen maliyet odaklı bir şekilde 1.3 Mjet'ten biraz bahsedebilir misiniz? Malum 5-10 bin lira ikinci el dizele motor yaptırmaya kalkanlardan sonra insan terdigin oluyor..

Son düzenleme:

kansuvargun

Profesör
8 Eyl 2016
237
259
1,385
34
İstanbul
En temiz mazotun nerde olduğunu bilirler, en iyi motor ustasının kim olduğunu bilirler, arabalarına bizden daha iyi bakarlar, arabada en ufak anormal bir ses duydukları zaman duruma müdahale ederler, debriyaj gaz ve fren pedalını bizlerden çok daha iyi kullanırlar.

Yok be hocam eski taksicilerden çok kalmadı. Plaka sahibi olan eski taksiciler taksilerini gençlere kiraya veriyor genelde, hepsi de hunharca kullanıyor arabayı.

yaso

TORNACI
8 Eyl 2016
3,204
11,547
5,320
Antalya
Marka
Ford
Yok be hocam eski taksicilerden çok kalmadı. Plaka sahibi olan eski taksiciler taksilerini gençlere kiraya veriyor genelde, hepsi de hunharca kullanıyor arabayı.
Çoğu babadan oğula geçiyo hocam gençler de kendi arabalarında çalışıyor. Çevremde 4-5 tane kendi yaşıtım taksici arkadaşlarım var (20-24 yaş). Hatta aralarından biri bu sene kendi arabasını aldı ve eski arabasını ticariden çıkarıp babasına teslim etti. Ha sizin dediğiniz gibi kiralık şoförler var ama çok fazla değiller

kaanc5

Profesör
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
904
1,201
2,320
İstanbul/Lüksemburg
Marka
BMW
En temiz mazotun nerde olduğunu bilirler, en iyi motor ustasının kim olduğunu bilirler, arabalarına bizden daha iyi bakarlar, arabada en ufak anormal bir ses duydukları zaman duruma müdahale ederler, debriyaj gaz ve fren pedalını bizlerden çok daha iyi kullanırlar.
İstanbul'da hepsi kiralık şoför, bizden daha iyi baktıklarına kesinlikle inanmıyorum. Genellikle gereksiz hızlı gidip ani frenle dururlar (veya duramayıp kaza yaparlar). Motoru rektefiyeciye bırakıp olmayacak kadar kısa sürede geri almak için diretirler, ağır kazalı araçlarla hizmet vermeye çekinmezler.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım