KAPALI 1.6 tdi devir yükselmesi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Cengizhansezer

Asfalt Kurutucu
35
Arkadaşlar iyi günler aracım 1.6 tdi polo manuel. Kafaya takınılması gereken bir sorun mu bilmiyorum ama sorayım dedim. Aracımın rolanti devri 900 de seyrediyor. Ancak seyir halindeyken vitesi boşa attığımda devir 900e gelmesi gerekirken dalgalanma oluyor genellikle 950lerde seyrediyor hatta bazen de 1000lere dayanıyor. Daha güzel açıklamak gerekirse aracın tekerlekleri döndüğü süre boyunca devir 900lerin üstünde oluyor ama mesela araçla trafikte durduğumda devir tekrar normale dönüp 900lere iniyor. Bunun sebebi nedir kafaya takılması gereken önemli bir konu mudur internette yaptığım araştırmalarda bir sonuca ulaşamadım.

Hocam haklısınız da normalde böyle bi problem yoktu son zamanlarda oldu o kurcaladı kafamı
O enjeksiyonlu eski arabalar ve yeni nesil bütün araçlarda olur araç hareket halindeyken stop ederse en önemlisi frenler dahil çoğu sistem çalışmayacağı için motor devri yükseltir o yüzden hareket halinde özellikle yüksek hızlarda boşa almayın ne olur ne olmaz teknoloji de bir yere kadar.

Sizin aracınızda da sürekli olan bir durum ama yeni farketmişsiniz diyelim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...