AÇIK 110 km/h Sonrası Titreme Ve Sarsıntı

m3rtkaya

Mert kaya
Düz Yol Gazcısı
29 Ocak 2024
42
70
160
19
istanbul
Marka
Nissan
Selamlar,aracım Nissan Xtrail.Bu sabah 5 kişi ortalama 130 140 kmh hızlarda sıkıntısız olarak Çatalca’nın bir köyüne gittik.Gideceğimiz yere varmadan yaklaşık 500 mt bir kısmı off road sayılabilecek kötü bir yoldan sıkıntısız geçtik.Aynı yolun dönüşünde araç çamura battı ve traktör ile kurtardık.Patika yolu bitirdikten sonra duble yolda 60 70 arası geldim şuraya kadar herhangi bir sallanma titreme yok.Tem’e bağlandıktan sonra 110 kmh üzeri direksiyon ve aracın genelinde belirgin bir titreme ve sarsıntı oluştu aracın genelinde diyorum çünkü arkada oturanlarda rahatsız oldu.
Araç battığı zaman zorlamadım traktör çekerkende yavaşca zorlamadan çekti.Sebep ne olabilir yardımcı olursanız sevinirim..

Ekli dosyalar

• IMG_5775.jpeg
    IMG_5775.jpeg
    3 MB · Görüntüleme: 0
  • IMG_5773.jpeg
    IMG_5773.jpeg
    1.5 MB · Görüntüleme: 0

mete25

Panpa
4 Mar 2019
527
1,285
2,520
Ankara
Marka
BMW
Selamlar,aracım Nissan Xtrail.Bu sabah 5 kişi ortalama 130 140 kmh hızlarda sıkıntısız olarak Çatalca’nın bir köyüne gittik.Gideceğimiz yere varmadan yaklaşık 500 mt bir kısmı off road sayılabilecek kötü bir yoldan sıkıntısız geçtik.Aynı yolun dönüşünde araç çamura battı ve traktör ile kurtardık.Patika yolu bitirdikten sonra duble yolda 60 70 arası geldim şuraya kadar herhangi bir sallanma titreme yok.Tem’e bağlandıktan sonra 110 kmh üzeri direksiyon ve aracın genelinde belirgin bir titreme ve sarsıntı oluştu aracın genelinde diyorum çünkü arkada oturanlarda rahatsız oldu.
Araç battığı zaman zorlamadım traktör çekerkende yavaşca zorlamadan çekti.Sebep ne olabilir yardımcı olursanız sevinirim..
Jantların iç kısmına yapışan çamurlar tekerlere balans yaptırmış belli ki. Jantlarınızı temizlediğiniz zaman düzelecektir.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,033
7
51,365
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
önce tekerlekleri iyice temizleyin. tamamen temizlendiğinden emin olun. lastiklerde balans ayarı 5-10 gr ile yapılıyor unutmayın. Az biraz çamur kalsa bile balans bozabilir.
Eğer geçmiyorsa aksların vs.lerin temizliğine geçin. Alt takımlar tamamen temizlendikten sonra hala geçmiyorsa o zaman mekanik ihtimallere eğilin.
Sıcakken diskler çamur vb. soğuk yediyse yamulabilir. Akslar, rotlar, rotiller, poryalar, direksiyon kutusu hasar almış olabilir.

Diaspolis

Panpa
Destekçi
Beta Programı
27 Ara 2017
2,557
1
5,978
4,270
Jant iç kenarlarına dolup kuruyan çamur titreme yapar, tazyikli su ile lastiklerin arasını iyice yıkatırsanız geçecektir.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım