KAPALI 116d mi 118i mi?? (Anketli)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

drrainman

Asfalt Kurutucu
20
Daha önce premium C mi normal D segmenti mi diye bi konu oluşturmuştum, şimdi BMW almaya karar verdim.Tahminim yılda 15-20 bin km yol yaparım.Sizce hangisini almalıyım?

Neden 1 serisi gibi bir arabaya bu kadar para verirsin ki; bence pişman olursun. Bunun bir nedeni var tamamen algı (sürüş karakteri,arkadan itiş ) falan filan. Bunlar gerçek hayatla pek bağdaşmayan ifadeler, bu arabayı satın aldığında bazı şeylerin yetmediğini anlayıp,1 ay sonra satılığa çıkaracaksın.

Şimdi sen öneri istersin bence tamamen yeni british racing Green bir Astra almalısın emin ol bu araç günümüz tasarımina daha uygun. Motor seçeneği sana kalmış. Bmw almayarak astra dan elde ettiğiniz donanım ve arta kalan paranın keyfini çıkarabilirsiniz.

Neden 1 serisi gibi bir arabaya bu kadar para verirsin ki; bence pişman olursun. Bunun bir nedeni var tamamen algı (sürüş karakteri,arkadan itiş ) falan filan. Bunlar gerçek hayatla pek bağdaşmayan ifadeler, bu arabayı satın aldığında bazı şeylerin yetmediğini anlayıp,1 ay sonra satılığa çıkaracaksın.

Şimdi sen öneri istersin bence tamamen yeni british racing Green bir Astra almalısın emin ol bu araç günümüz tasarımina daha uygun. Motor seçeneği sana kalmış. Bmw almayarak astra dan elde ettiğiniz donanım ve arta kalan paranın keyfini çıkarabilirsiniz.

Evet dizelde farklar az, astra nin benzinlisi ile arasında büyük fark var bu bmw nin dizeli ile benzinlisi arasında fark yok ve de bmw de boş 1 serisi paket olmayanlar 103 de başlıyor.

Aslında astra yı önermem deki sebebi şu motor 136bg otopark incelemesi mevcut, performansı yerinde,yakıt tüketimi makul , bunların hepsi hafiflikten kaynaklanıyor, iyi lastik seçimiyle konfor seviyesinin üstüne cikilabilir. Bmw nin boş modeli gerçekten bu parayı haketmiyor, sadece markaya para veriyorsunuz. Aynı zamanda periyodik bakım masraflarıda bir miktar daha yüksek. Heleki önden çekişin karda ve islaktaki arkadan itişe üstünlüğü, ülkemizinananların coğrafi nedenlerden kaynaklı virajlarda yolları astra yı daha cazip ve mantıklı kılıyor (bence).

Matrix led ile bmw nin standart ledini karşılaştırma, astra nin dolu modelinde ki masaj koltuğunu bilumum güvenlik özelliklerini , saydığın özelliklerin astra da olması, yani anlayacağın o fiyata boşa giriyor.
Astra nin daha bir çok artısi mevcut bu diğer (golf,megan) gibi modeller gibi bmw ye karşı.
Ben sadece arkadan itiş ve markaya para ödemeyin diye dedim tercih sizin.

Ayrıca bmw nin opsiyon listesini görünce o arabanın boş olduğu zaten apaçık ortadadır.
Opsiyonları alsanız bi araba fiyatı daha çıkıyor ortaya, ne kadar mantıklı?

Premium marka almak demek satış sonrasına da para harcamak demek yalnız. Sadece araba almıyorsunuz. Bir de araba dediğiniz şey sadece donanımdan oluşmuyor. 1 serisinin alt takımının çoğu parçası 3 serisiyle ortak.

İkincisi, yurtdışında baz modeller hala normal direksiyon, halojen far, kapak jant, hatta ekransız satılıyor. Ona kıyasla boş demek mantıksız. Ayrıca donanım isteği de kişiden kişiye göre değişir. Açıkçası "donanımlı" Opel'e bineceğime "boş" BMW'ye binmek her şekilde daha mantıklı geliyor bana.

+fksarall arkadaşım sen zaten seçimini yapmışsın.:)Tabi ki burda herkez kendi düşüncesini belirtiyor, gitsin görsün hangisini beğenirse onu alsın fikri vermek bizden zaten bu sitelerin, forumların amacı bu!Herkes içinde mutlu olduğu araba ve birde malesef cebinde olduğu para kadar mutlu, gidip görüp beğenerek alin mutlu olacağınız arabayı alın markayı değil , benim naçizane görüşüm öneri,fikir ve seçenek üretmek.İYİ akşamlar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...