Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

omer15

Asfalt Kurutucu
1 Ağu 2018
89
35
670
Merhaba arkadaslar maksimum 150-160 bin tl ye otomatik garantisi devam eden 1-2 senelik en fazla 30 k km de bir arac ariyoruz senede maks 10k km yaptigimizdan benzinli olur ancak dizelede hayir demeyiz tuplu cok dusunmuyoruz aklimizdaki arabalar

Honda civic 1.5 182 bg rs cvt

Audi a3 1.0 tfsi 116 s-tronic

Honda daha donanimli olucak aslinda ( kor nokta kablosuz sarj navigasyon auto hold elektrikli bel desdek ayari vs.) ancak cvt nin anirma mevzusuda var a3 un de konfor ve malzeme kaltesi iyi diyolar a3 de de minimumlarimizi karsilayacak donanimlar mevcut (auto hold sunroof geri gorus kamera gibi ) ancak a3 de dsg oldugundan korkutuyo biraz ve benzinli a3 un konforu dizelinden cok mu kotu ? Farkli tarzda suspansiyonlar vardi galiba

Sizce hangisi tercih etmeliyiz bi dusuk segment dolu olan + performansli olan mi yoksa biraz bos ama premium olan bi model mi ?

Aslinda 17-18 volvo s60 1.5 t3 de var aklimizda adaptif hiz sabitlemeli olan ancak ticaret yaptigimiz icin onunda ikinci eli cok ölü ordan eleniyo maalesef

Aslinda en cok 320i luxury line lacivert renk taba deri koltuk isitmali sunrooflu zenonlu bi f30 isterdim ancak o da 14-15 model ve yuksek km olucak ve de garantisi olmayacak muhtemelen bu yuzden onuda eledik

Yada onerebileceginiz baska modeller varmidir ?

Yani anlicaginiz kafamiz cok karisik cok bilieyenli bi denklemin icindeyiz :) bundan cikmamiza yardim edermisiniz ?

Simdiden tesekkur ederim Herkese iyi forumlar

Not: Ehliyeti parkdan iki kez kalip 3. de alan bi park ozurlusu oldugum icin hatchback araba olursa daha iyi olur :)

Not 2 : Arac aile arabasi olacak (4 kisiyiz boylar sirasiyla 180-170-160-155 )ancak yuzde yetmis seksen ben kullanacagim :) ve suanki arabamiz 2008 hyundai i30 330lt bagaj hacmi olmasina ragmen tatillerde bizi uzmuyordu

Son düzenleme:

ahmet.kocak

Profesör
18 Mar 2017
280
268
1,445
38
ankara
Marka
Kia
Ender Elektronik, Vural Elektronik Apo Usta'yı biliyorum. 2 si de düzgün iş yapar, ama fiyatları biraz tuzludur. Parçaları tek tek sizin almanızı, montajı onlara bırakmanızı tavsiye ederim, bu şekilde maliyeti biraz daha aşağıya çekebilirsiniz. A3 düşünüyorsanız eğer Audi forumlarında retrofit başlıklarına göz atın, o forumlarda başlık açın benden daha bilgili arkadaşlar çıkacaktır.
Dışarıdan yaptırınca arabanın garantisi etkilenmez mi?

_yunusak9707

Yunus K.
Panpa
9 Ara 2016
818
1,333
2,520
27
Antalya
Marka
BMW
S60 alırsanız uzun yıllar sorunsuz binersiniz. T3 ve Geartronic şazımanın bilinen bir sorunu yok. Adaptif Hız sabitleyici olması için 1-Ön panjurda siyah kare şekilde bir şey olması lazım 2-Hız sabitleyici kısmında scroll gibi bir şey olması lazım.

omer15

Asfalt Kurutucu
1 Ağu 2018
89
35
670
S60 alırsanız uzun yıllar sorunsuz binersiniz. T3 ve Geartronic şazımanın bilinen bir sorunu yok. Adaptif Hız sabitleyici olması için 1-Ön panjurda siyah kare şekilde bir şey olması lazım 2-Hız sabitleyici kısmında scroll gibi bir şey olması lazım.
Dun tum ilanlara usenmeden tek tek baktim resmen hiz sabitleyici kisminda scroll gibi bi sey goremedim ve serit takip ve blis li bi model bile goremedim :(
Bide bu s60 neden ucuz 17-18 t3 advance donanim maks 50k km de 150-170 arasi aynisi bmw mercedesde en az 10-20k daha pahali s60 in ikinci eli ölü diyemi ucuzdur acaba ?

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,193
45,764
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Öncelikle bu paraya kesinlikle D segment almaya çalışırdım.

C segmentte de Civic sedan olursa kesinlikle tercih etmezdim. Ama şunun gibi süspansiyon sertleştirme ayarlı, sedana göre daha kaliteli işçiliğe sahip bir HB karoserli civic olursa ancak satın alırdım.

Bu olmadığı taktirde benzin masrafına katlanabiliyorsanız s60, katlanamam diyorsanız yeni insignia tercih edilebilir.

omer15

Asfalt Kurutucu
1 Ağu 2018
89
35
670

_yunusak9707

Yunus K.
Panpa
9 Ara 2016
818
1,333
2,520
27
Antalya
Marka
BMW
Dun tum ilanlara usenmeden tek tek baktim resmen hiz sabitleyici kisminda scroll gibi bi sey goremedim ve serit takip ve blis li bi model bile goremedim :(
Bide bu s60 neden ucuz 17-18 t3 advance donanim maks 50k km de 150-170 arasi aynisi bmw mercedesde en az 10-20k daha pahali s60 in ikinci eli ölü diyemi ucuzdur acaba ?
Evet piyasa ve herkes genelde marka takıntısı olduğu için diğer markalara yöneliyorlar.

ciftvanoss

Asfalt Kurutucu
11 Eyl 2019
116
75
635
zonguldak
Marka
BMW
Merhaba arkadaslar maksimum 150-160 bin tl ye otomatik garantisi devam eden 1-2 senelik en fazla 30 k km de bir arac ariyoruz senede maks 10k km yaptigimizdan benzinli olur ancak dizelede hayir demeyiz tuplu cok dusunmuyoruz aklimizdaki arabalar

Honda civic 1.5 182 bg rs cvt

Audi a3 1.0 tfsi 116 s-tronic

Honda daha donanimli olucak aslinda ( kor nokta kablosuz sarj navigasyon auto hold elektrikli bel desdek ayari vs.) ancak cvt nin anirma mevzusuda var a3 un de konfor ve malzeme kaltesi iyi diyolar a3 de de minimumlarimizi karsilayacak donanimlar mevcut (auto hold sunroof geri gorus kamera gibi ) ancak a3 de dsg oldugundan korkutuyo biraz ve benzinli a3 un konforu dizelinden cok mu kotu ? Farkli tarzda suspansiyonlar vardi galiba

Sizce hangisi tercih etmeliyiz bi dusuk segment dolu olan + performansli olan mi yoksa biraz bos ama premium olan bi model mi ?

Aslinda 17-18 volvo s60 1.5 t3 de var aklimizda adaptif hiz sabitlemeli olan ancak ticaret yaptigimiz icin onunda ikinci eli cok ölü ordan eleniyo maalesef

Aslinda en cok 320i luxury line lacivert renk taba deri koltuk isitmali sunrooflu zenonlu bi f30 isterdim ancak o da 14-15 model ve yuksek km olucak ve de garantisi olmayacak muhtemelen bu yuzden onuda eledik

Yada onerebileceginiz baska modeller varmidir ?

Yani anlicaginiz kafamiz cok karisik cok bilieyenli bi denklemin icindeyiz :) bundan cikmamiza yardim edermisiniz ?

Simdiden tesekkur ederim Herkese iyi forumlar

Not: Ehliyeti parkdan iki kez kalip 3. de alan bi park ozurlusu oldugum icin hatchback araba olursa daha iyi olur :)

Not 2 : Arac aile arabasi olacak (4 kisiyiz boylar sirasiyla 180-170-160-155 )ancak yuzde yetmis seksen ben kullanacagim :) ve suanki arabamiz 2008 hyundai i30 330lt bagaj hacmi olmasina ragmen tatillerde bizi uzmuyordu
merhabalar, ilk olarak gittikçe kötüye giden ekonomimiz ve yükselen yakıt fiyatlarını göz önünde bulundurursak,ben dizeli tercih ederdim.
dediğiniz gibi cvt de yüksek devir mevzusu var ve çaresi şuan için bulunulmuş değil, a3 konusunda ise audi nin premium hissi veren otomobilleri arasında değil maalesef iç malzeme kalitesi açısından, bmw alacaksanız garantiye ihtiyacınız büyük ölçüde kalmayacaktır çünkü zf şanzıman en iyilerdendir ama dsg her zaman yarı yolda bırakır.Otomatik araç düşünüyorsanız ve sorunsuz istiyorsanız tork konvertörlülere yönelmelisiniz, zf-eat gibi şanzımanlar...
bence bmw 3 serisi,sıfır olsun premium olmasada olur derseniz 0 km peugeot 308, 3008 , mercedes c bakmanızı öneririm ,ticaret yaptığınız için volvoyu es geçmişsiniz fakat bunun bir sebebi var sebebini fotoğraf olarak yükledim. güvenlik ve sağlamlık her zaman önce gelir bence, sağlamlık konusunda volvo ile kapışacak çok az marka var piyasada.
fotoğraf daha yeni, arkadaşımın başına gelmiş bir olaydır, volvo uzakta olduğu için zoom yaptım
asas.jpg
sasasasa.jpg

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım