AÇIK 150-200k Bütçe ile Japon Ne Almalıyım ?

Mert Sezgin

Mertcan Özcan Sezgin
Senkromeççi
18 Tem 2023
5
6
70
23
Hatay
Marka
Yok
Arkadaşlar bütçem 150-200K arası. Malumunuz bu devirde bu parayla 2000 üstü araçlara yönelmek çok zor. Benim aklımda doğan şahin almaktansa 1990-2000 arası Japonlara yönelmek var aklımda 3 araba var sizin düşünceleriniz nedir.

1- Mazda 323 Hb 1991

2- Mazda Lantig 1996

3- Honda İntegra 1991

Gerek görünüşler, gerek Japon oluşları, gerekse de eski ama spor duruşları beni cezbediyor. Sizin görüşünüz nedir. Kullananınız var mı aranızda yorumları nedir veya başka önereceğiniz diğer araçlar varsa onlara da açığım. Arkadaşlar lütfen direk bunlar çöp,hurda vs. Yorumlar yapmayın parayı değerlendirmek istiyorum.yerinde durdukça değer kaybediyor malumunuz.borsa işinden anlamam. Başka hangi araçlar olabilir yorumlarınızı bekliyorum Saygılarımla...

nıneleven

Profesör
9 Nis 2021
603
722
1,820
Tekirdağ
Marka
Porsche
Öyle çöp , hurda vs. gibi yorumlar gelmez hocam. Düşünceniz de çok haklı bir düşünce.

Çok güzel konu açmışsınız. Japon allahın emri , ben çeşit göstereyim. Seat Cordoba sanırım en kafa rahat olanı. Station AE101'e ayrı bir sempatim var.

Kalıcı olmaları , daha iyi örneklerinin bulunabilme ihtimalinden dolayı link atmıyorum. Biraz temsili gibi düşünün.
Yine de gözüme en temiz gelenleri koydum , tavanın boyasız olmasına dikkat ettim.

astra.png

seat.png

hyundai.png

kia.png

corolla.png

Son düzenleme:

Mert Sezgin

Mertcan Özcan Sezgin
Senkromeççi
18 Tem 2023
5
6
70
23
Hatay
Marka
Yok
Öyle çöp , hurda vs. gibi yorumlar gelmez hocam. Düşünceniz de çok haklı bir düşünce.

Çok güzel konu açmışsınız. Japon allahın emri , ben çeşit göstereyim. Seat Cordoba sanırım en kafa rahat olanı. Station AE101'e ayrı bir sempatim var.

Kalıcı olmaları , daha iyi örneklerinin bulunabilme ihtimalinden dolayı link atmıyorum. Biraz temsili gibi düşünün.
Yine de gözüme en temiz gelenleri koydum , tavanın boyasız olmasına dikkat ettim.

Ekli dosyayı görüntüle 42758

Ekli dosyayı görüntüle 42759

Ekli dosyayı görüntüle 42760

Ekli dosyayı görüntüle 42761

Ekli dosyayı görüntüle 42762
Hocam düşünceleriniz için teşekkür ederim. 🙌

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,020
7
51,354
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Arkadaşlar bütçem 150-200K arası. Malumunuz bu devirde bu parayla 2000 üstü araçlara yönelmek çok zor. Benim aklımda doğan şahin almaktansa 1990-2000 arası Japonlara yönelmek var aklımda 3 araba var sizin düşünceleriniz nedir.

1- Mazda 323 Hb 1991

2- Mazda Lantig 1996

3- Honda İntegra 1991

Gerek görünüşler, gerek Japon oluşları, gerekse de eski ama spor duruşları beni cezbediyor. Sizin görüşünüz nedir. Kullananınız var mı aranızda yorumları nedir veya başka önereceğiniz diğer araçlar varsa onlara da açığım. Arkadaşlar lütfen direk bunlar çöp,hurda vs. Yorumlar yapmayın parayı değerlendirmek istiyorum.yerinde durdukça değer kaybediyor malumunuz.borsa işinden anlamam. Başka hangi araçlar olabilir yorumlarınızı bekliyorum Saygılarımla...
İlk ikisinde yolcu olarak bulundum. İkisi de markaya hayranlık oluşturan araçlardır. Üçüncüsü de iyidir hoştur da, belirttiğiniz butçelerde bu araçların bitiklerini ancak bulabilirsiniz diye tahmin ediyorum.

Benim tercihim daha düşük seviyede daha temiz araçlara yönelmek olurdu. Örnek verecek olursak:

Suzuki Swift 1.0 (temiz 1.3'leri bulunursa tabii ki onlar da alınabilir. GTi olanların temizi altın değerindedir, Mustang fiyatına bulunur herhalde =) )
Subaru Justy 1.0 (Justy'nin nadiren awd versiyonları da var :) ) bunların motor hacimlerine aldanmayın, 7k devrin üstüne rahat çıkıyorlar ve tam bir Japon gibi ciğerli sesler çıkarıyorlar :d
Toyota Starlet (bu model bütçeyi aşabilir emin olamıyorum)
Japon olmayanlardan da sadece ayağı yerden kesmesi için alınacaksa Ford Festiva, FiatPanda/SeatMarbella bakılabilir.

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,855
26,186
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Bahsettiğiniz modellerin genelinde kaporta kozmetik parçalarda sorun olabilir, mekanikte de pahalı gelebilir düşük bütçe için bana çok mantıklı gelmedi açıkçası. Japonlar eski de olsa 200 üzerinde olduğu için genel olarak avrupalı ve yerli akranlarına bakmakta fayda olabilir sanki

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım