KAPALI 2 Araç Arasında Kaldım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

yunuscelik29

Yunus Çelik
Profesör
8 Eyl 2016
1,376
987
1,970
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
Şuanki Araç:

vw caddy 2.0 comfortline dsg

Bunu satıp alacağım araç ise;

vw golf 1.2 tsi Allstar DSG sizce değer mi ?

arabanın kendisi güzel ama 1.2 tsi sizce güzelmi ? şuanki aracın motoru güzel şanzımanıda iyi fakat golf daha iyi diye düşünüyorum dizel olmasına rağmen şehir içi 8.2 ortalama 100 km yakıt tüketiyor,ve vergide eklenince kötü kalıyor ondan dolayı değiştirmeyi düşünüyorum.
1.2 tsi 110bg'in yakıt tüketimi ve gidişi sizce nasıl

B

BilginGokay

Ziyaretçi
Litre olarak sizin araçtan biraz daha az yakacaktır ama benzin litre bazında daha pahalı hemen hemen aynı maliyete denk gelecek. Bence önemli olan şu. Çok farklı segmentlerin arabası dediğiniz araç. Büyük bir araçtan çok daha küçük olanına geçeceksiniz bunu düşünmek daha iyi olacaktır.

mehmethakantarhan

Profesör
11 Eyl 2016
652
1,139
2,270
Caddy den sonra ic mekan genisligi ve bagaj hacmini cok ararsiniz.geri kalan seyler icin 1.2 tsi sizi uzmez.

1.2 tsi ile 235 yapan arkadaslar varmis.onlerinde saygiyla egiliyorum.biz basaramadik 205 km de takiliyor

yunuscelik29

Yunus Çelik
Profesör
8 Eyl 2016
1,376
987
1,970
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
Litre olarak sizin araçtan biraz daha az yakacaktır ama benzin litre bazında daha pahalı hemen hemen aynı maliyete denk gelecek. Bence önemli olan şu. Çok farklı segmentlerin arabası dediğiniz araç. Büyük bir araçtan çok daha küçük olanına geçeceksiniz bunu düşünmek daha iyi olacaktır.

ya evet daha az yakıyor ama daha pahalı diyoruzda,750TL Civarında vergi ödüyorum golfün ise 350TL Civarında sadece burdan gidiyor zaten benzin masrafı,haklısın büyüklük farkediyor

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,940
7
51,186
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
1.2 tsi'ları hem yeni fabia'da, hem golf'te, hem jetta'da, hem de leon'da kullandım. motorun çekişini direk olarak 5 yıl öncesinin 1.6 atmosferik benzinlileri gibi düşünebilirsiniz. B sınıfına fazla, C sınıfı için ideal motor seçeneği olarak... sadece daha az yakar, motor ömrü daha az olur, turbo kullanım alışkanlıkları farklı falan filan... bir de tsi'ların periyodik bakım masrafları dizele yakındır.

MirkanZJ

Profesör
10 Eyl 2016
177
408
1,535
İstanbul
1.2-1.4 tsi dsg msg ne olursa olsun, performans konusunda asla tatmin etmeyecektir...
Tofaşdan inip bunlara binerseniz belki... Babasının arabasını yere göğe sığdıramayanlara aldanmayın...
Binmediğimiz araçlar değil... En iyisi gidip test sürüşü yapın kendiniz görün...

mrprofs

Asfalt Kurutucu
11 Eyl 2016
34
5
595
1.2 TSi 110 hp Golf :) Güzel araçtır,vitesi sporta alıp gaza dokunduktan sonraki 4 saniyeyi pek hatırladığım söylenmez. Performans olarak tatmin eder,yakıt olarak da klasik bir benzinli motorla 3 aşşa 5 yukarı aynı.

yunuscelik29

Yunus Çelik
Profesör
8 Eyl 2016
1,376
987
1,970
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
1.2 TSi 110 hp Golf :) Güzel araçtır,vitesi sporta alıp gaza dokunduktan sonraki 4 saniyeyi pek hatırladığım söylenmez. Performans olarak tatmin eder,yakıt olarak da klasik bir benzinli motorla 3 aşşa 5 yukarı aynı.

teşekkürler babamla görüştüm 1.2 az gelir dedi :/ vw jetta 1.4 tsi comfortline dsg veya golf 1.4 comfortline dsg arasından birini seçicem,sizce hangisi ? golf daha iyi ama jetta hacim olarak çok daha iyi.

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Hocam jetta hacım olarak ön numara ama kalite durumu golf gibi değil. 1.4 golf tavsiye ederim o da güzel. Genişlik istiyorsanırım ve biraz da kaliteli olsun diyorsanız skoda octavia bakmanızi öneririm.

yunuscelik29

Yunus Çelik
Profesör
8 Eyl 2016
1,376
987
1,970
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
Hocam jetta hacım olarak ön numara ama kalite durumu golf gibi değil. 1.4 golf tavsiye ederim o da güzel. Genişlik istiyorsanırım ve biraz da kaliteli olsun diyorsanız skoda octavia bakmanızi öneririm.

octavia almam ya sağolasın önerin için aynen golda bindiğimde çok daha kaliteli ama hacim konusunda biraz şüphem var .s

yunuscelik29

Yunus Çelik
Profesör
8 Eyl 2016
1,376
987
1,970
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
en kalabalık halimiz ben şoför koltuğunda babam yanda olur arkayada belki annem veya küçük kardeşim ama bizde aynı binada teyzemle birlikte oturuyoruz yani üst dairede bazen örneğin bayramlaşma vs. gibi yerlere birlikte gidiyoruz jettaya rahat sığıyoduk bundada sorun yaşarmıyım acaba ?

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Bagaj olmadığı sürece bence sıkıntı yaşamazsınız. Sırf 2 kişi rahat oturacak diye golf den mahrum kalmayın bence. 2 kişi biraz sıkışsın.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım