KAPALI 200.000 TL Bandında MPV/SUV Tavsiyesi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Alcantara

Batuhan KARALAR
Yönetim
Editör
7 Eyl 2016
1,052
1,185
2,570
27
İstanbul
Marka
Renault
Herkese iyi forumlar. Kendi otomobilimi sattıktan sonra bir süredir aile aracımız 2011 model Renault Kangoo'yu kullanıyorum. Ancak konfor vs. gibi istediğim temel ihtiyaçlarımı karşılamadığı ve artan kilometresinden dolayı yılbaşından sonra yeni araç alma kararı verdik. Alacağımız araç 2. el ve tahminen MPV/SUV sınıfında olacak.

Gereksinimler;
- İç hacmin geniş olması. Bu nokta önemli çünkü gerek babamın çiftlik malzemelerini taşımak için bagaj ve arka koltuklar sonuna kadar dolu olabiliyor, gerekse de yolcu olarak 5'ten fazla kişi olabiliyor. Bu yüzden önerilerinizde 7 kişilik bir MPV de olabilir.
- Tercihen otomatik olması.
- Ortalama konfor. Kıstas olması açısından kendi aracım Mercedes-Benz C180 idi, o kadar olmasa da Kangoo'dan geçtiğimde fark ettirecek bir konfor fena olmaz :)
- Yedek parça ve bakım konusunda sıkıntı yaşatmasın.

Günün sonunda bu ihtiyaçlarımızı karşılayacak bir araç için 180-220 bin TL arası bir bütçe belirledik. Benim aklımda Peugeot 3008 var lakin bu konuda forum üyelerinin önerilerinden de faydalanmak isterim. Güzel yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleme:

g.c.

Gökhan
Panpa
27 Eki 2016
1,528
2,698
3,570
Aydın
Marka
Mitsubishi
Gereksinimler;
- İç hacmin geniş olması. Bu nokta önemli çünkü gerek babamın çiftlik malzemelerini taşımak için bagaj ve arka koltuklar sonuna kadar dolu olabiliyor, gerekse de yolcu olarak 5'ten fazla kişi olabiliyor. Bu yüzden önerilerinizde 7 kişilik bir MPV de olabilir.
- Ortalama konfor. Kıstas olması açısından kendi aracım Mercedes-Benz C180 idi, o kadar olmasa da Kangoo'dan geçtiğimde fark ettirecek bir konfor fena olmaz :)

Günün sonunda bu ihtiyaçlarımızı karşılayacak bir araç için 180-220 bin TL arası bir bütçe belirledik. Benim aklımda Peugeot 3008 var lakin bu konuda forum üyelerinin önerilerinden de faydalanmak isterim. Güzel yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.

c5 aircross gereksinimlerin hepsini karşılayacak özelliklerde.

- Arka ayrı ayrı 3 koltuk olarak tasarlanmış olduğundan rahat rahat 5 kişi faydalanabiliyor.
- aisin 8 ileri otomatiği pürüzsüz sürüş sunuyor.
- Aircrossun, 3008den artısı süspansiyon sistemi Kademeli Hidrolik Destekli Süspansiyon adını verdikleri sistem çok çok iyi sönümleme yapıyor.
- Citroen servis konusunda pejoya nispeten daha insancıl daha mşteriyi en azından anlamaya çalışmakta izlenimi veriyor ama hiç sahibi olmadığım için bilen birisinin yorumuna bırakmak daha doğru olacaktır.

Velhasıl kelam c5 aircross mutlaka bir bakılası sizin için.

ciftvanoss

Asfalt Kurutucu
11 Eyl 2019
116
75
635
zonguldak
Marka
BMW
Herkese iyi forumlar. Kendi otomobilimi sattıktan sonra bir süredir aile aracımız 2011 model Renault Kangoo'yu kullanıyorum. Ancak konfor vs. gibi istediğim temel ihtiyaçlarımı karşılamadığı ve artan kilometresinden dolayı yılbaşından sonra yeni araç alma kararı verdik. Alacağımız araç 2. el ve tahminen MPV/SUV sınıfında olacak.

Gereksinimler;

peugeot 5008 tavsiye ederim, 220 ye temiz 1.6 bluehdi eat6 (eat8 2018 sonrası üretildiği için fiyatları yüksek),hem 7 kişilik hemde geniş bagaj hacmi sizi memnun edecektir, gtline almanızı tavsiye ederim,özellikle focal ses sistemi kesinlikle olmalı bence,ses kalitesi gerçekten güzel.
Çok bozuk yollarda 19 inc lik jantlar konforsuz olabilir,18 inc lik Jantlarla almanızı öneririm fakat gt line da grip control olanlarda 18 lik jantlar var ama grip control lü modeller 2 bin tl daha pahallıdır normale göre,eğer grip controllü araç bulamazsanız allure elegance modeline bakın,gt line ‘ın bi alt paketidir.

ciftvanoss

Asfalt Kurutucu
11 Eyl 2019
116
75
635
zonguldak
Marka
BMW
Work horse olarak Nissan qashqai öneririm
İç trim ve kalite konusunda sınıfının en kötüsü, 0km aldı arkadaşım, ilk hafta araç kendini kilitledi ,sisteme elektrik gitmiyordu çekici üstünde yetkili servise gitti onarıldı garantiden(araç daha 1000 km ye gelmeden)
1.yıl sonunda sağ ön yolcu cam açma düğmesi bozuldu,açmak için yukarı çekiyorduk tuşu,kapatmak için de aşağı itiyoduk.60 bin km ye gelince de ön konsol,kapılar ve b sütundaki kemer yerlerinden trim sesi geliyordu,araç hiç araziye girmedi hep asfalt ve parke yollarda kullanıldı. Tiguan bile daha iyi qashqai den ,çok yaşanmışlığım var qq ile o yüzden tavsiye etmem

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,898
2
24,175
5,320
İzmir
Marka
Toyota
İç trim ve kalite konusunda sınıfının en kötüsü, 0km aldı arkadaşım, ilk hafta araç kendini kilitledi ,sisteme elektrik gitmiyordu çekici üstünde yetkili servise gitti onarıldı garantiden(araç daha 1000 km ye gelmeden)
1.yıl sonunda sağ ön yolcu cam açma düğmesi bozuldu,açmak için yukarı çekiyorduk tuşu,kapatmak için de aşağı itiyoduk.60 bin km ye gelince de ön konsol,kapılar ve b sütundaki kemer yerlerinden trim sesi geliyordu,araç hiç araziye girmedi hep asfalt ve parke yollarda kullanıldı. Tiguan bile daha iyi qashqai den ,çok yaşanmışlığım var qq ile o yüzden tavsiye etmem
tam ülkem insanı arabası işte :D

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
İlginc 1 senedir kullaniyorum yol tutus haric bariz eksi goremedim. İc mekan icin bazi konularda hemfikirim kesinlikle ama en ucuz suv. Bagaji ufacik b suvlarla ayni fiyatta idi bi ara o siralar alinasi idi.

muhammed37

Panpa
17 Haz 2018
2,630
2,857
4,020
İstanbul
Marka
Yok
Sıfır=Citroen C5 Aircross Feel Adventure (çift renk opsiyonlu daha güzel olur)
Renault Kadjar İcon
İkinci El=Peugeot 3008/5008 gt line ya da allure
Hyundai Tuscon
Nissan X-Trail
Mpv olarak Citroen C4 Grand Picasso

Son düzenleme:

Tb96

Profesör
8 Ağu 2019
850
1,208
1,870
27
Malatya
Marka
Opel
Kullanışlılık ve ortalama bir konfor demişsiniz. Yakıtta da değinmediğiniz için ben 1.4 Tsi Skoda Kodiaq öneriyorum.

Geçen sene bizde Suv almak için aynı şekilde piyasaya çıkmıştık. Ve donanım-sade iç mekan-ödüllü motor ve eat6 şanzımanı için Grandland X seçtik.

Ondan dolayı az çok Suv araçlara hakimim ve açıkcası Peugeot 3008 in gereksiz pahalı olduğunu düşünüyorum. Sadece içi güzel. Ben Grandland X aldığım zaman benzer donanım 3008 24000 tl fark çıkıyordu.

Hyundai Tucson ve Kia Sportage kardeşlerde çok güzel ve konforlu ama çift kavrama dan dolayı elemiştim.

Nissan Qq ve Skoda Karoq direk beğenmedim.

Aracı anneme aldığımız için Kuga nın iç mekanını beğenmedi ondan dolayı elemiştik ama ve bana kullanışlılık olarak pek iyi gelmedi ondan dolayı önermiyorum.

Tiguan alınabilir ama benzer fiyata Kodiaq varken Tiguan önermek içimden gelmiyor.

Bir Grandland X sahibi olarak eğer şimdi Suv alacak olsaydım kesinlikle Citroen C5 Aircross alırdım. Arka 3 koltuğun bağımsız hareketli olması ve kademeli süspansiyon ile Grandland X ve 3008 den daha konforlu ve kullanışlı güzel bir iç mekanı var.

ciftvanoss

Asfalt Kurutucu
11 Eyl 2019
116
75
635
zonguldak
Marka
BMW
İlginc 1 senedir kullaniyorum yol tutus haric bariz eksi goremedim. İc mekan icin bazi konularda hemfikirim kesinlikle ama en ucuz suv. Bagaji ufacik b suvlarla ayni fiyatta idi bi ara o siralar alinasi idi.
Benim arkadaş da 110 bin e almıştı 2017 eylülde,Skypack paket(cam tavan,geri görüş kamerası,mavi renk...) ilk aldığımızda araba çok iyi geliyordu ama sıfır araba olmasına rağmen arkadaşa biraz çektirdi o yüzden sattı, bi ara silikon spreyi ile daldım ama b stünunu kesemedim .trim seslerine çare bulamadık. Güzel araba fakat uzun vadede üzer,bide arkadaştaki manueldi,otomatikler de çift kavrama oda ayrı bi sıkıntı

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Benim arkadaş da 110 bin e almıştı 2017 eylülde,Skypack paket(cam tavan,geri görüş kamerası,mavi renk...) ilk aldığımızda araba çok iyi geliyordu ama sıfır araba olmasına rağmen arkadaşa biraz çektirdi o yüzden sattı, bi ara silikon spreyi ile daldım ama b stünunu kesemedim .trim seslerine çare bulamadık. Güzel araba fakat uzun vadede üzer,bide arkadaştaki manueldi,otomatikler de çift kavrama oda ayrı bi sıkıntı

Kaşkay'da o zamanlar çift kavrama yoktu, 1.3 motorla birlikte yeni geldi.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
2017 lerde zaar diye kalan cvt 2019 larda tk gibi davranan cvt 2020 olanlarinda cift kavrama geldi.
Trim sesi icin birsey diyemiyorum tecrube etmedim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım