KAPALI 2005 VW Golf 1.6 FSİ Comfortline Otomatik Alınır mı?

Muh06

Taklacı Güvercin
10 Nis 2019
75
8
445
Merhaba ilk aracım olacak. Bir araba buldum 2005 VW GOLF 1.6 FSİ COMFORTLİNE OTOMATİK 115 hp fiyat olarak da 51.000 tl ye verecek. Sunroof hariç full paket. Hasar kaydı 1500 tl. 1 çamurluk değişen 1 çamurluk ve 1 kapı boyalı, 1 kapı da lokal boyalı. Kapılardaki boyaların sürtme kaynaklı olduğunu söyledi aynı tarafta kapılar. 100.000 km de araç. Biraz araştırdım fsi motorlara tüp masrafı 7000-8000 tl felan gibi. Benzinli de teknik verilerde 10 lt yazıyor. Kullanıcı yorumlarında şehir içi 8.5 lt yakıyor diyen de var 12 lt yakıyor diyen de var. Sorum şu yakıt olarak çok yakar mı ve 2005 model çok mu eski bu model arabaya 51.000 tl fiyat çok mu? Yorumlarınızı bekliyorum

Muh06

Taklacı Güvercin
10 Nis 2019
75
8
445
Kendi gözümle gördüğümü savunuyorum.

Öncelikle, aynı motoru Passat'a koyarsanız tüketim tabi ki artar o yüzden o konuyu açma gereği bile duymadım, gereksiz.

İlk linkteki konu için de sanırım istediğiniz tarafı cımbızlayarak almışsınız veya diğer mesajları görememişsiniz. İstanbul içinde iş trafiğine denk gelirseniz her türlü araçla 12l/100km yakabilirsiniz. Gerçekçi olarak uzun yolda 6.5-7 litre, İstanbul şehir içinde ise 10-11 litre ile gezilebilir.
Aynı koşullarda sizin aracınızı referans alırsak yaklaşık 1 litre fazla yakar.

Araç verimini LPG takılabilmesiyle ölçüyorsak evet verimi çok düşük ama benzin ile binilecekse diğerlerinden çok farkı yok. Yılda kabaca 10bin km yapacak bir araca LPG takmanın da pek anlamı olduğunu sanmıyorum.

Sert kullanım konusunda da standardı olmayan, koşulları belirtilmemiş bir tüketimi gerçekçi değer olarak almamı beklemeyin. Sert kullanım kişiden kişiye değişir, kimi 15 kimi 25 yaktırır.

Konu sahibine tek başına kullanacaksa B segmenti daha yüksek modelli bir araç almasını öneririm. Hyundai i20, Peugeot 208, Ford Fiesta gibi araçlar sanayi-servis-usta ihtiyacını azaltır.
2012-2013 Corsa otomatik de alınabiliyor aynı fiyat aralığında. 1.4 twinport olanları önerir misiniz?

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,278
3,898
4,070
İstanbul
Marka
Ford
Tüp ile uyumlu??? :) Opel'in Ecotec motorları kesinlikle lpg'ye dayanabilecek şekilde üretilmemiştir. Aksini iddia eden henüz yeterince tecrübe etmemiştir. Opel'de yakıt ekonomisi için ya küçük hacimli motorlara, ya da dizellere bakmak gerekiyor.
Reis tamam ya kızma 🤪 , ben öyle 3-4 yerde tüp ile uyumlu diye okudum o yüzden öyle dedim.

• Haha

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,636
1
64,453
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Üzdü bu beni, normalde çoğu kişi beğenir ama tabii ki kişisel zevk ve renkler. Aklıma o piyasada çok araç gelmiyor astra j de bulabilirsiniz 1.6 atmosferik tüp ile uyumlu @alfhonso kullanıyor size yorumlayabilir de..
Tüp ile uyumlu??? :) Opel'in Ecotec motorları kesinlikle lpg'ye dayanabilecek şekilde üretilmemiştir. Aksini iddia eden henüz yeterince tecrübe etmemiştir. Opel'de yakıt ekonomisi için ya küçük hacimli motorlara, ya da dizellere bakmak gerekiyor.
Reis tamam ya kızma 🤪 , ben öyle 3-4 yerde tüp ile uyumlu diye okudum o yüzden öyle dedim.

lpg ile uyumlu motor yoktur, @bt ile tanışmamış motor vardır :D :D

Sari

Profesör
2 Ocak 2018
951
1,428
2,020
Edirne
Marka
Opel
Hocam ben 1.3 cdti ( yani dizel ) veya 1.6 atmosferik benzinli otomatik astra h önerebilirim. Anladığım kadarı ile de aşırı performans beklentiniz yok, bu yüzden rahatlıkla önerebilirim.
Hem yakıt olarak hem de bakım sorun vs anlamında temizlerini ve dolularını bulabilirsiniz. Hatta essentia comfort diye geçen paket bulursanız çok daha güzel olur. @Sari satıyor mu hala bilmiyorum ama kullanıcı yorumu olarak en azından bilgi alabilirsiniz..

Hocam iyi güzel de ilk araba olarak bence hem uzun sw hem de saab gibi bir marka pek doğru gelmiyor bana önce daha basit arabalar ile başlanırsa en azından bir tecrübe sonrası saab a geçmek daha mantıklı gibi geliyor..
Mantıklı teklif gelirse neden satmayayım kanka :))
FSİ motor atmosferik motorlar içinde verimsiz bir çöplükten ibarettir. İlla Golf isteniyorsa hitler motor daha alınası en azından sıralı sistem lpg ile daha az sorunla binilebilir. 50-55 arasına cdti astra h , corolla 1.6 ve 1.4 d-4d gayet makul tercihlerdir.
50-55 ne lan piyasayı aşağı mı çekiyorsun 😂

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
"Atmosferik mi? Hemen yaz LPG uyumlu."
Onu diyenler bu zihniyetteler, ancak doğru değil.
Opellerde LPG ile sorun yaşayan çok kişi var. Yeri değil diye tek tek marka yazmıyorum, atmosferik motora sahip olup LPG ile uyumu iyi olmayan başka markaların motorları da var.

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,278
3,898
4,070
İstanbul
Marka
Ford
"Atmosferik mi? Hemen yaz LPG uyumlu."
Onu diyenler bu zihniyetteler, ancak doğru değil.
Opellerde LPG ile sorun yaşayan çok kişi var. Yeri değil diye tek tek marka yazmıyorum, atmosferik motora sahip olup LPG ile uyumu iyi olmayan başka markaların motorları da var.
Tabii ki her atmosferik uyumlu değil, iridyum buji ile birlikte lpg kullanan çok okudum o yüzden yazmıştım.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım