2009 Toyota Hilux 2.5 Motor ve Şanzıman Ne Kadar Güç Kaldırır?

Cem Karataş

Cem Karataş
Takipçi
22 Kas 2020
2
0
10
23
hatay
Marka
Toyota
Merhaba Aarkadaşlar elimde bir toyota hilux 2009 var 2.5 turbo dizel 120 bg 330 nm Tork , 140 binde ve ben arabanın motorunun stock max kaç beygir olacagını merak ediyorum yazılımlı veya yazılımsınz turbo büyüterek yada bir başka yöntem ile ??
Ayrıca aklımdaki başka soru şanzıman kaç beygir ve kaç nm tork kaldırır.??
Yeni Projem için.

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,716
3
9,649
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Yazılımsız ; hava filtresi , kaliteli yakıt , yakıt katkısı denenebilir
Yazılım güvenilir seviyede ; 150BG 400NM TORK
Yazılım + Hyb.Turbo ; setup ve yazılımına göre benim kafamdan 175-200 BG 500Tork kadar
Vites ; Kodunu bilip bakmak lazım ama manuel vites sorun olmaz , fazla yükleme ise turbo setup falan bronz baskı seçilebilir , ve bronz baskı olmasa bile böyle yazılım falan olacaksa öncelik her zaman FREN HİDROLİĞİ - FREN BAKIMI - SIVI DEĞİŞİMİ özellikle vites sıvısı.

Kolay gelsin iyi forumlar.

Kagan

Driver
Panpa
8 Eyl 2016
1,263
2,245
2,570
Ankara
Yazılım + Hyb.Turbo ; setup ve yazılımına göre benim kafamdan 175-200 BG 500Tork kadar
Vites ; Kodunu bilip bakmak lazım ama manuel vites sorun olmaz , fazla yükleme ise turbo setup falan bronz baskı seçilebilir , ve bronz baskı olmasa bile böyle yazılım falan olacaksa öncelik her zaman FREN HİDROLİĞİ - FREN BAKIMI - SIVI DEĞİŞİMİ özellikle vites sıvısı.

Hocam forumlardan, fb gruplarından daha önce yapanları bulabilirsiniz, ama ben de bu şekilde olacağını tahmin ediyorum 200 üstü çok zor

fujiwara

Panpa
2 Tem 2020
456
1,477
2,695
İstanbul
Marka
Opel
Motorunuzun kodu 2KD-FTV, stock olarak 118 hp (@3400 rpm) ve 325 nm (@1600-3600 rpm) değerleri var. Aynı motorun VGT versiyonu ise 142 hp ve 343 nm üretiyor.

Buradan iyi bir turbo + yazılım ile 160 hp civarı gelebileceğini düşünüyorum ben.

Ha devamı gelir mi? Bütçenize bağlı. Aynı motoru 400 hp yapan birini bile buldum:
(Dizel ile pek alakam yok)

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,857
26,205
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Harcanacak paraya bağlı olarak her şey mümkün ama 3-5 parçayı abartmadsn değiştiririm çekişi rahatlasın sakin sürerken tüketimi düşsün deniyosa %10-15 artış çok fazla paralar harcamadan mümkün olur. Direlt torkun beygirin artış sayısından ziyade bunların eğrilerinde iyileştirme yapılırsa sürüşte daha çok hissedilir

Cem Karataş

Cem Karataş
Takipçi
22 Kas 2020
2
0
10
23
hatay
Marka
Toyota

Eyvallah kardeşim.

Motorunuzun kodu 2KD-FTV, stock olarak 118 hp (@3400 rpm) ve 325 nm (@1600-3600 rpm) değerleri var. Aynı motorun VGT versiyonu ise 142 hp ve 343 nm üretiyor.

Buradan iyi bir turbo + yazılım ile 160 hp civarı gelebileceğini düşünüyorum ben.

Ha devamı gelir mi? Bütçenize bağlı. Aynı motoru 400 hp yapan birini bile buldum:
(Dizel ile pek alakam yok)
Eyvallah

Ben alacağım parçaların uyumluluğunu nereden kontrol edebilirim? Örneğin enjektörlerin nelerine bakmalıyım?

Moderatör tarafında düzenlendi:
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım