KAPALI 2011 Clio3 1.5 DCI mi, 2015 İbiza 1.2 TSI mı?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

lkaytanci

Asfalt Kurutucu
30 Ara 2016
9
10
595
Merhaba arkadaşlar, bir tanıdık kararsız kalmış 2 araç arasında siz ne dersiniz? İkisi de Manuel, biri dizel biri benzinli

CLIO 3 2011 1.5 DCI Extreme:
Yakıt Tüketimi (Şehir içi / Şehir dışı) 5,2 lt / 4 lt
Motor Gücü 85 hp
Maksimum Tork 200 Nm / 1.900 rpm
Hızlanma 0-100 km/saat 12,7 sn
Net Ağırlık 1250 kg

IBIZA 2015 1.2 TSI Style:
Yakıt Tüketimi (Şehir içi / Şehir dışı) 6,4 lt / 4 lt
Motor Gücü 90 hp
Maksimum Tork 160 Nm / 1.400 rpm
Hızlanma 0-100 km/saat 10,7 sn
Net Ağırlık 1014 kg

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Tüketim ne derece önemli ona göre karar verilir.. o clio muhtemelen yakmıyordur... Ibiza da gazlanmadığı sürece ekonomik ama her halikarda clio dan daha maliyetli olacaktır.. ekonomi ve performnas beklentisi önemli... ben olsam ..eğer çok çılgın km ler yağmayacaksam ibizayı alırdım

Atilgan

Elit Apaçi
13 Mar 2017
250
237
945
Bursa
Marka
Opel
IBIZA model olarak daha yeni.. Ben de ıbıza tercih ederdim ama clio nun alternatifi neden ıbıza onu anlamadım..Clio için de uzun yolda da şehir içinde de ekonomik olur.. Benzinin litre fiyatı belli..Her ne kadar dizelin de litre fiyatı benzine yakın da olsa, hem küçük bir otomobile binip hem de 5 liranın üstünde litre fiyatı ile benzin almak çok da mantıklı gelmiyor..

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,282
45,924
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Öncelikle clio 6 yaşında. 2 sene bu aracı kullansan 8 yaşında olacak. Otomobiller belli ki 2.el olacak ama yanılmıyorsam km bilgisi verilmemiş. Dizellerin yaş ve km ilerledikçe ağır bakımları daha pahalıya denk geliyor. Bu araçlar b segmenti fakat clio'nun yalıtım olarak gerçekten sıkıntıları var. Kapı trimleri ve camların bulunduğu mekanizmalar zamanla ciddi derece takırtı tukurtu ve zangırdama yapabiliyor. 1.2 tsi motor sakin kullanıldığı vakit dizele yakın tüketim değerleri verebiliyor. Açıkçası ben direkt ibiza'yı tercih ederim.

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
evet, bence de fiyat farkı vardır... aynı fiyatsa ya clionun sahibinin gerçeklikle ilgisi yoktur, veya İbiza da bir sıkıntı olabilir..
Fiyat farkının göz ardı edildiği durumlarda, çok ciddi km yapılmıyorsa bende her türlü İbizayı alırdım ...

Onay Kalkan

Profesör
8 Eyl 2016
415
749
1,695
29
Sakarya
Marka
Hyundai
Araç hala alınmadıysa ben de kesinlikle İbiza diyorum. Arkadaşımın 1.2 TSI manuel İbiza'sıyla 1 haftada 3500 km yol yaptık, gerek tüketim gerekse konfor olarak fiyatının hakkını veriyor (ÖTV'yi saymıyorum, zira Türkiye'de hiçbir araç fiyatını haketmiyor). Makyajlı Clio'da bile iç trimler hala çok kötü, İbiza'nın içi çok daha tok hissettiriyor Clio'ya göre. Dizel olması çok çok önemli değilse şiddetle İbiza'yı öneriyorum iki seçenek içinden.

candiyebilirler

Profesör
16 Eki 2016
138
435
1,885
İstanbul
Marka
Seat
2013 model Clio 4 ve 2015 yılından beri de Polo 1.2 TSI DSG kullanmaktayım. Şöyle açıklayayım:
İki aracın da yaşı göz önüne alındığında ben tercihimi İbiza'dan yana kullanıyorum. Yakıt konusu sizi korkutmasın, gerçekten çok komik ortalamalar elde edebiliyorsunuz isterseniz. Ayrıca benzinin rahatlığı ve yarattığı konfor da cabası..

Mertcan

Profesör
8 Eyl 2016
1,731
892
1,920
İstanbul
Marka
Volkswagen
2013 model Clio 4 ve 2015 yılından beri de Polo 1.2 TSI DSG kullanmaktayım. Şöyle açıklayayım:
İki aracın da yaşı göz önüne alındığında ben tercihimi İbiza'dan yana kullanıyorum. Yakıt konusu sizi korkutmasın, gerçekten çok komik ortalamalar elde edebiliyorsunuz isterseniz. Ayrıca benzinin rahatlığı ve yarattığı konfor da cabası..
Polo bence sınıfının lideri. Bizde de 1.2 tsı dsg polo var. Malzeme kaltesi gerçekten çok başarılı. Göğüste ki yumuşak plastiği eve götüresim geliyor :D

Atilgan

Elit Apaçi
13 Mar 2017
250
237
945
Bursa
Marka
Opel
Yukarıda kendi yorumumda temas etmiştim, ben ibizayı seçerdim ama o da model farkından diye, kimse temas etmemiş ama euroncap tan dayanıklılık testi sonuçlarına bir gözün atın derim. Fransız dersiniz ama ibizayı bir Fransız olarak clio katlamış.. Yorumlar ibiza diye ezbere ya da modaya göre gidiyor ama çok yönlülük ya da aynı modeller kıyas olsa ben clio derdim..

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Yukarıda kendi yorumumda temas etmiştim, ben ibizayı seçerdim ama o da model farkından diye, kimse temas etmemiş ama euroncap tan dayanıklılık testi sonuçlarına bir gözün atın derim. Fransız dersiniz ama ibizayı bir Fransız olarak clio katlamış.. Yorumlar ibiza diye ezbere ya da modaya göre gidiyor ama çok yönlülük ya da aynı modeller kıyas olsa ben clio derdim..

Türkiye'de arabalarla ilgili yanlış bilinen başlıca şeylerden zaten şu Fransız algısı. Fransız araçlarının çoğu euroncap'te gayet başarılı (301, C-elysee, Symbol gibi Türkiye vs. ülkelere özel üretilen arabalardan bahsetmiyorum, onlar Dacia Logan ayarında).

Atilgan

Elit Apaçi
13 Mar 2017
250
237
945
Bursa
Marka
Opel
Türkiye'de arabalarla ilgili yanlış bilinen başlıca şeylerden zaten şu Fransız algısı. Fransız araçlarının çoğu euroncap'te gayet başarılı (301, C-elysee, Symbol gibi Türkiye vs. ülkelere özel üretilen arabalardan bahsetmiyorum, onlar Dacia Logan ayarında).
Kesinlikle, ibizayı geçtim, audi Q7 den bile daha başarılı bir ortalama elde etmiş clio.. Biri ~400 bin tl diğeri 50-60..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım