KAPALI 2013 Hyundai i30 Alınır mı?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

rosel

Profesör
Destekçi
11 Eyl 2016
620
956
2,270
Marka
BMC
Bu aralar 40 ile 50 bin lira arasında araba bakıyorum arkadaşlar, ikinci el. Başlıkta yazdığım marka ve model üzerinde duruyorum. Sizce bu araç uygun mudur, tavsiyeleriniz var mı?

Teşekkür ederim :) Bu arada km si az olması gerekiyor aracın her gün 70 km kadar yapılacak.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,042
7
51,377
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Dizel ve otomatik lazım hocam

Spesifik olarak i30 dediyseniz sınıfındaki rakiplerine göre +1lt/100km fazladan yakıt tüketimini, hissiz ama rahat sürüşünü filan siz de biliyorsunuzdur. Sonuçta 2. el bakıyorsunuz, çok temizini bulabilme ihtimalini göz önünde bulundurarak Kia Cee'd 'i de öneririm. Tamamen aynı araba sayılır. Sadece orta konsol tasarımı ve dış görünüşü biraz farklı. Listenize onu da almanızı öneririm. 2. elde en iyi, en temiz hangisinden bulursanız onu alın.

HenLeys

Profesör
9 Eyl 2016
85
63
1,010
Düşük kmlerde arıyosanız 4-5k daha bütçe lazım. Aktif i30 kullanıcısıyız biz de günlük ortalama 60 km yapıyor abim araç şuan 130binde 1 kez akü değişti onun dışında standart bakımları dışında bi sorunu olmadı. Şehiriçi normal 1.6 dizellerden 1.5 lt daha fazla yakıyor ama uzun yolda daha doğrusu çok dur kalk yapılmayan yolda 0.5 lt civarı daha fazla yakar. Bizdeki elite donanım ekran dışında hiçbir eksikliği yok hatta anahtarsız giriş-çalıştırma, cam tavan vs baya iyi hissettiriyor. @berkertekin de dediği gibi ceed de bakabilirsiniz nerdeyse aynı araç

yehanohaa

Profesör
16 Eyl 2016
104
203
1,185
Hocam 2013 model 1.6 dizel elite donanım, manuel aracım var cam tavan sıkıntısı dısında bi sıkıntısı yok oda zaten şehir icinde sizi cok etkilemiyo, takur tukur yola girmeniz lazım. yakıt olarak ben bi depo ile şehir ici 850-900 km civarı yapıyorum kurus hesabında 24-25 kurusa denk geliyo, bakımları gayey ucuz 60 bin bakımı 4 filtre dısarda yaptırdım 6 lt yag ile 315 lira tuttu. arabanın sürüşü gayet rahat sadece yapay direksiyon var eco moduda kapatın hem cok yaktırıyo hemde öldürüyo, ben tavsiye ederim ama 50 bine alacağınız style paket felan olur sanırım manuelse üzmez. ama otomatikten hyundai de şu anlık uzak durun

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım