KAPALI 2015-2018 arası Focus mu yoksa yeni kasa focus mu ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

grandgrand

Asfalt Kurutucu
58
Arkadaşlar 2015 ile 2018 model Focus alınır mi şundan dolayı soruyorum yeni kasası çıktı malum 2019 yeni kasası çıktı 2015 ve 2018 arası eski kasa oluyor 2015 model bir araca kaç sene binebilirim

Arabayı ne kadar temiz kullanıp ne kadar baktığınıza bağlı. 2000 model Focus'lara hala biniliyor. 1.6 ti-vct motorlu orta donanım bir Mk3.5 Focus'a 15-20 yıl binilebilir.

Fiyati ve o fiyata alabilecegin alternatifler, otomobilden ne bekledigin gibi konulara bagli hocam.

Ben 2015 makyajli focus'a biniyorum. 1-2 kronik sorun mevcut. Iyi bakarsan bunlar haricinde ekstra bir sorun yasamadan daha uzun yillar binebilirsin.

Son düzenleme:
Yeni gelen Focus'un rakamını tahmin etmede hayal gücüm bile sınırlı kalıyor artık. Malum şuan tüm C segment otomobiller dizel-oto olunca 200 bandını aştı. (megane,astra,focus,golf). Yeni Focus bir önceki modeline göre çok daha gelişmiş olacak. Biraz daha donanım da isterseniz 250 bin TL'leri bulacak gibi. Bu durumda bütçe sizin, karar alacak olan sizsiniz. Yok ben şuan ikinci el alırım 100-120 arası bütçem var derseniz, 1.5tdci powershift focus tavsiye ederim. Titanium ve en azından sunroof, bixenon opsiyonlu.

Yeni kasanin fiyatlandirmasini Avrupali testerlar oldukca rekabetci bulmus. Fiyat konusunda Ford ucus yapmamis Avrupa'da. Fakat Turkiye'de isler biraz zor. Guncel focus ile benzer fiyatlarla satilacak diye duydum. Yani dolu bir yeni kasa focus 200- 220 arasini gorur. Baslangic fiyati ise guncel focus'la ayni, belki belirlenecek standart donanimlara gore 5-10 arasi fazla olur.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...