Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ford Otosan Gölcük Fabrikasında üretimi devam eden Ford Tourneo/Transit Custom Modelinin makyajlı 2018 modeli satışa sunuldu. CUSTOM MCA (Mid Cycle Action) modelinde dikkat çeken bölge aracın önü. Yeni dizayn edilmiş modern farlar, üst donanımlarda Bi-xenon opsiyonu ile alınabilmekte. Standart halojen mercekli farlarda ise gündüz ledleri ile çok dikkat çekiyor. Yeni nesil Ford'ların genini taşıyan geniş panjuru ile de oldukça agresif görünmekte.
Aracın iç kısmında ise ön konsol yeni nesil Fiesta ile tanıştığımız multimedia sistemi ile karşımıza çıkıyor. Tabi bu multimedia sistemi üst donanım seçeneklerinde yer alıyor. Ayrıca Titanium ve üstü donanımlarda konsol plastiğinin ve kapı iç trimlerin de sınıf atladığını söyleyebiliriz. Üst kısımlarda elle temas eden bölgelerdeki yumuşak plastik Ticari bir aracın üstünde kalite algısı yaratıyor.

Yenilenen far tasarımı ile birlikte baz donanımda halojen farlar yer alırken, camlı araçlarda halojen mercek ve gündüz farlı veya opsiyon olarak bi-xenon mercekli far ile birlikte gündüz led seçeneği alınabiliyor.
BlobServer

BlobServer

BlobServer

BlobServer

Yeni Custom eşya gözü olarak da fazlasıyla olanak sağlıyor. Konsolda geniş kapaklı bir göz içerisinde 2 bardaklık ve derin eşya gözü, geniş torpidosu, vites altındaki yuvası ile oldukça kullanışlı. Far kumandası altında da bir göz yer almakta. Kapı içleri ise mükemmel dizayn edilmiş. Kapı içi geniş olduğundan her noktası verimli kullanılmış. En altta geniş her zaman gördüğümüz kapı içi yer alırken, el seviyesinde de bir kat raf bulunmakta ve el altında bulunması gereken ufak eşyaların yerleştirilmesine olanak sağlamakta.

BlobServer

Konsol'a yerleştirilen yeni nesil multimedia sistemi aracın kalitesini ticarilikten çok daha üst noktalara taşımakta. Tabi bu donanım üst donanım seçeneklerinde yer almakta.

BlobServer
BlobServer

Aracın bu modeli ile birlikte gelen 2 yeni renk seçeneği "Karnaval Turuncu" ve "Pasific Mavi" canlı halde çok dikkat çekiyor. Özellikle turuncu Türkiye'de ticari kullanımlarda çok kullanılacağını düşünmesem de özel kullanımlar için çok güzel bir tercih olacağını düşünüyorum.

BlobServer

Yeni Custom'da bir binekte bulunan neredeyse tüm sürücü destek sistemleri yer almakta. Günümüzde çoğu premium markanın üst donanımlarında bile göremeyeceğimiz sürücü destek sistemlerini Ford'da cüzi miktarlarda opsiyon paketi ile elde edebiliyoruz.
-Çarpışma Önleme
-Yaya Çarpışma Önleme
-Çarpraz trafik uyarısı
-Şerit takip asistanı
-Trafik işaret okuma
-Adaptif Cruise Control
-Geri Görüş Kamerası & Ön-Arka Park Sensörü
-Ford Sync Acil Durum Yardımı

Yeni Motor 2.0L EcoBlue
2.2L TDCİ motor ülkemiz için özellikle 200cc yüzünden bir üst vergi dilimine tabii olunuyor ve rakipleri 2.0L motorların satış payını kaybediyordu. Yeni 2.0L motor ile birlikte hem Euro 6 düşük emisyon değerleri hem de sessiz çalışması, performansı ile oldukça verimli. 6 İleri Tork Konvertörlü tam otomatik şanzıman ile birlikte de sunulan bu motor özel taksi ve turizm işlerinde çok güzel işler çıkartacağa benziyor. 130-150-170ps olmak üzere 3 farklı güç seçeneği ile alınabiliyor.

Koltuk Düzenleri
Yeni Custom 30 farklı koltuk konfrigasyonu ile ihtiyaca göre düzenlenmesine olanak sağlıyor. Bu koltuklar konferans düzeninde karşılıklı olduğu gibi, minibüs dizaynı da yapılabiliyor. Aynı zamanda koltukların sırt kısmı yatarak masa düzenine de kavuşabiliyor. Bagaja ihtiyaç olduğunda da koltuklar yatırılıp öne doğru çekilebiliyor.

BlobServer

BlobServer

Sonuç olarak,

Yeni Custom özellikle yeni motor hacmi ile vergi avantajını da kullanarak Türkiye pazarında önceki modeline göre daha fazla pazar payına sahip olacaktır. Uber, Turizm gibi kullanımlarda iç dizayna ihtiyaç duymayan lüks ve konforlu iç dizaynı ile fabrikasyon halde kullanımı mümkün olacaktır. Elektronik sürücü destekleri ve yüksek donanım seviyesi ile ticari değil, günlük binek kullanımı için de çok uygun bir araç olduğunu düşünüyorum. Özellikle tork konvertörlü şanzımanı ile yüksek güce rağmen sağlam ve güven veren şanzıman tercih sebebi olacaktır. (Dsg karşısında)
Araç şuan Titanium + opsiyon seçenekleri ile otomobil ruhsatı ile birlikte 150 bin tl civarında bir liste fiyatına kavuşuyor.

inzfatih

Fatih
Panpa
16 Eyl 2016
2,060
4,342
4,220
varsova
Marka
Porsche
multimedya ekrani cikintisi disinda tasarimini begendim, ticari icin dayanikli malzeme kullanmislardir umarim, resimlerde baya kaliteli gorunuyor

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,199
45,784
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Dolu versiyon ticari için fazla iyi gözüküyor. Ama tabii bunu bu haliyle alan olur mu bilemiyorum. Boş paketleri de görmek lazım.

Reddington

Panpa
15 Eki 2016
1,809
1
4,131
3,770
İstanbul
Marka
MINI
Dolu versiyon ticari için fazla iyi gözüküyor. Ama tabii bunu bu haliyle alan olur mu bilemiyorum. Boş paketleri de görmek lazım.
Araç gerçekten çok güzel oldu dolu versiyonlarında. Ki koltuklu 8+1 alındığında en baz versiyonu bile oldukça dolu aslında. Ayrıca fiyatlarını karşılaştırdığımızda Transporter veya caravelle dolu dolu otomatik 200 bin tl leri geçerken, Custom 150 bin tl civarında. Bence Uber ve Turizm taşımacılığı için çok uygun.

Ayrıca çok kısa mesafelerde, dur kalk, git dur kalk vs gibi kullanımda dahi ortalama yakıtı 10 lt civarında.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,199
45,784
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Araç gerçekten çok güzel oldu dolu versiyonlarında. Ki koltuklu 8+1 alındığında en baz versiyonu bile oldukça dolu aslında. Ayrıca fiyatlarını karşılaştırdığımızda Transporter veya caravelle dolu dolu otomatik 200 bin tl leri geçerken, Custom 150 bin tl civarında. Bence Uber ve Turizm taşımacılığı için çok uygun.

Ayrıca çok kısa mesafelerde, dur kalk, git dur kalk vs gibi kullanımda dahi ortalama yakıtı 10 lt civarında.
Turizm amaçlı, özellikle şehirler arası kullanımlarda dolu dolu versiyonu alanlar olabilir. Yük taşımak, şehir içi ticari amaçla kullanmak için muhtemelen boş paketlerini alırlar. Ama genel itibariyle başarılı bir makyaj operasyonu geçirdiğini düşünüyorum. Belli kalite artmış ki yeni Tourneo Connect'e de muhakkak bakman lazım. Onun ön tasarımı falan çok daha agresif ve güzel olmuş. Binek altyapılı olduğu için fiyatı da oldukça uçuyor ama tam kalabalık ailelere göre.

Reddington

Panpa
15 Eki 2016
1,809
1
4,131
3,770
İstanbul
Marka
MINI
Turizm amaçlı, özellikle şehirler arası kullanımlarda dolu dolu versiyonu alanlar olabilir. Yük taşımak, şehir içi ticari amaçla kullanmak için muhtemelen boş paketlerini alırlar. Ama genel itibariyle başarılı bir makyaj operasyonu geçirdiğini düşünüyorum. Belli kalite artmış ki yeni Tourneo Connect'e de muhakkak bakman lazım. Onun ön tasarımı falan çok daha agresif ve güzel olmuş. Binek altyapılı olduğu için fiyatı da oldukça uçuyor ama tam kalabalık ailelere göre.
Connect TR'de üretilse imkan olurdu ama elbet elime geçer :)
Şehir içi için park kolaylığı açısından o da çok güzel ancak, park yeri derim olmasa, kalabalık aile olsam sanırım Custom gibi bir araç alırdım.
Ayrıca opsiyon olarak 6000 TL fark ile arkalar havalı süspansiyon da olabiliyor. Konforu çok çok iyi oluyor bu sayede. Otomobil konforunda, bol genişlik bol donanım 150 bin tlye hem de otomobil ruhsatı ile nefis seçenek. C segment dizel otomatik parasına resmen.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,199
45,784
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Connect TR'de üretilse imkan olurdu ama elbet elime geçer :)
Şehir içi için park kolaylığı açısından o da çok güzel ancak, park yeri derim olmasa, kalabalık aile olsam sanırım Custom gibi bir araç alırdım.
Ayrıca opsiyon olarak 6000 TL fark ile arkalar havalı süspansiyon da olabiliyor. Konforu çok çok iyi oluyor bu sayede. Otomobil konforunda, bol genişlik bol donanım 150 bin tlye hem de otomobil ruhsatı ile nefis seçenek. C segment dizel otomatik parasına resmen.
Aileler için gerçekten ideal o zaman. Bakalım tamamen çıksın, testlerini görürüz muhakkak.

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,600
18,385
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Ben gölcükteyim burda test plakalı geziyorlardı bunlar :) Hoşuma gitmişti canlı görünce

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım