205/55/R16 Performans Lastik Önerisi

tofas

Asfalt Kurutucu
11 Eyl 2016
18
68
635
Ankara
Marka
Alfa Romeo
Merhaba arkadaşlar, Alfa Romeo 147 aracıma yeni lastik arayışı içerisindeyim. Mevcut lastikleri olan Goodyear Efficientgrip Performance 205/55/R16 91V lastikler hala iyi diş derinliğine ve bir probleme sahip olmasa da 5 yılını doldurduğu için değiştirmek istedim.

Performanslı sürmeyi, viraj kasmayı seven biriyim o yüzden lastikte yol tutuş benim için en önemli kriter, konfor takıntım yok bir de lastik bizim yollarımıza göre kısa ömürlü olmazsa iyi olur.

Şu an ki goodyear lastiklerden yol tutuşu olarak memnunum ama yeni testlere baktığımda gözüme çarpan üç model var, bunlar:

• Continental Premium Contact 6
  • Michelin Pilot Sport 4
  • Goodyear EfficientGrip Performance 2
Bu lastiklerden en yakın olduğum continental cpc 6 çünkü testlere bakıldığında yol tutuş anlamında genelde 1. gözüküyor ve fiyatının diğerlerine göre uygun olması da büyük etken.

Pilot Sport 4 zaten kendini kanıtlamış bir lastik ama duyduğum kadarıyla hızlı aşınan bir lastikmiş o yüzden biraz tereddüt ettim ve maalesef fiyatı da diğerlerine göre biraz pahalı.

Goodyear efficientgrip performance 2 şu an kullandığım lastiğin bir üst modeli ve mevcut lastiklerimin tutuşundan memnunum ama testlerde cpc 6 kadar iyi olmadığını gördüm. Açıkçası pek bilgim yok bu lastik hakkında.

Benim kendimce yorumlarım bunlar, sizlerin de tavsiyelerini eğer başka lastik modelleri varsa önerebileceğiniz onları da duymak isterim. Lastik başına 600 tl yi geçmezsem iyi olur :) herkese iyi forumlar

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,201
45,790
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Ps4 16 jant 55 yanak icin hem fiyat hem de sunacagi performans acisindan biraz sıkıntılı kalabiliyor. İnce yanakli bir ebat olmadigindan hangi lastik olursa olsun yanagin ustune zorlamalarda binebiliyor. Dolayisiyla 17 jant ve ince yanaga cikilmadigi surece bariz fark olusmuyor performansta.

İlla denenmek isteniyorsa ps4 alinabilir ama kullanim omru ve fiyat ikilisi dusundurur. Bunun haricinde egp 2 ve pc 6 ikilisinde konfor konusu egp 2'de daha iyi olsa da hizli suruslerde direksiyonla iletisim konusunda pc6 daha iyi noktada. Viraj limitleri iki lastigin de iyi zaten.

Ayni ebatta bir kac hafta evvel pc6 tercih ettim focus aracima. Ozellikle 55 yanak olmasina ragmen virajda yanaga cok binmemesi, viraj limitlerinin oldukca yuksek olmasi, ince yanakli lastik gibi iletisim kurabilmesinin yaninda cok yuksek hizlarda bile su tahliyesinin inanilmaz iyi olmasi performansli suruste oldukca tatmin etti diyebilirim. Virajlarda lastigin limitinin ustune henuz gecemedim o derece yuksek oranda tutusu var. O sebeple direkt pc6 oneririm hizli surus yapmayi sevenlere.

Zaten bu ebatta da ps4, egp 2 ve pc6 disinda daha iyi bir lastik yok performansli kullanim konusunda. O yuzden bu lastikler haricinde bir tavsiyeye gerek yok.

tofas

Asfalt Kurutucu
11 Eyl 2016
18
68
635
Ankara
Marka
Alfa Romeo
Ps4 16 jant 55 yanak icin hem fiyat hem de sunacagi performans acisindan biraz sıkıntılı kalabiliyor. İnce yanakli bir ebat olmadigindan hangi lastik olursa olsun yanagin ustune zorlamalarda binebiliyor. Dolayisiyla 17 jant ve ince yanaga cikilmadigi surece bariz fark olusmuyor performansta.

İlla denenmek isteniyorsa ps4 alinabilir ama kullanim omru ve fiyat ikilisi dusundurur. Bunun haricinde egp 2 ve pc 6 ikilisinde konfor konusu egp 2'de daha iyi olsa da hizli suruslerde direksiyonla iletisim konusunda pc6 daha iyi noktada. Viraj limitleri iki lastigin de iyi zaten.

Ayni ebatta bir kac hafta evvel pc6 tercih ettim focus aracima. Ozellikle 55 yanak olmasina ragmen virajda yanaga cok binmemesi, viraj limitlerinin oldukca yuksek olmasi, ince yanakli lastik gibi iletisim kurabilmesinin yaninda cok yuksek hizlarda bile su tahliyesinin inanilmaz iyi olmasi performansli suruste oldukca tatmin etti diyebilirim. Virajlarda lastigin limitinin ustune henuz gecemedim o derece yuksek oranda tutusu var. O sebeple direkt pc6 oneririm hizli surus yapmayi sevenlere.

Zaten bu ebatta da ps4, egp 2 ve pc6 disinda daha iyi bir lastik yok performansli kullanim konusunda. O yuzden bu lastikler haricinde bir tavsiyeye gerek yok.

Hocam verdiğin bilgiler için teşekkür ederim. Aynı ebatta istediğim lastiği denemiş birinden bilgi almakta baya iyi oldu açıkçası. Bir aksilik olmazsa tercihimi continental'den yana kullanacağım 👍

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım