225/45/17 en konforlu lastik önerisi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Drarjen

Taklacı Güvercin
15 Ocak 2017
5
1
295
225/45/17 ebatlarındaki rft lastiklerim sertliği yüzünden artık araçtan soğumama neden olduğu için bunların yerine rft olmayan yumuşak hamurlu lastik alacağım. araç a180 ve stepne olmadığı için tamir köpüğü düşünüyorum. Özellikle iki lastik arasında kaldi goodyear f1 asymetric3 - michelin pilot sport 4. Önceliğim konfor daha sonrada mümkünse sessiz olması. Hangisini önerirsiniz yada bu daha iyi olur diyeceğiniz öneririniz var mı?

ShadoWalkn

Panpa
27 Eyl 2016
1,423
2,430
2,570
İstanbul
RFT olup konfor veren Michelin, çünkü içlerindeki en yumuşak lastik markasıdır.

205 55 16 Michelin Primacy 3 ZP kullanıyorum 2 sezondur, bu Nisan'da 3. sezonuna girecek. Gayet memnunum. Sizin ebatta varsa tavsiye ederim.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,205
45,796
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Continental premium contact 6 geliyor bu yaz. Sportcontact 5 ve premium contact 5'in tüm özelliklerini gelişmiş bir biçimde premium contact 6'da toplamışlar. Bu iki lastiği ise piyasadan kaldırıyorlar. Sportcontact 5'den daha iyi performansı ve premium contact 5'den daha fazla konforu olduğunu söylüyorlar hem üreticiler hem de lastiği test eden kuruluşlar. Yeni nesil olan sportcontact 6'nın sırtlığının bu lastikte kullanılmış olması performansını da arttırmış. Premium contact 5'e göre daha sessiz, yuvarlanma direnci daha az ve daha konforlu aynı zamanda. Lastiği test edenler hem performansı hem konforu aynı anda sunabilmesine dikkat çekiyorlardı. Bana kalırsa bu lastiğin bütün testleri, incelemeleri ve değerlendirmeleri gelmeden karar vermeyin derim.
Runflat olmayan lastikler arasında da illa michelin alacaksanız sadece pilot sport 4 öneririm. Onun haricinde primacy 3, hp gibi modelleri ( runflatsiz) çabucak bozuluyor, sertleşiyor ve saçma sapan bir hale geliyor.
Son olarak; aracınızda lastik basınç sensörü varsa ve bu işlev, lastiğin sibobunun arka kısmındaki ufak bir cihaz yardımıyla gerçekleşiyorsa tamir köpüğünü hiç kullanmayın cihazı bozarsınız.

ShadoWalkn

Panpa
27 Eyl 2016
1,423
2,430
2,570
İstanbul
Continental premium contact 6 geliyor bu yaz. Sportcontact 5 ve premium contact 5'in tüm özelliklerini gelişmiş bir biçimde premium contact 6'da toplamışlar. Bu iki lastiği ise piyasadan kaldırıyorlar. Sportcontact 5'den daha iyi performansı ve premium contact 5'den daha fazla konforu olduğunu söylüyorlar hem üreticiler hem de lastiği test eden kuruluşlar. Yeni nesil olan sportcontact 6'nın sırtlığının bu lastikte kullanılmış olması performansını da arttırmış. Premium contact 5'e göre daha sessiz, yuvarlanma direnci daha az ve daha konforlu aynı zamanda. Lastiği test edenler hem performansı hem konforu aynı anda sunabilmesine dikkat çekiyorlardı. Bana kalırsa bu lastiğin bütün testleri, incelemeleri ve değerlendirmeleri gelmeden karar vermeyin derim.
Runflat olmayan lastikler arasında da illa michelin alacaksanız sadece pilot sport 4 öneririm. Onun haricinde primacy 3, hp gibi modelleri ( runflatsiz) çabucak bozuluyor, sertleşiyor ve saçma sapan bir hale geliyor.
Son olarak; aracınızda lastik basınç sensörü varsa ve bu işlev, lastiğin sibobunun arka kısmındaki ufak bir cihaz yardımıyla gerçekleşiyorsa tamir köpüğünü hiç kullanmayın cihazı bozarsınız.
Valla TS 860'taki başarıyı CPC 6'da yakalarlarsa kesinlikle tercih edilir.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,205
45,796
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Valla TS 860'taki başarıyı CPC 6'da yakalarlarsa kesinlikle tercih edilir.
Henüz çok yeni. Tam anlamıyla testi var bile diyemiyorum, rezulteo ve buna benzer 1-2 tane daha lastik değerlendirme kuruluşlarının yorumları ve testleri var sadece. Onların söylemesine göre performans ve konforu bir arada sunabilmeyi başarmışlar. Bu yaz aracıma yaz lastiği almam gerekiyor ve ilk sıraya premium contact 6'yı koydum. Buradaki bayiyi de arada yokluyorum ne zaman gelmeye başlayacak diye.

Drarjen

Taklacı Güvercin
15 Ocak 2017
5
1
295
cpc6 bu lastik ebatında gelir mi acaba? mutlaka iyi bi seçenek olur tabi. Aracımda lastik basınç sensörü var evet.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,205
45,796
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
cpc6 bu lastik ebatında gelir mi acaba? mutlaka iyi bi seçenek olur tabi. Aracımda lastik basınç sensörü var evet.
Gelecek hocam. 16 inch'den 21 inch'e kadar farklı kombinasyonda, boy ve ebatta üretimi olacakmış. Sportcontact 5 ve premium contact 5 artık üretilmeyecek, bu iki lastiğin geliştirilmiş özellikleri premium contact 6'da toplanacak. Ben beklemenizi öneririm.
Lastik basınç sensörleri iki şekilde oluyor, birincisi lastik içinde herhangi bir aparat kullanılmadan ikincisi sibobun arka kısmında janta monte edilmiş küçük bir cihaz ile. Birinci seçenekte tamir köpüğü sorun olmuyor ama ikinci seçenekte cihaz bozuluyor. Aracınızın lastikleri değiştirilirken mutlaka görmüşsünüzdür zaten bu aparatın jantta olup olmadığını. Ona göre tamir köpüğü tercihinizi yaparsınız.

Son düzenleme:

Drarjen

Taklacı Güvercin
15 Ocak 2017
5
1
295
Gelecek hocam. 16 inch'den 21 inch'e kadar farklı kombinasyonda, boy ve ebatta üretimi olacakmış. Sportcontact 5 ve premium contact 5 artık üretilmeyecek, bu iki lastiğin geliştirilmiş özellikleri premium contact 6'da toplanacak. Ben beklemenizi öneririm.
Lastik basınç sensörleri iki şekilde oluyor, birincisi lastik içinde herhangi bir aparat kullanılmadan ikincisi sibobun arka kısmında janta monte edilmiş küçük bir cihaz ile. Birinci seçenekte tamir köpüğü sorun olmuyor ama ikinci seçenekte cihaz bozuluyor. Aracınızın lastikleri değiştirilirken mutlaka görmüşsünüzdür zaten bu aparatın jantta olup olmadığını. Ona göre tamir köpüğü tercihinizi yaparsınız.
Cevap için teşekkürler. Yol gösterici oldu. Sanırım yaza kadar bekleyebilirim.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,205
45,796
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Cevap için teşekkürler. Yol gösterici oldu. Sanırım yaza kadar bekleyebilirim.
Rica ederim. Baharın başlarında yahut bahar gelmeden lastik ile ilgili haberler, testler ve yorumlar detaylı şekilde çıkmış olur tahminimce. Bu tarz yeni bir güncelleme olduğunda forumda paylaşacağım. O şekilde de takip edebilirsiniz. Hayırlısı olsun inşaallah.

Samed M.

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,347
3,278
3,770
24
Antalya
Marka
Hyundai
Continin sorunu konfor ve gürültüydü zaten, onları yol tutuşla paralel hale getirdilerse düşünmeden alınır. Bizde Eco Contact 3 var onlar bile çok gürültülü.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,205
45,796
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Continin sorunu konfor ve gürültüydü zaten, onları yol tutuşla paralel hale getirdilerse düşünmeden alınır. Bizde Eco Contact 3 var onlar bile çok gürültülü.
Yuvarlanma direncini ve gürültüsünü düşürdüklerini iddia ediyorlar premium contact 5'e göre. Benim de en büyük sıkıntım konfor ve gürültü şüphesiydi pc5 ile ilgili. Ama bakalım pc6'da bu ikisinin üstesinden geldiler gibi gözüküyor. Bir kaç aya belli olur her şey.

ghalacli

Profesör
8 Eyl 2016
223
344
1,335
goodyear asymetric 3 lerin en önemli özelliğinin konforu olduğunu okumuştum tavsiye ederim.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Drarjen

Taklacı Güvercin
15 Ocak 2017
5
1
295
Asymetric 3 yada pilotsport4 kullanan arkadaslar yok mu? Onlarin da yorumlarini alsak?

stan

Rahmi Tanır
Panpa
8 Eyl 2016
1,716
1
6,450
4,070
36
İzmir
Marka
Alfa Romeo
225 45 17 michelin ps4 kullanıyorum. Aynı ebatlarda falken ziex ve pirelli p zero nero kullandım.
Micheline ps4, bu 3 lastik arasında konfor açısından ses ve yumuşaklık olarak çok çok ileride. Yol tutuşu da çok iyi, pzero nero ile michelin ps4 benzer şekilde çok iyiler. Ama yol sesi ve yumuşaklıkta ps4 farkını çok net ortaya koyuyor.
Uzun lafın kısası, micheline ps4 kesinlikle tavsiye ederim. Pahalıdır ama parasının hakkını verir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım