225 45 18 Kış Lastiği Önerisi / 2015 C180 Kış Lastiği Önerisi

mavera97

Profesör
2 Kas 2016
166
319
1,335
Merhaba iyi forumlar herkese,

2015 model mb c180 amg aracım var. Kış lastiği almayı düşünüyorum. Runflat almalı mıyım? Yoksa normal lastik mi almalıyım? Runflat alırsam pirelli, normal alırsam bridgestone alacağım. Farklı önerilere açığım.
Ölçülerim ön 225/45/18 arka 245/45/18 konum istanbul

teşekkürler

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,711
3
9,643
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Bence RFT lastik almayın , öneri olarak bütçe ve beklentilerinizi belirtirseniz ona göre yardımcı olmak en sağlıklı olanı :) iyi sürüşler.

mavera97

Profesör
2 Kas 2016
166
319
1,335
Bence RFT lastik almayın , öneri olarak bütçe ve beklentilerinizi belirtirseniz ona göre yardımcı olmak en sağlıklı olanı :) iyi sürüşler.
Selamlar, bütçe konusunda 15-16k civarı diyebilirim. Malum araba arkadan itişli f/p ürünü istiyorum açıkcası baktığım continental ve bridgestone var. Rft alma demenizin sebebini öğrenebilir miyim bilgileneyim bende :)

M.Shadows

Kaan
Panpa
Destekçi
14 Şub 2018
2,039
3
4,934
4,270
24
Highway to Hell
Marka
Hyundai
Merhaba,Bridgestone Blizzak LM001 hem ekonomik hem de en iyi seçeneklerden biri olur,@Cenk abi lastik konusunda buranın profudur görürse mutlaka cevapsız bırakmaz :)

Lm001 haricinde TS870 te fiyatıyla doğru orantılı olarak çok iyi bir lastiktir,daha konforludur,bütçe konusunda sorun yoksa bunu da gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

RFT almayın dememizin sebebi ise,normal lastiklere göre daha sert ve konforsuz olmaları.Patlak gidebilmeyi vaadetse de maalesef genel olarak daha konforsuzlar,her ikisi de aynı anda mevcut teknolojiyle olmuyor.Hem de daha pahalıya gelir.

19052323

Profesör
20 Eyl 2016
239
72
1,035
Merhaba, sava eskimo önerebilirim yıllarca karı bol olan bir ülkede kullandım hiç sorun yaşamadım tam f/p ürünü, tr'deki aracımada alacaktım fakat ebatlarına uygun bulamadım good year ultragrip performance+ aldım konfor ve sürüş hissiyatindan memnunum tavsiye ederim, geçen sene de bridgestone lm005'i deneyimledim fakat bana kar performansı çok iyi gelmedi hee bir sıkıntı yaşamadım ama karda frenlemesinde sanki bir zayıflık vardı gibi bir his bıraktı onun dışında biraz sert bir lastik ama genel anlamda iyi, Michelin alpin 5'i de deneyimledim çok konforlu baya yumuşak bir lastik ama tr şehir içi yollarında dayanır mı bilmiyorum.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,228
45,823
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Sizin durumunuz için 3 tip lastik mevcut; runflat lastik, standart kış lastiği, standart kış lastiklerinin performans serileri.

Aracınız fabrikasyon runflat çıkışlı değilse zaten runflat takamazsınız. Runflat çıkışlıysa rft seçip seçmemek size kalmış. Rft seçmeyip normal lastik alırsanız tamir kiti ya da bagaja yedek lastik almanız gerekir. Rft lastik modeli soracak olursanız sırasıyla;

Goodyear ultragrip performance + ROF
Hankook winter i-cept evo 3 HRS
Pirelli Sottozero 3 RFT

önereceğim modeller olur. Eğer rft tercih edecekseniz ilk iki sıradakinden birini alırsanız daha iyi olur.

Normal kış lastiği alacaksanız ve ebatlarınızdan dolayı bulabilirseniz;

Continental wintercontact TS 870
Bridgestone Blizzak LM 005

Ebatlarınız 18 inç ve ince yanak, geniş taban olduğu için normal kış lastiklerinden ziyade performans serisi kış lastikleri daha çok satılıyor. Yani bulunabilirlik açısından yorumluyorum. Bu noktada da önereceğim modeller;

Continental Wintercontact TS 870 P
Michelin Pilot Alpin 5
Hankook Winter i-cept evo 3
Goodyear Ultragrip Performance +

Rft, standart kış lastiği, performans serisi kış lastiği.. Bu üç lastik çeşidinden en iyileri, size sıraladığım gibi denilebilir. Lastiklerin güncel piyasa fiyatlarını direkt olarak bilemiyorum malum çok değişiyor. Ama muhtemelen belirttiğiniz fiyat aralığında bu lastikleri bulabileceğinizi düşünüyorum.

Son düzenleme:
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım