AÇIK 350.000 TL Civarında Otomobil Önerisi

EOK

Emre Özcan Karademir
Profesör
Beta Programı
26 Şub 2019
593
1,141
2,320
23
İstanbul
Marka
Seat
Selam herkesee, Arkadaşım için 350K civarında manuel, tercihen LPG'li, Değişeni boyası hasar kaydı abartı olmayan, Kilometresi 240.000 Civarını geçmemiş C veya D segment Sedan araç bakıyoruz. Avensis, Insignia, Astra, Focus önerdim kendisine fakat kendisi 1.6T LPG'li Insignia'ya sıcak bakıyor. O motorlarda LPG'nin bazı sorunları beraberinde getirdiğini hatırlıyorum onun dışı çok bir bilgim yok. Sizlerin de araç ve ilan önerileri varsa öneriye açığız :)

Örnek olarak da şu Insignia ilanını bırakıp önerilerinizi bekliyorum :)

Son düzenleme:

MehmetAydin

Mehmet AYDIN
Panpa
10 Haz 2019
1,818
2,086
2,570
31
Niğde
Marka
Chevrolet
Selam herkesee, Arkadaşım için 350K civarında manuel, tercihen LPG'li, Değişeni boyası hasar kaydı abartı olmayan, Kilometresi 240.000 Civarını geçmemiş C veya D segment Sedan araç bakıyoruz. Avensis, Insignia, Astra, Focus önerdim kendisine fakat kendisi 1.6T LPG'li Insignia'ya sıcak bakıyor. O motorlarda LPG'nin bazı sorunları beraberinde getirdiğini hatırlıyorum onun dışı çok bir bilgim yok. Sizlerin de araç ve ilan önerileri varsa öneriye açığız :)

Örnek olarak da şu Insignia ilanını bırakıp önerilerinizi bekliyorum :)
1.5 ay kadar önce kuzenim 330k TL'ye 2012 1.6 lpg'li 195k km'de Titanium Ford Focus aldı.Bence tercih edilebilecek yakışıklı ve sağlam bir seçenek.

Otto Çevrimi

Panpa
Destekçi
3 Eki 2016
1,632
1
5,127
4,070
Kocaeli
Marka
Alfa Romeo
@msansertekin tüplü Insignia'yı anlatsın.
Ben de Seat Exeo öneririm. Seat logolu A4 olur kendisi.
Ooo aleykümselam :)

Şöyle genel bir anlatayım, bir de video bırakayım:

İster AFR ayarı olsun, ister kit markası bilmemne olsun. LPG varsa 100 bin km civarına kadar o supaplar gidecek :) piyasada "çelik supap" diye bilinen supaplardan takınca ömrü daha uzun.

Benzinli kullanımda dahi ateşleme bobini seti ömrü 70-80k. Orijinal kovalamakla uğraşmayın, o da bozuluyor. Direkt delphi, en azından ucuz.

Su soğutma kabında su berrak olmalı bu araçlarda. Antifriz de şart. Yağ soğutucu, kendini 140k civarında bırakıyor. Yağa su karışınca bir daha tam temizlemek mümkün olmuyor. Çözüm: Henüz patlamadan soğutucuyu değiştirmek.

Cosmo paket ise AFL far beyni arıza yapabiliyor. Rölantide vs hafif tıkırtı var mı, kalkışlarda ses ve titreme var mı önemli. Bu motorun debriyajı hassas. Volanı da çift kütle, parça maliyeti biraz tuzlu.

Bu motorun trigeri kayışlı. Ne zaman değişti öğrenmek lazım. Yoksa değiştirmek gerek. Triger değiştirirken o kapağın arkasında bir conta var, o patlarsa da yağa su karışabiliyor biraz. Ucuz bir parça, değişim sırasında onu atlamamak lazım.

EOK

Emre Özcan Karademir
Profesör
Beta Programı
26 Şub 2019
593
1,141
2,320
23
İstanbul
Marka
Seat
Ooo aleykümselam :)

Şöyle genel bir anlatayım, bir de video bırakayım:

İster AFR ayarı olsun, ister kit markası bilmemne olsun. LPG varsa 100 bin km civarına kadar o supaplar gidecek :) piyasada "çelik supap" diye bilinen supaplardan takınca ömrü daha uzun.

Benzinli kullanımda dahi ateşleme bobini seti ömrü 70-80k. Orijinal kovalamakla uğraşmayın, o da bozuluyor. Direkt delphi, en azından ucuz.

Su soğutma kabında su berrak olmalı bu araçlarda. Antifriz de şart. Yağ soğutucu, kendini 140k civarında bırakıyor. Yağa su karışınca bir daha tam temizlemek mümkün olmuyor. Çözüm: Henüz patlamadan soğutucuyu değiştirmek.

Cosmo paket ise AFL far beyni arıza yapabiliyor. Rölantide vs hafif tıkırtı var mı, kalkışlarda ses ve titreme var mı önemli. Bu motorun debriyajı hassas. Volanı da çift kütle, parça maliyeti biraz tuzlu.

Bu motorun trigeri kayışlı. Ne zaman değişti öğrenmek lazım. Yoksa değiştirmek gerek. Triger değiştirirken o kapağın arkasında bir conta var, o patlarsa da yağa su karışabiliyor biraz. Ucuz bir parça, değişim sırasında onu atlamamak lazım.
Çok teşekkürler abi, arkadaşım birkaç insignia beğendi, yazdıklarına dikkat etmeye çalışacağız

mrtkap

Profesör
8 Ara 2017
894
1,631
2,320
İst.
Marka
Ford
Araba hiç temiz durmuyor bu arada; stop etrafı folyo, orjinal olmayan Civic 1.8 jantları anında soğuttu.
Bu paralara hatta belki biraz daha altına 2007-2010 T25 kasa Makyajlı Avensis öneririm.
Aynı motorlu Corolla önceki aracımdı, Corolla'da baya iyi olan performansını Avensis için makul diyebilirim. Kronik sıkıntısı olmayan makinedir, 3ZZ motorlarda iyi bir LPG ayarı gerekir aksi takdirde subap eritir, iç mekan kalitesi döneminin D segmentinde zirveye oynar, Z rotları çabuk yıpranır.

ArabaTeknikBilgi-2006-2009-Toyota-Avensis-1.jpg

EOK

Emre Özcan Karademir
Profesör
Beta Programı
26 Şub 2019
593
1,141
2,320
23
İstanbul
Marka
Seat
Araba hiç temiz durmuyor bu arada; stop etrafı folyo, orjinal olmayan Civic 1.8 jantları anında soğuttu.
Bu paralara hatta belki biraz daha altına 2007-2010 T25 kasa Makyajlı Avensis öneririm.
Aynı motorlu Corolla önceki aracımdı, Corolla'da baya iyi olan performansını Avensis için makul diyebilirim. Kronik sıkıntısı olmayan makinedir, 3ZZ motorlarda iyi bir LPG ayarı gerekir aksi takdirde subap eritir, iç mekan kalitesi döneminin D segmentinde zirveye oynar, Z rotları çabuk yıpranır.

Ekli dosyayı görüntüle 41283
Bu kasayı özellikle ben de önerdim daha temizini rahat buluruz dedim ama görünüşünü bir türlü sevdiremedim. Biraz daha modern görünümlü bir şey istiyorum diyor ama laf anlatamıyorum kendisine

EOK

Emre Özcan Karademir
Profesör
Beta Programı
26 Şub 2019
593
1,141
2,320
23
İstanbul
Marka
Seat
1.6 turbodan atmosferine dönüş şaşırttı.
Ama genel olarak sorun sıkıntı çıkarmayacak normalden biraz az performanslı, lpg ile az yakarak yürüyecek araç diye yorumlayabilirim.
Abi benim korkutmalarıma inanmadı gitti bi ustadan duydu benim dediklerimin aynısını, o zaman tırstı çıkabilecek masraflardan :D Bence lpg olacaksa en mantıklısı atmosferik olmalı

SAHIN--

Şahin Bilgili
Senkromeççi
16 Ocak 2023
6
8
70
38
Uşak
Opel araçlar genelde LPG ile uyumsuz son yıllarda. LPG kitin çok iyi montajlanması gerekli ve iyi bir marka olması gerekli daha uzun yıllar kullanılması için. Birde sürekli yanıp sönmeyen oksijen sensörü arıza lambası can sıkıcı olabilir.

EOK

Emre Özcan Karademir
Profesör
Beta Programı
26 Şub 2019
593
1,141
2,320
23
İstanbul
Marka
Seat
Konuya ufak bi güncel çekip kapatabiliriz. Arkadaşım 340 bin tl'ye, 240 binde, 1.6 2013 model lpgli manuel Elantra aldı :)

Son düzenleme:
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım