AÇIK 350.000 TL'ye Kadar Performanslı Araç Önerisi

Konago

Ahmet
Taklacı Güvercin
21 May 2021
19
11
295
Turkiye
Arkadaşlar 350.000 TL'ye kadar sıfır araç bakıyorum. Araçta aradığım şeyler otomatik olması, görünüşünün tatmin etmesi ve performanslı olması. Baktığım araç Honda Civic HB Sport+ (182HP). Bunda kafamı karıştıran şey CVT olması, güncellendi felan diyorlar ancak 5000 devire gelip sadece bağırmasınıda istemiyorum. Yeni leon fr'ın tasarımı eskisine göre hoşuma gitmiyor. Tucson N line felan çok güzel görünüyor diyorum ancak onda da performans tatmin etmez gibi geliyor. Bu şartlarda önerebileceğiniz bir araç var mıdır?

Berkay

Emre Berkay Zeren
Düz Yol Gazcısı
23 Ara 2019
48
17
195
26
İstanbul
Marka
Suzuki
Bence Suzuki Vitara 1.4 turbo motorlu 4X4 olan derim hem hafif hemde 140 HP kendim de Suzuki Vitara 1.4S turbo olanını kullanıyorum şaka makinesi gibi çekiş sistemi iyi birde motor şanzıman uyumu mükemmel üstündeki motor Suzuki swift sport ta kullanılan k14C kodlu motor

diablo1905

Profesör
17 Şub 2020
412
998
2,195
İstanbul
Marka
Alfa Romeo
Tucson tabi ki tasarım iyi ama performans beklemeyin dediğiniz gibi.
Ha keza Leon da 150 beygirlik, torsiyon çubuklu ve yol tutuş konusunda platformunun getirdiği malum ortalama seviyede bir araç.

Peugeot 308 GTI 270 beygirlik güncel kasa olan araçtan bulabilirsiniz diye düşünüyorum.

En yüksek modellerden 170lik Giulietta olabilir Quadeifoglio Verde versiyonu bulmanız zor maalesef.

Ben olsam ama Peugeot 308 alırdim, yanlış anlamayın lütfen ama Leon apaçi aracı oldu çıktı maalesef, ha keza çok geniş kullanıcı profili olsa da özellikle Sedan Civic yine öyle. HB kasa o kadar değil

Konago

Ahmet
Taklacı Güvercin
21 May 2021
19
11
295
Turkiye
Bence Suzuki Vitara 1.4 turbo motorlu 4X4 olan derim hem hafif hemde 140 HP kendim de Suzuki Vitara 1.4S turbo olanını kullanıyorum şaka makinesi gibi çekiş sistemi iyi birde motor şanzıman uyumu mükemmel üstündeki motor Suzuki swift sport ta kullanılan k14C kodlu motor
Hocam görünüşü bana hitap etmiyor biraz o yüzden pek bakmadım.
Tucson tabi ki tasarım iyi ama performans beklemeyin dediğiniz gibi.
Ha keza Leon da 150 beygirlik, torsiyon çubuklu ve yol tutuş konusunda platformunun getirdiği malum ortalama seviyede bir araç.

Peugeot 308 GTI 270 beygirlik güncel kasa olan araçtan bulabilirsiniz diye düşünüyorum.

En yüksek modellerden 170lik Giulietta olabilir Quadeifoglio Verde versiyonu bulmanız zor maalesef.

Ben olsam ama Peugeot 308 alırdim, yanlış anlamayın lütfen ama Leon apaçi aracı oldu çıktı maalesef, ha keza çok geniş kullanıcı profili olsa da özellikle Sedan Civic yine öyle. HB kasa o kadar değil
Açıkcası sıfır baktığım için seçenek çok azalıyor şuanki 308'in de tasarımı hoşuma gitmiyor ha yeni 308 beklenir mi orasını bılmıyorum ne zaman gelecek kaça gelecek hiç belli değil, olsa şuan direk alınırdı. Hocam valla o araç algısı çoğu aracın başında ne yazık ki bugün f30 lar vs bile fiyatına rağmen o algıda. İkinci el alcak olsam hiç bu fiyata çıkmayıp aslında 1.4 ecotsi FR alırdımda.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,201
45,791
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Ya HB sport+ civic ya da sifir gibi yeni 508 1.6 180 hp prime donanim oneririm. Performansi tatmin edecektir. Donanimi yeterli. Surus zevki konfor dengesi de oldukca yerinde. Ornek ilan olsun diye birakiyorum

Testarossa

TomSawyer
Profesör
8 Ağu 2020
599
957
1,820
İstanbul
Marka
Alfa Romeo
Ya HB sport+ civic ya da sifir gibi yeni 508 1.6 180 hp prime donanim oneririm. Performansi tatmin edecektir. Donanimi yeterli. Surus zevki konfor dengesi de oldukca yerinde. Ornek ilan olsun diye birakiyorum
Ben olsam hiç düşünmeden 508 alırım, he m tasarımı, hem motor gücü (180hp) gayet iyi.

cingoz debriyaj

Panpa
Destekçi
8 Eyl 2016
559
1,118
2,520
23
Marka
Zirai Traktör
Hocam bütçenizi yükseltebilirseniz yeni 1.6 turbo 180 lik Tucson 377 bin tl liste fiyatıyla Türkiye’ye girdi. Düşünülebilir bence.

mehmeetakiff

Profesör
5 Haz 2020
519
1
946
2,020
22
Bir Yerler
Marka
Volkswagen
508'e +1 de benden. Prime olmasına rağmen bayağı yeterli hatta yeterlinin de üstünde donanımı, 8 ileri şanzımanın 180 hp motorla uyumu vs ile çok memnun edecektir bence.

mrtkap

Profesör
8 Ara 2017
894
1,631
2,320
İst.
Marka
Ford
Otomatik olunca işler değişiyor, manuel olsa Civic HB Sport+ direk. 30.000 km Civic RS kullandım, CVT düz değil devir çeviriyor ve viteste atıyor yazılımıyla birlikte, kulakçıkta mevcut keyifli hissettiriyor ama 182 gibi gitmiyor 160 gibi daha çok. Mk4 Leon’u bende hiç beğenmiyordum canlı görene kadar 1.5 DSG’yi test edin bence, otomatikte güzel seçim olur.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım