KAPALI 4-MATIC vs XDrive vs Quattro

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

TheAMG56

Panpa
7 Kas 2016
506
2,940
4,220
32
İstanbul
Marka
Renault
Sizce en iyi 4 çeker sistemi hangisi üç büyükler arasında? Ben Quattro taraftarıyım. :) Ha bu arada buralarda yeniyim de eğer bir sıkıntı varsa çok şey etmeyelim :D

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,193
45,770
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
No comments, Quattro! :D
Açıkçası bu tarz videolara güvenemiyorum. Bu araçların altındaki lastikler hangi marka ve model ? Üretim yılı nedir ? Basınçları nedir ? Böyle testlerde 4 çeker sistem kadar lastiğin de büyük önemi vardır. Bu açıdan bakıldığında şu videoda da quattro berbat noktada. Ama böyle videolardan fazla bir şey anlaşılmaz. En fazla fikir edinilebilir ki onun da kesinliği pek yoktur.

TheAMG56

Panpa
7 Kas 2016
506
2,940
4,220
32
İstanbul
Marka
Renault
Ben de bu tarz videolardan pek haz etmiyorum açıkçası. Zaten bu konuyu açmamın sebebi de bu aslında, üç sistemden birini veya bir kaçını deneyimlemiş olan insanlar varsa bu konu altında deneyimlerini paylaşsınlar tartışalım istiyorum. Benim şahsi aracım 2011 model A5 Coupe Quattro 2.0 TFSI. Gerçekten ıslak, tozlu, don, ve karlı havalarda gerçekten ayrı bir keyifle kullanıyorum arabamı.
Hatta sosyal medyada ''İt's not winter, its Quattro season'' diye muhabbeti de döner. :D Aracımda GoodYear Eagle F1 Asymmetric 3 lastikerim var. Jantlarım da 19 inç. Kış için de lastik tavsiyesi alabilirim hatta. :) @CenkGs

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,193
45,770
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Ben de bu tarz videolardan pek haz etmiyorum açıkçası. Zaten bu konuyu açmamın sebebi de bu aslında, üç sistemden birini veya bir kaçını deneyimlemiş olan insanlar varsa bu konu altında deneyimlerini paylaşsınlar tartışalım istiyorum. Benim şahsi aracım 2011 model A5 Coupe Quattro 2.0 TFSI. Gerçekten ıslak, tozlu, don, ve karlı havalarda gerçekten ayrı bir keyifle kullanıyorum arabamı.
Hatta sosyal medyada ''İt's not winter, its Quattro season'' diye muhabbeti de döner. :D Aracımda GoodYear Eagle F1 Asymmetric 3 lastikerim var. Jantlarım da 19 inç. Kış için de lastik tavsiyesi alabilirim hatta. :) @CenkGs
Açık konuşmak gerekirse bu üç sistemle ilgili şöyledir böyledir diyebilecek bir tecrübem yok. Dolayısıyla bu üç sistemden birini seçmek de tabii ki haddim olamaz, altı boş bir seçim yapmış olurum. Altını çizmek istediğim tek nokta, motor gücü, ağırlık, şanzıman, aktarma organları, lastik v.b gibi bir çok etkenin direkt veya dolaylı olarak etki edebileceği bu sistemlerdeki değişkenlerin önemini vurgulamaktı. Tabii ki onun haricinde bu sistemlere dair kullanıcı yorumlarının paylaşılmasını faydalı buluyorum. Dediğim gibi aralarından çoğunluğun yahut herkesin kabul edebileceği bir birinci çıkarabilmek pek kolay değil sadece :)

TheAMG56

Panpa
7 Kas 2016
506
2,940
4,220
32
İstanbul
Marka
Renault
Katılıyorum. Gerçekten hepsi çok başarılı sistemler. Ben şu an Quattro kullanıyorum, yaklaşık 4 ay öncesine kadar da BMW 525d Xdrive kullanmıştım. En iyisi ''bu'' demek çok zor. Umarım konu daha da canlanır, bence iyi bir tartışma konusu çünkü.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım