KAPALI 5. Viteste Araba Hızlanmıyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

omer38

Ömer Arslan
Takipçi
16 Ağu 2020
1
0
10
25
Adana
Marka
Ford
Aracın 5. Vites de deviri sabit kalıyor az önce hız denemesi yaptım 4. Viteste 140 yaptım devir 5 e geldi araç titredi biraz vitesi 5 e attım devir 3ün biraz üstünde sabit kaldı full gaza basıyorum araç hiç gaz yemiyor gitmiyor.
Ve araba boşta iken gaz verince devir 2den sonra araç bağırıyor devir 5e 6 ya geliyor yani düzenli bi artışı yok birden fırlıyor😬
Son olarak devir dalgalanması çok fazla motor sıcakken arabayı kaldırmak zorluyor sönecek gibi oluyor bazen ışıkta durunca araç sönüyor.
Araç 2004 model collection 1.6 alalı 4 ay oldu bunlardan dolayı satmayı düşünüyorum bunları neden yapar araba?

aaygen

Profesör
Beta Programı
7 Eyl 2016
332
758
1,895
İstanbul
Marka
Ford
benim bir arkadaşımda farklı bir arabada benzer sorun yaşandı, katalitik konvertör değişimiyle düzeldi, belki katların içi dolmuş veya dağılmış olabilir

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,690
2
9,625
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Aracın 5. Vites de deviri sabit kalıyor az önce hız denemesi yaptım 4. Viteste 140 yaptım devir 5 e geldi araç titredi biraz vitesi 5 e attım devir 3ün biraz üstünde sabit kaldı full gaza basıyorum araç hiç gaz yemiyor gitmiyor.
Ve araba boşta iken gaz verince devir 2den sonra araç bağırıyor devir 5e 6 ya geliyor yani düzenli bi artışı yok birden fırlıyor😬
Son olarak devir dalgalanması çok fazla motor sıcakken arabayı kaldırmak zorluyor sönecek gibi oluyor bazen ışıkta durunca araç sönüyor.
Araç 2004 model collection 1.6 alalı 4 ay oldu bunlardan dolayı satmayı düşünüyorum bunları neden yapar araba?

Adana da ford için çok yer var kardeşim, lpgde yapıyorsa lpg kontrolü gerekli benzinde yapıyorsa ateşleme ve boğazların kontrolü gerekli yani bir çok sebep var :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım