KAPALI 60 bin lira civarı suv veya sedan

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
3,246
25
Marka
Ford
Tanıdığıma araç bakıyorum şuanda insignia ve mondeo arasında kaldık kesinlikle Manuel olacak 10 ayda 6000km yapan bir insan bu kriterler arasında ne önerirsiniz veya hangi motorlardan bakmalıyız örnek ilan gösterebilir misiniz

Hocam merhaba,
Eski bir Insıgnıa kullanıcısı olarak benim tavsiyem Insıgnıa tarafından olacaktır.
Mondeo olsun Insıgnia olsun fark etmez iki araç içinde benzinli versiyonlardan uzak durun. İkisi de kasası ağır, ciddi tork ve turbo açan araçlardır. Maalesef ülkemizin vergi politikası yüzünden benzinin altından kalkamaya bilirsiniz.
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...ydan-dusuk-km-yeni-kasa-astra-469664233/detay
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...-otomatik-27-binde-full-paket-473087310/detay
Benden tavsiye bu iki araçtan birini almanız. Ya da bu segmentte bu fiyat, km seviyesinde araçlara bakmanızdır.
İlerde satmaya kalktığınız zaman da zarara asla uğramazsınız.

Hocam şimdi öğrenmek istediğim şey şu ki adam 10 ayda 6 bin km yapmış. 180 Lik insignia veya 160 Lik mondeo ne kadar üzebilir? Zaten bunlar iyi torklu motorlar olduğu için uzun yolda da az yakıyor

Yılda 15 bin km'yi bile zar zor görüyormuş ki onun da bir kısmını uzun yolda yapıyormuş. Bu şartlarda turbo motorlu insignia ve mondeo'ya takacağı kaliteli bir lpg sisteminin maliyetini çıkarmak, olası çıkarabileceği arızaların da maliyetiyle uğraşmak falan mantıksız olur. Ya lpg'ye uyumlu atmosferik motorlu bir araç bakılmalı ya da turbo motorlu aracı alıp binilmeli.

Tanıdığıma araç bakıyorum şuanda insignia ve mondeo arasında kaldık kesinlikle Manuel olacak 10 ayda 6000km yapan bir insan bu kriterler arasında ne önerirsiniz veya hangi motorlardan bakmalıyız örnek ilan gösterebilir misiniz
Hocam şimdi öğrenmek istediğim şey şu ki adam 10 ayda 6 bin km yapmış. 180 Lik insignia veya 160 Lik mondeo ne kadar üzebilir? Zaten bunlar iyi torklu motorlar olduğu için uzun yolda da az yakıyor
Ben de Mondeo öneririm. İç hacim olarak Insignia'dan bariz daha geniş. Şehir dışında 6-7 lt yakar belki, şehir içine girilirse de temizinden ortalama 10-12 lt benzini yakar ama yılda 6000km ile kimse benzin masrafından batmaz. Bu kadar km, dizel seçimi ve lpg çözümlerinin de maliyet farkını kesinlikle amorti edemez.
Adam 180 Lik insignia alıp tüp takma olayını araştırıyor zaten şu aralar
Hem yeni nesil turbo motor, hem de Opel'in muhtemelen magnezyum supaplı motoru... :) Lpg'den en çok sakınılması motorlardan biridir, kesinlikle tavsiye etmem. Taktırılırsa arızası derdi tasası bitmez. Ben Mondeo tavsiye ettim ama Insignia alınırsa da mutlaka benzinli tercih edilmeli diye düşünüyorum. Muhtemelen Ecoboost motorda da lpg çözümü pek sağlıklı olmaz.

O kasa mondeo nun yalıtım sorunu var diyorlar ama baya da iyi yol tutuyormuş insignia karşı nasıldır bilmem ve içi de çok daha geniş.
İnsignia da Lpg için çelik subapla değişmeniz lazım. Ortalama 9-9.5 ile rahatça gezersiniz.

Lpg konusuna girmeyin derim
Araçlar turbolu olduğu için çok sorun yaşarsınız
Bizde taktırıcaktık pek olumlu duyumlar almadık
İkisi de ikincielde sorun yaşatan araçlar
Benden tavsiye güncel Ford Focus veya Opel Astra Sedan almanız

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...