KAPALI 80 km den sonra titreme

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

World2020

Mehmet
Senkromeççi
21 May 2020
26
0
60
49
İstanbul
Marka
BMW
Arkadaşlar fikrinizi almak istiyorum.
91 model e34 aldım. 15 gün serviste bakımları yapıldı. Şanzıman Fren debriyaj egsoz amortisörler vs herşey yapıldı.

Sorun şu: 80 km yi geçince bir uğultu ve sarsıntı oluyor. Çok zorluyor araç. Çekişten düşüyor.

Uğultuyu ve tltremeyi nasıl tarif ederim bilmiyorum. Çok yüksek ses yok. Uğultu gibi.

Direksiyonda boşluk var. 3-4 yere gittim. Yapamayız parça yok dediler. Rot balans için gittim. Lastikleri değiştir çok eski ve jantlar eğik dediler.

Acaba sorun neyden kaynaklı olabilir? Lastik ve jant buna neden olur mu? Veya direksiyon boşluğundan olabilir mi?

Bir adım atmadan önce fikrinizi almak isterim. Ona göre yönlendirin lütfen

Teşekkürler

Kagan

Driver
Panpa
8 Eyl 2016
1,263
2,245
2,570
Ankara
benim corsada da jantlar yamulmuştu, balans ayarı yapınca titreme olmuyordu, başka bir sorun var rotçuya sormadınız mı?

World2020

Mehmet
Senkromeççi
21 May 2020
26
0
60
49
İstanbul
Marka
BMW
Rot balans yaptırmadım ki.
Gittim ama yapmadı. Lastikleri değiştir ve jantlar eğik onları tamir edip gel dedi.
Neyse ki iyi niyetli biriydi.

Yani jantlardan olur mu diyorsunuz?

Kagan

Driver
Panpa
8 Eyl 2016
1,263
2,245
2,570
Ankara
Rot balans yaptırmadım ki.
Gittim ama yapmadı. Lastikleri değiştir ve jantlar eğik onları tamir edip gel dedi.
Neyse ki iyi niyetli biriydi.

Yani jantlardan olur mu diyorsunuz?
ya arabanızı kullanıp net cevap verebilirirm ancak ama corsada olduğunda hız yüksekken çok verimsizleşmişti baya da titriyordu, balans ayarı yapınca düzelmişti ama belki de balansla kurtaracak kadar az yamulmuştur bilmiyorum viraj kasmaktan olmuştu çünkü.
sonra arabayı kaldırıma çıkartınca jantlardaki yamuklukları da düzelttiler zaten.

World2020

Mehmet
Senkromeççi
21 May 2020
26
0
60
49
İstanbul
Marka
BMW
ya arabanızı kullanıp net cevap verebilirirm ancak ama corsada olduğunda hız yüksekken çok verimsizleşmişti baya da titriyordu, balans ayarı yapınca düzelmişti ama belki de balansla kurtaracak kadar az yamulmuştur bilmiyorum viraj kasmaktan olmuştu çünkü.
sonra arabayı kaldırıma çıkartınca jantlardaki yamuklukları da düzelttiler zaten.
Keşke jant sorunu olsa.
Başıma farklı masraf çıkmasın da:(
O zaman yarın ilk iş çıkma lastik alıp jantları düzeltireyim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım