AÇIK 900.000 - 950.000 TL Araç Önerisi

ekremgultekiin

Ekrem Gültekin
Senkromeççi
19 Eyl 2023
12
5
70
22
İstanbul
Marka
Peugeot
Cümleten iyi akşamlar değerli insanlar. Forumu takip ediyordum ama üye değildim bugüne nasip oldu aranıza katıldım.

Öncelikle şöyle başlayabilirim 2021 Aralık - 2023 Aralık ayları arasında 2004 Mazda 3 ( otomatik vites - benzinliydi lpg mevcut değildi.) kullandım ve kullandığım süre boyunca yakıt tüketimi hariç yol tutuşu, konforluk vs çok memnun kaldım. Sonrasında yeni yıl’a girmeden hemen önce 2013 Peugeot 308 1.6 e-HDi Sportium Dizel Otomatik araca geçtim ve 9 ayda 15 bin km yaptım her şeyinden memnun kaldım yakıt tüketiminden, rahatlığa aracın hızlanmasından vs.

Yaşım genç olduğu için biraz çabuk sıkılabiliyorum doğal olarak. Hem de dışarıdan bakıldığında çok absürt durmayan, oturaklı bir araç düşünüyorum. Coupe vs fark etmez ama tek tercihim otomatik olması. Abimlerle beraber çalıştığım için trafikte çok kalıyorum.

3 tane araca denk geldim 1-2 gündür dikkatimi çekti.

1) Mazda 3 2016 1.5 SkyActive-G Power
2) Ford Focus 2016 1.0 Ecoboost GTDİ - ST LINE
3) Seat Leon 2014 1.6 TDI SC Style

Duyduğum kadarıyla Ford’un bu modelinde hortum problemi vs varmış tam emin değilim. Ama dış görünüş olarak gözüme hoş gelen bir araba. Siz değerli büyüklerimden bu 3 araba içinde bana en az sorun çıkaracak ve günlük hayatta rahat kullanabileceğim araba fikirlerini öğrenebilir miyim? Sizin başka araç fikirleriniz var ise eğer onları da seve seve duymak isterim.

ekremgultekiin

Ekrem Gültekin
Senkromeççi
19 Eyl 2023
12
5
70
22
İstanbul
Marka
Peugeot
Genç adamsın, insan arabasına dönüp bakılınca hoşuna gider.

Focusa leona dönüp bakılmıyor ama hala kırmızı bir skyaktive görsem dönüp dönüp bakıyorum ne yalan söyleyeyim :)
Abi daha geçen gün gördüm yolda çok güzel duruyordu ya…hala içimde bir hevestir yani benim kullandığım mazda çok yaktığı için satmak zorunda kaldım malum yakıt fiyatlarıyla baş etmek artık çok zor…

ekremgultekiin

Ekrem Gültekin
Senkromeççi
19 Eyl 2023
12
5
70
22
İstanbul
Marka
Peugeot
Kendi aracımı önermekten nefret ettiğim için yorumumu düzenleyip silmiştim ama her nasılsa tekrar çıkmış corsa yorumum :D Bilemiyorum, baktığınız kasa focus'un titanium modelinden geçiş yaptım ben Corsa'ya ve açıkçası hiç pişman etmediği gibi çok da hoşuma giderek kullanıyorum. Soruyorlar Focus'u arıyor musun diye ? Bazı üstünlükleri muhakkak var ama onları kullanacağın şartlar her zaman oluşmadığı gibi corsa'nın da artıları çok fazla. Daha yeni, daha dolu, motoru şanzımanı da oldukça güzel, sürüşü de yeterince çevik, şekli şemali de kişisel beğeniler ama gayet yerinde. Gerisi tabi beklentilere ve beğenilere kalmış.
Annemlerin zamanında 2004 model kırmızı bir corsası vardı o zaman bile beğendiğim bir arabaydı ama ben de sizin gibi bir kaç kişiden hep olumlu yorum aldım abi bir süre daha düşüneceğim iyi karar vermek lazım…

ekremgultekiin

Ekrem Gültekin
Senkromeççi
19 Eyl 2023
12
5
70
22
İstanbul
Marka
Peugeot
Benim tercihim kesinlikle Focus olurdu,dinamik yönü ağır bastığı için.Motor çok güzel zaten biliyoruz ancak o şanzımanla çok satılmamıştı,şanzıman ayak bağı olur gibi izlenim veriyor.PowerShift olsaydı hiç düşünme derdim.
Tek kafamda ki sorun şanzıman işte…yoksa daha önce focusun farklı modellerini de kullanma imkanım oldu çok beğendiğim bir model

alkın

Alkın Uslu
Panpa
1 Şub 2020
1,046
1
1,125
2,570
Ankara
Marka
BMW
Merhabalar, kendi aracım E90 320d ilanda.

Düşündüğünüz fiyat bandına da uygun.

Acil satmam gerektiğinden eğer düşünürseniz fiyatta büyük miktarda yardımcı olurum.

alkın

Alkın Uslu
Panpa
1 Şub 2020
1,046
1
1,125
2,570
Ankara
Marka
BMW

Acil satmam gerektiğinden eğer düşünürseniz fiyatta büyük miktarda yardımcı olurum.
Forumda bilinen bir araç ancak ilan no da atayım, düşünürseniz eğer telefon no vs paylaşabilirim

İlan no

1124198632

irfanF20

İrfan Çalışır
Senkromeççi
29 Haz 2023
8
1
60
34
İstanbul
Marka
BMW
Kardeşim benim tavsiyem 3 silindirli motora girme üzülürsün. (1.0 ecoboost)
Secenek olarak aralarında mazda derdim.
Ama genc adamsin hem gitsin hem yol tutsun hemde baksinlar istiyorsan Giulietta 1.4 170 hp öneririm.
O fiyatlara en mantikli tercih Golf 1.2 Tsi olur o ayri konu.

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,700
2
9,630
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo

Tavsiye ederim düzgün bakılan temiz bir araç. ( eee bakan Alfacı olunca :D )

racer

Sedat
Profesör
27 Eyl 2021
223
350
1,085
29
ankara
Marka
Ford
Mazda mükemmel bir seçenek, geçen hafta kullandım. Motor sesinden, sürüş konforu ve tutuşuna kadar bayıldım fakat malum bizde kaliteli mal pek sevilmez.

En mantıklısı Leon; SC olmaması ve 1.2 TSi olması şartıyla. Fakat @Cenk 'in Corsa bencede şu anda piyasaya göre güzel bir konumda.

@racer Fiesta'dan sonra Giu yorumlarını merak ediyorum, paylaşırsan sevinirim :)
teşekkür ederim hocam :) en kısa zamanda yazmaya çalışacağım

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım