KAPALI Acil Soru(katalitik konvertör)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Beyler merhaba,

Aracıma yaz ayında çıkma olarak 250 liraya test pipe(içi boşaltılmış katalizör) almıştım, eski katalizörüm bir köşede duruyor, partikül filtresi yok, normal katalitik konvertör, bunların sıfır fiyatı nedir, şu an satıyorumda, bir adam 250 teklif etti de 300 e vereyim gitsin diyorum, normal midir fiyatı?

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Peki senin araba muayene gittiğinde katalitik könverter olmadan geçebilcekmi. Benim araba neredeyse rölantide egzosdan gemiyordu. Üstelik LPG yakıyordu.
Beni bu konuda bilgilendirin, Kat iptali olan arabalar egzos muayenesinden nasıl geciyor. Birde arabanın altını üstünü bakıyorlar muayenede, egzosta yabancı bir parça gördüklerinden ne tepki veriyorlar.

maximaorhan

Dispatcher
8 Eyl 2016
5,510
17,959
5,320
33
34
Peki senin araba muayene gittiğinde katalitik könverter olmadan geçebilcekmi. Benim araba neredeyse rölantide egzosdan gemiyordu. Üstelik LPG yakıyordu.
Beni bu konuda bilgilendirin, Kat iptali olan arabalar egzos muayenesinden nasıl geciyor. Birde arabanın altını üstünü bakıyorlar muayenede, egzosta yabancı bir parça gördüklerinden ne tepki veriyorlar.
Abi baska bi başlık altında anlatmıştım bunu. İstasyondan istasyona değişiyor muayeneden geçmesi. Mesela istanbulda Haraçcı muayene istasyonu çok gevşek ben kat iptali olan aracımla geçmiştim tek seferde. Egsoz muayenesi ise tüvtürk istasyonları harici baska dükkanlarda yaptırırsan gecebilirsin. Tüvtürk'ün cihazları çok hassas en ufak değerde bırakıyorlar. Egsoz muayenesini sanayide bi dükkanda yapıp gideceksin

kerpetenemir

Emir Kerpeten
Panpa
9 Eyl 2016
1,332
2,965
3,770
27
İstanbul
Marka
Opel
kat iptalinin 2 şekli var , 1. komple sökük atmak , 2.si ise söküp içini boşaltıp geri takmak .
egzoz emisyon çok dert değil benzinliklerdeki emisyon cihazları hep hatalı ölçüp geçiriyor . Muayene sırasında kontrol eden eleman katalizörde işlem olduğunu sorarsada eski sahibi sökmüş bizde alıp yeni taktık dersiniz çok basit

Utku TEKIN

Profesör
8 Eyl 2016
129
89
1,035
Benim arabadaki de sökülüp birazı boşaltılmış temizlenip geri takılmış. Tüvden hiç sorun olmadan geçtim. Servise bilgi amaçlı sordum 3900 tl dediler. Dışardada 2800 dediler. Bende değiştirmedim. Bi zararı yokmuş nasıl olsa. Sadece yakıtı % 5-10 arası arttırır dediler.

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
@istanbul Daha muayneye 3 ay önce girdim, sıkıntısız bir şekilde geçtim. Benim kat iptalinin adı test pipe, içi boşaltılmış katalizör yani. Dış kazan tamamen aynı, içi boş. Egzoz emisyon testini tüv de yaptırdım, 0.80 mi ne çıktı, sınır 3 müş.

@kerpetenemir neden ihtiyacım olsun yahu?

kerpetenemir

Emir Kerpeten
Panpa
9 Eyl 2016
1,332
2,965
3,770
27
İstanbul
Marka
Opel
@istanbul Daha muayneye 3 ay önce girdim, sıkıntısız bir şekilde geçtim. Benim kat iptalinin adı test pipe, içi boşaltılmış katalizör yani. Dış kazan tamamen aynı, içi boş. Egzoz emisyon testini tüv de yaptırdım, 0.80 mi ne çıktı, sınır 3 müş.

@kerpetenemir neden ihtiyacım olsun yahu?

Ya knka ben arabadan çıkan parçaları satmayı sevmem olur olur ihtiyacın olur bi gün belki neticede arabadan çıkan orjinal parça , orjinal parçalar <3

CanSoylu

Profesör
8 Eyl 2016
258
353
1,445
45
İstanbul
Satarken para etmez ama muayene vs sorun çıkarda alman gerekince olmadık para vermek zorunda kalırsın madem şimdiye kadar köşede duruyordu dursun bence biraz daha kenar köşede

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım