Ailenin Yeni Üyesi Volkswagen Passat

Basri Amca

Panpa
2,345
Marka
Ford
Herkese selamlar,

Malum Octaviaya veda ettikten sonra, yine tercihen vag grubu en az C segment araçlar bakıyordum.

Bütçenin yeteceği en iyi aracı almaya çalışıyordum, yine makyajlı octavia, golf, jetta gibi seçenekler vardı aklımda.

Octinin rakamı dip rakama çekince ciddi bir alıcı çıktı, o sırada arkadaşım aracını satmak istiyordu ancak ilana vs koymamıştı. Octinin alıcı kesin geliyorum dediğinde bende gittim arabanın pazarlığını yaptım. Anlaştık.

14 Ağustos günü öğlen octavianın alıcı geldi, akşam 17.40 gibi ise bu arkadaşın devrini üzerimize almış olduk.

Noter sonrası, sigorta kasko aktarım mevzusuna ilk benzinliğe attık kendimizi. Aynı gün hem satış, hem alış ister istemez yoruyor.

Araçla ilgili ufak tefek bilgi veriyim, 2017 Model 3. Sahibiyim 85.300 kilometrede falan teslim aldım. 1.4 TSİ 125'lik motor (CZC), Comfortline standart bir B8 Passat aslında.

1 parça, sağ ön çamurlukta boyamız mevcut onun dışında boya değişen yok, ancak dolu izlerimiz ve sol arka kapıda sürtüğümüz mevcut.

Adsız tasarım (1).jpg

Bir sonra ki bakım bize hediye olarak kaldı maalesef 🤨

Araç şimdiye kadar yetkili servis bakımlı. Ben servisten devam mı etsem, dışarıda mı yaptırsam soruları kafamda dönüp duruyordu.

1726490661787.jpeg

Bir kaç gün geçmeden ilk kısa ama uzun olan yolu yaptı.

Günü birlik İstanbul - Bursa yapmış olduk.

Adsız tasarım (2).jpg

Bursa dönüşü ortalama yakıt hiç üzmedi ama çok yorgun olduğum için sakin gelmiştim.

IMG_1556.JPG

Bakım öncesi, ufak bir tatile çıkalım dedik

320 KM 5 kişi dolu bagaj 100 KM/H ortalama hız tutturarak 7,6 Litre ortalama yakıt tüketimi ile indik.
1726493214634.jpeg

Toplam 940 KM Maliyeti, dönüş yolunda fazla müsrif davrandım biraz.

1726493436721.jpeg

Aracı periyodik bakım için 29 Ağustos'ta Erel'e bıraktım.

Yerine günü birlik bu arkadaşla birlikte olacağız.

1726493600850.jpeg

Gerisini müsait oldukça aktarmaya devam ediyor olacağım..

Hayırlı olsun. Satış da alışda oldukça hızlı oldu keşke hep böyle denk gelse 🤣 Araba kaporta olarak mükemmel olmasada da mekanik olarak mükemmel durumda güle güle güzel günlerde kullan🧿 Acil olarak far stop retrofiti ve continental lastikleri bekliyoruz.

Octavia’dan sonra gerçekten mantıklı ve senin ihtiyaçlarına uygun bir araç oldu.

Adettendir, benim ilk görüş objektifimden;

IMG_0706.jpeg

Hayırlı uğurlu olsun, TSI ünite almanı hep isteyen biri olarak senin adına çok sevindim. Yakın zamanda kırklayıp paklayalım, hakettiği değeri gösterelim :)

Kazasız belasız kullanman dileğimle.
Octiden sonra hissiyattan çok değinmemişsin. Ben passatım dedirten neler var?

Teşekkür ediyorum hocam daha iyileri sizlere nasip olsun inşallah. Hissiyatlara da değineceğim bir kaç mesaj sonra. Çok fırsatım olmadığımdan henüz yazamadım. Ama en temel fark, tdi sonrası tsi pürüzsüzlüğü, yalıtım ve konfor kesinlikle.

hayırlı olsun canım, kazasız belasız olsun inşallah possat.
higlan olsa iyidi

Teşekkür ediyorum canım, gariban passatı bu kadar oldu : D Higlanını önce sana sonra bana alalım inşallah.

Hayırlı olsun. Satış da alışda oldukça hızlı oldu keşke hep böyle denk gelse 🤣 Araba kaporta olarak mükemmel olmasada da mekanik olarak mükemmel durumda güle güle güzel günlerde kullan🧿 Acil olarak far stop retrofiti ve continental lastikleri bekliyoruz.

Teşekkür ediyorum dostum, alışta, satışta, gitmede, gelmede, toplamada sürekli yanımdaydın. Ne kadar teşekkür etsem az..

Azcik durumları toparlayalım, öncelikle lasitk olmak üzere onlarıda halledeceğiz inşallah.

Hayırlı olsun kazasız belasız. Ben Wagon'cu tarafta da olsam Passat sürüş ve konfor olarak D segmenti olduğunu hissettiriyor gerçekten.

Teşekkür ediyorum, sende inşallah kazasız belasız. Kesinlikle o farkı octiden sonra bariz şekilde hissettiriyor araç.

Hayırlı olsun hocam. Allah kaza bela göstermesin masaallah

Teşekkür ediyorum hocam, cümlemize inşallah.

Octavia’dan sonra gerçekten mantıklı ve senin ihtiyaçlarına uygun bir araç oldu.

Adettendir, benim ilk görüş objektifimden;

Ekli dosyayı görüntüle 47690

Hayırlı uğurlu olsun, TSI ünite almanı hep isteyen biri olarak senin adına çok sevindim. Yakın zamanda kırklayıp paklayalım, hakettiği değeri gösterelim :)

Teşekkür ediyorum dostum, Octiden sonra memnun edecek gibi duruyor.

İyi dileklerin için teşekkür ediyorum. İnşallah Higlan, Rlayn, 4 Çeker Dizellerini sana alalım.

Sen hele bi gel, tuzla detail centerda gerekli işlemleri yaparız.

Hayırlı olsun, güzel günlerde kazasız belasız binin 🧿

Bence Megane almalıydın hatatat

Başkanım, güzel dileklerin için teşekkür ediyorum.

4 halkalı, avantları, süslü olanlarından sana alalım inşallah.

Megane konusunu açma açma, unuttu hazır ALSKŞJFALKŞSJF

Hayırlı uğurlu olsun, güzel günlerde sağlıkla binmeniz dileğiyle

Teşekkür ediyorum hocam, hepimiz inşallah.

Kazasız belasız binmek nasip olsun 🧿
Dışı siyah - içi bej severiz 😎

Teşekkür ediyorum hocam, daha iyileri hepimize nasip olsun inşallah.
Almadan bir gün önce öğrendim kombinasyonu resmen :D
Octiyi satarken içi bej araba bir daha almam diyordum, büyük konuşmamak lazımmış :)

Kalın araba. Test sürüşünde her şey şıkır şıkırdı, tek eksiği lastikleri bence sonrasında keyifle binmeye hazır. Tekrardan hayırlı olsun, güzel günlerde kullan. Higlan olsa iyiydi