KAPALI Araba boşta 4bin devri geçmiyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mfs1907

Profesör
18 Eyl 2016
112
154
1,235
İstanbul
Marka
Hyundai
Öncelikle merhaba. Bu konu biraz sorun değil soru şeklinde olmuş olabilir. Mevzuya gelecek olursak aracımızı değişeli henüz 3 ay oldu ve ben de bir genç olarak hevesle 1. ve 2. viteste kesicisinin sesini duymak istedim. Ama nafile otomatik olduğu için 6.300 civarlarında manuel modda kendi kendine vites yükseltti. Ben de başka bir zaman araba dururken ve vites boşta iken denedim ama araba sanki limitör varmış gibi 4bin devirde takılı kaldı. Bu neden oldu bilen biri açıklarsa sevinirim. (Kesicinin uzun vadede zarar verdiğini biliyorum. Sadece bir kez denemek istedim ayrıca bundan önceki arabamız toplam 5 6 kez girmiştir kesiciye.)

mfs1907

Profesör
18 Eyl 2016
112
154
1,235
İstanbul
Marka
Hyundai
Gerek yok ki araba kendi devir kesiyo zaten S'e alıp kulakçığa dokununca vites atmıyor hatara hatara devir kesiyor :D
Ha iyiymiş o zaman :D Ben birkaç kişi görmüştüm DSG'de giderken boşa atıp sonra geri D'ye çeken. Bir zararı olmadığını bile iddia edenler var ama pek bir bilgim yok otomatik vitesler konusunda hatta şuanki aracı otomatik almaya iten şey 7 yıl garantiydi. Her neyse peki bu zarar vermez mi iddia ettikleri gibi?

ibougur

Reis
8 Eyl 2016
2,257
4,523
5,020
29
İstanbul
Ha iyiymiş o zaman :D Ben birkaç kişi görmüştüm DSG'de giderken boşa atıp sonra geri D'ye çeken. Bir zararı olmadığını bile iddia edenler var ama pek bir bilgim yok otomatik vitesler konusunda hatta şuanki aracı otomatik almaya iten şey 7 yıl garantiydi. Her neyse peki bu zarar vermez mi iddia ettikleri gibi?
Araba kesiciye girebiliyor zarar veriyosa koymasalarmış. Şaka bi yana daha bişey olmadı zaten benzin fiyatları yüzünden bayadır gazlayamıyorum tek saçmalığı devir kesince 1den 2ye atarken bazen sarsıyo

mfs1907

Profesör
18 Eyl 2016
112
154
1,235
İstanbul
Marka
Hyundai
Merak edenler için söylüyorum. Bugün denedim. Arabayı hafif yürütüp boşa aldım ve yine hüsran araba yine 4000 devri geçmedi. Girmem de girmem diyor kesiciye. Ben de daha fazla uğraşmayacağım. Olduğu kadar olmadığı kader deyip devam edeceğiz.

ibougur

Reis
8 Eyl 2016
2,257
4,523
5,020
29
İstanbul
Merak edenler için söylüyorum. Bugün denedim. Arabayı hafif yürütüp boşa aldım ve yine hüsran araba yine 4000 devri geçmedi. Girmem de girmem diyor kesiciye. Ben de daha fazla uğraşmayacağım. Olduğu kadar olmadığı kader deyip devam edeceğiz.
Araba zaten devir kesmiyorsa d deyken yine kesmez uğraşma motor deviri sabitliyor o araçlarda

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım