KAPALI Araba teybi cd çalmıyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

leftbehind

Asfalt Kurutucu
13 Kas 2016
2
0
535
Merhaba beyler arabadaki Ford 6000CD model teyp kopya cdleri çalmıyor. Sadece orjinal cd çalıyor. Yaptığım işlemlerde bir hata yok. Kopya cdleri çalması için yapabileceğim bir şey var mı ? Şimdiden teşekkürler.

abidinkofficial

Profesör
9 Eyl 2016
384
923
1,895
Çorum
Marka
Volkswagen
Merhaba beyler arabadaki Ford 6000CD model teyp kopya cdleri çalmıyor. Sadece orjinal cd çalıyor. Yaptığım işlemlerde bir hata yok. Kopya cdleri çalması için yapabileceğim bir şey var mı ? Şimdiden teşekkürler.
Öncelikle hangi marka CD kullanıyorsunuz ve CD'leri nasıl yazıyorsunuz? Aynı olay Jetta'da benim de başıma gelmişti.

Birinci ihtimal yazmada sıkıntı var. Öncelikle 60 dakikayı (veya CD'ye göre 80) geçmemek kaydıyla Windows Media Player'a bir liste oluştur, CD yazmak için bi bölümü vardı sağ üstte oraya. CD'yi o şekilde yaz böylelikle MP3 değil de TRACK olarak yazarsın yani veri değil de ses CD'si olarak.

Olmazsa media playerin yazma ayarlarını bulup CD'ye yakma hızını azaltarak bir daha dene. Bazı CD sürücüler hızlı yazınca CD'ye zarar verebiliyor.

Son çare Ford'larda da bizim arabadaki sıkıntı olabilir ben öyle çözdüm; "kaliteli CD kullan". Bazı arabalar bazı CD'leri çalmıyor nasıl ne hızda ne formatta yazarsan yaz bunlardan biri de çok popüler olan Princo CD'ler. Hiç bir şekilde Princo çalıştıramadım. Verbatim dene bende çalıştı. Başka forumlarda bu sorunu Sony ile aşan var, DataRight diye bir marka bulan var. Verbatim cidden kaliteli CD'yi değiştirip bir daha deneyebilirsin. Kolay gelsin..

onurdk

Profesör
13 Kas 2016
134
69
1,035
O model teyp de mp3 özelliği yoktur.Orijinal cd ler müzik cdsi (track) bilinir, belirli sayıda müzik alırlar.Sizde diske müzik yazarken track olarak yazacaksiniz yani kafanıza göre müzik atamazsınız içine.

leftbehind

Asfalt Kurutucu
13 Kas 2016
2
0
535
Öncelikle sağolun arkadaşlar. Yukarda dediğim gibi yaptığım işlemlerde hata yok track olarak yazdırıyorum zaten. Media player ve daha birçok yazdırma programıyla denedim fakat bir sonuç elde edemedim. Yavaş yazdırdım yine sonuç elde edemedim. Belki CD Markasında sıkıntı olabilir dediğiniz gibi. Son çare olarak bunu deneyeceğim fakat öğrenmek istediğim birşey var. Bu yazdırdığımız cdleri arabanın orjinal gibi okumasını sağlayacak herhangi bir yazılım veya donanım var mıdır ?

abidinkofficial

Profesör
9 Eyl 2016
384
923
1,895
Çorum
Marka
Volkswagen
Öncelikle sağolun arkadaşlar. Yukarda dediğim gibi yaptığım işlemlerde hata yok track olarak yazdırıyorum zaten. Media player ve daha birçok yazdırma programıyla denedim fakat bir sonuç elde edemedim. Yavaş yazdırdım yine sonuç elde edemedim. Belki CD Markasında sıkıntı olabilir dediğiniz gibi. Son çare olarak bunu deneyeceğim fakat öğrenmek istediğim birşey var. Bu yazdırdığımız cdleri arabanın orjinal gibi okumasını sağlayacak herhangi bir yazılım veya donanım var mıdır ?
Aynı şekilde bizim araba da sadece orijinal CD'leri çalıyordu dediğim gibi CD'yi değiştirerek çözdüm, belki dediğiniz şekilde bir çözümü de vardır ama ben duymadım ne yazık ki..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım