izmir oto

Taklacı Güvercin
14 Tem 2019
90
35
445
44
Herkese iyi forumlar aracım sıralı sistem LPG li bir hafta 10 gün çalıştır mazsam benzinde çalışmıyor tüpte acil sistem ile calistiriyorum.bir müddet sonra benzinede gecirebiliyorum.24 saat sonrasında sanki hiç bir şey olmamış gibi tekrar benzinde çalışıyor problemi nedir ne yapmam gerekir.tesekkurler

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Benzin pompasına ve benzin tesisatının hortumlarına baktırmak geldi ilk olarak aklıma.

Mustafak

Panpa
8 Eyl 2016
1,652
4,709
3,770
31
Afyonkarahisar
Marka
Toyota
Herkese iyi forumlar aracım sıralı sistem LPG li bir hafta 10 gün çalıştır mazsam benzinde çalışmıyor tüpte acil sistem ile calistiriyorum.bir müddet sonra benzinede gecirebiliyorum.24 saat sonrasında sanki hiç bir şey olmamış gibi tekrar benzinde çalışıyor problemi nedir ne yapmam gerekir.tesekkurler
bedelli askerliğe gittiğimde aracımı toplam 22 gün calistirmamistim bende de oldu öyle bir problem. Arabayı biraz yerinden hareket ettirdik iterek, sonra aldı marşı

ercanalhan

Yusuf Ercan Alhan
Profesör
22 Şub 2019
391
1,141
2,395
istanbul
Marka
Opel
bunun birçok sebebi olabilir, ama başlıca ana sebepleri;

1: Yakıt pompanızın ömrü doluyor, bekleyen akünün düşük akımına cevap veremiyor.
2: Akünüz beklediğinde akımı, yakıt pompasının ilk hareket için ihtiyaç duyduğu gücü veremicek kadar düşüyor.
3: Aracınız ne marka model bilmiyorum ama depo içi yakıt pompası kullanıyorsa eğer, pompa soğumak ve yağlanmak için sürekli yakıt içerisinde olması gerekir. Siz sürekli dip seviyelerde benzin ile gezerseniz pompanın ömrü çok çok kısa olacaktır. Ayrıca yakıt geri dönüş valfi arızalı ise enjektörlerden benzin tekrar zamanla depoya geri dönebilir, pompa yakıtsız kaldığı içinde gelecek akımın da zayıflığı ile ilk harekette zorlanabilir, takılabilir. Eski araç sahipleri bu gibi durumlarda pompa üzerine tornavida benzeri bişey ile tık tık layarak aynı andada marş yaparak sorunu çözerler..
4: Voltajı düşen akünüz yakıt pompası rölesini aktif edemiyor veya yakıt pompası rölesi arızasından dolayı cevap veremiyor, pompayı çalıştıramıyor.

...gibi...

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım