Araç iç-dış temizliğinde önerdiğiniz markalar veya işlemler

omrcetin

Ömer Faruk
Asfalt Kurutucu
16 May 2020
49
61
635
Tekirdağ
Marka
Ford
Aracımın detay temizliğini kendim yapmak istiyorum. İlk nereden başlamalı, hangi ürünleri edinmeli ne yapmalıyım? Yardımcı olacaklara şimdiden teşekkürler.

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,278
3,898
4,070
İstanbul
Marka
Ford
Merhaba, ürünler ile ilgili tavsiyem benim direkt olarak şu ürün diyemeyeceğim fakat aracınızın deri döşeme mi ? Alcantara mı ? Koltuk, tavan, taban temizliği mi yoksa torpido temizliği mi ? Deri temizliği mi ? Yoksa dışı için yıkamak için mi ? Bunları daha detaylı açıklarsanız örnek üründe belirtebilirim.

Aşağıda ki linkler yönetim tarafından izin alınarak paylaşılmıştır.
Konu başlıklarından iç temizlik, polisaja başlangıç veya dış kaporta yıkama gibi konu başlıkları üzerinden bakarak kendinize bir rota çizebilirsiniz.

FuckTheFuelEconomy

Ali
Panpa
Destekçi
14 Ocak 2018
550
1,228
2,520
İstanbul
Marka
Hyundai
Merhaba, ürünler ile ilgili tavsiyem benim direkt olarak şu ürün diyemeyeceğim fakat aracınızın deri döşeme mi ? Alcantara mı ? Koltuk, tavan, taban temizliği mi yoksa torpido temizliği mi ? Deri temizliği mi ? Yoksa dışı için yıkamak için mi ? Bunları daha detaylı açıklarsanız örnek üründe belirtebilirim.

Aşağıda ki linkler yönetim tarafından izin alınarak paylaşılmıştır.
Konu başlıklarından iç temizlik, polisaja başlangıç veya dış kaporta yıkama gibi konu başlıkları üzerinden bakarak kendinize bir rota çizebilirsiniz.
Ooo çalışıyorsun amir.

omrcetin

Ömer Faruk
Asfalt Kurutucu
16 May 2020
49
61
635
Tekirdağ
Marka
Ford
Genel olarak torpido, paspas, tavan, koltuk, cam. Koltuklar normal Focus kumaş koltuk. Dışı için şampuan vs. öneriniz varsa alabilirim.

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,278
3,898
4,070
İstanbul
Marka
Ford
Genel olarak torpido, paspas, tavan, koltuk, cam. Koltuklar normal Focus kumaş koltuk. Dışı için şampuan vs. öneriniz varsa alabilirim.
Sırasıyla bildiğim kadarı ile yazayım.
Paspas ve benzeri özellikle ayak basılan yerler kapı arası yerler için apc tavsiye ederim. apc (all purpose cleaner) genel temizleyici tavsiye edeirm. Ben şuan koch chemie green star ürününü kullanıyorum memnunum.
Torpido için bir temizlik ve bu temizlediğimiz yeri de korumamız lazım. İkisini birden yapan ürünler var spritz gibi veya yine koch grubunda ayrı ayrı ürünlerde var.
Camlar için amway cam temizleyici veya ipa tavsiye ederim.
Koltuk tavan vb bez bölgeler için gerçekten aşırı beğendiğim valet pronun carpet cleaner ürününü tavsiye ederim.
Bu ürünleri litrelik paketlerde alırsanız çok pahalıya gelebiliyor. Yukarıda bahsettiğim sitede bölünmüş olarak ortak alımlarda yapılıyor. Göz atmanızı tavsiye ederim.
Dışı için şampuan ben zymöl şampuanı kullanıyorum ama maalesef artık Türkiye değil dünyada bulunmuyor üretmeyi bıraktı çünkü..
Şampuan içim net tercihim yok şuan..

2jzihtiyar

Reis
Beta Programı
23 Şub 2018
3,066
6,944
5,020
github.com
Marka
BMW
Şampuanda ben Flowey EV12 pH nötr çift kova yıkama yıkama şampuanı kullanıyorum. İmkan varsa aynı markanın diğer ürünü olan EV13 isimli ön yıkama şampuanı ile kirler yumuşatıldıktan sonra kullanılmalı. Fiyatları da oldukça uygun. Şampuanda belirlemeniz gereken şey cilalı mı cilasız mı olması gerektiği . Eğer aracınızda cila varsa cilalı şampuan aracınız üzerindeki waxın etkisini azaltabilir. En güzeli cilasız şampuan kullanmak. Bahsi geçen ev12 şampuan cilasız üründür.
Göründüğü kadarıyla bu işe yeni merak saldınız. Size tavsiyem detailing forumlarında vakit geçirerek kendi ihtiyaçlarınıza uygun olarak kendi ürünlerinizi kendiniz dizin.

Sonax, Meguiars gibi markalar bu sektördeki ilk ürünleri geliştirdiklerinden dolayı isimleri çokça biliniyor ve tüm yapı marketlerde de bunlar var. İnsanların gözünde bunun gibi markalar "en iyisi" diye bilinse de aslında işin için girdikçe daha az fiyata çok daha kaliteli ürünlerle tanışacaksınız. Detail dipsiz kuyu, çok abartmamakta fayda var. Uzun bi dönem yolda su olduğundan ve kirlenmesi diye düşündüğümden yolu uzatıp başka yoldan gidiyordum :p

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım