KAPALI Aracımdan gelen garip ses(OPEL ASTRA 1.6 H)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Hazar0134

Mustafa Sefa Hazar
Senkromeççi
24 Tem 2020
5
0
60
29
Malatya
Marka
Opel
Arkadaşlar öncelikle herkese sağlıklı günler;
Aracımdan gelen bu ses tiz bir ses(gıııhj şeklinde tanımlayabilirim). Bu ses ilk çslıştırdığımda gelmiyor, yarım saatlik sürüşün ardından hafif rampalı yolda kendini belli ediyor ve devir 3000 üstünde net bir şekilde duyuluyor. Sizce sebebi ne olabilir?

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Araç zincirli mi kayışlı mı bilmiyorum ama o parçaları(Zincirli ise zincir, kayışlı ise kayışı) bir kontrol ediniz.Bunların gergileri ve bilyalarından da ses gelebilir.

Sağlıklı günler.

Hazar0134

Mustafa Sefa Hazar
Senkromeççi
24 Tem 2020
5
0
60
29
Malatya
Marka
Opel
Bu ses sürekli duyulmuyor. Daha çok rampa yukarı çıkarken kendini belli ediyor. 2 kez ustaya götürdüm ve 2 sindede kayıştan gelen ses duyulmadı ve bir sorun olmadığını belirttiler ve ben bu sesin kayıştan geldiğini bugün uzun bir sürüşün ardından farkettim. 20 gündür var bu ses.

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Merhaba,
Ses motorun sol yanındaki disklere bağlı kayıştan geliyor. Ne yapmalıyım sizce?
V kayışı mı, Triger kayışı mı çok önemli.Eğer Triger kayışı ise en kısa zamanda en az şekilde çalıştırarak, servise veya ustaya gidin.Eğer V kayışı ise yolda kalmamak adına onu da diğeri kadar aciliyeti olmasa da değiştirmeniz gerekir.

Hazar0134

Mustafa Sefa Hazar
Senkromeççi
24 Tem 2020
5
0
60
29
Malatya
Marka
Opel
V kayışı mı, Triger kayışı mı çok önemli.Eğer Triger kayışı ise en kısa zamanda en az şekilde çalıştırarak, servise veya ustaya gidin.Eğer V kayışı ise yolda kalmamak adına onu da diğeri kadar aciliyeti olmasa da değiştirmeniz gerekir.
Büyük ihtimalle V kayışı çünkü bu ses 15 - 20 gündür var ve sürekli çıkan ses de değil. Ustaya ve servisine götürdüğümde o an ses duyulmadığından sorun olmadığını belirttiler. Fakat bunu özellikle rampa çıkarken net bir şekilde duyuyorum.

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Büyük ihtimalle V kayışı çünkü bu ses 15 - 20 gündür var ve sürekli çıkan ses de değil. Ustaya ve servisine götürdüğümde o an ses duyulmadığından sorun olmadığını belirttiler. Fakat bunu özellikle rampa çıkarken net bir şekilde duyuyorum.
V kayışı olma ihtimali üzerinde durursak, arabayı yokuşta zorladığınızda akü lambası yanıyor mu bir kontrol edin.Triger kayışı ise hiç zorlamadan direk servise uğramalısınız.

Alper45

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
2,066
3,046
4,070
26
Bildiğim kadarıyla(en azından Astra H'da) V kayışı devirdaime bağlı, eğer V kayışı kopuk şekilde araç çalışırsa hararet yapabilir, dikkat edin.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,942
7
51,189
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
V kayışını ve gergi kasnağını değiştirtin. Hatta devirdaim gibi kayışın değdiği diğer kasnakları da kontrol ettirin. Bir usta başından savıyorsa başka ustaya gidin. İhmal edilecek bir konu değil.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım