AÇIK Az yakan az kaçan otomobil önerisi

Onemanband

Fatih
Panpa
8 Eyl 2016
1,133
1
3,133
3,770
İstanbul
Marka
Skoda
Selamlar.

mevcut ekonomik düzende ben kim köpeğim ki 10 yaşında arabaya biniyorum diye düşünüp model küçültmeye, yürütme masrafları nispeten daha düşük modellere geçiş yapmaya karar verdim. artan parayı da farklı bir biçimde değerlendiririm diye düşünüyorum. (bkz. kayınçolardan gelen iş fikirleri)

aşağı yukarı 100bin TL (tabi daha aşağısı da olur, çok da güzel olur) bütçe ile benzinde binebileceğim bir aile otomobili arıyorum. Ne alsam? kriter yok, SW olsa süper olur mesela. Palio weekend vardı bi ara, 1.4 motorla ne yakarım acaba 100 km'de?

LPG tercih etmeyeceğim, oturduğum sitenin otoparkına almıyorlar LPG'li araçları. En önemli kriterimiz bu. Alacağımız otomobile benzinde bineceğiz, biz ona bineceğiz öyle diyeyim.

Onemanband

Fatih
Panpa
8 Eyl 2016
1,133
1
3,133
3,770
İstanbul
Marka
Skoda
Lpg 3 küsür liralardayken 99 clio 2 1.6 klimalı araç 40 kuruş civarı yakıyordu. Piyasası 55 60 civarıyken 53 yazıp 51'e vermiştik. Şuan ne durumda nerede bilmiyorum ama hatchback bir araba olarak önerebilirim. Genel parça durumı ucuz ve yakıt çok fazla değil. (Şuan güncel ne yakar bilmiyorum)
Aile ile binecekseniz ve 3 kişiden fazla iseniz tercih etmenizi önermem. Arka taraf çok dar kalır. 1.75 bir insanın arkada kafası çok rahat tavana değer. Bagaj olarakta tatmin etmez.
Önerim megane 1 1.6 olanı
Megane 1 makyajlı versiyonu kullanmıştık bir iki sene kadar. memnunduk diye hatırlıyorum ama yakıt konusunda bilgim yok çünkü ilgilenmiyordum o sıralar, lisedeydim :)

Alper45

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
2,075
3,074
4,070
26
Palio alırsanız 1.6 almayın. Bildiğim kadarıyla çok yakmasıyla ünlü bir motor. Performans bakımından hiçbir sorununuz olmaz ama iyi yakar.

uygarefee

Uygar
Elit Apaçi
29 May 2022
300
436
995
İstanbul
Marka
Tofaş
Selamlar.

mevcut ekonomik düzende ben kim köpeğim ki 10 yaşında arabaya biniyorum diye düşünüp model küçültmeye, yürütme masrafları nispeten daha düşük modellere geçiş yapmaya karar verdim. artan parayı da farklı bir biçimde değerlendiririm diye düşünüyorum. (bkz. kayınçolardan gelen iş fikirleri)

aşağı yukarı 100bin TL (tabi daha aşağısı da olur, çok da güzel olur) bütçe ile benzinde binebileceğim bir aile otomobili arıyorum. Ne alsam? kriter yok, SW olsa süper olur mesela. Palio weekend vardı bi ara, 1.4 motorla ne yakarım acaba 100 km'de?

LPG tercih etmeyeceğim, oturduğum sitenin otoparkına almıyorlar LPG'li araçları. En önemli kriterimiz bu. Alacağımız otomobile benzinde bineceğiz, biz ona bineceğiz öyle diyeyim.
Ekonomik araç diyince ya Renault-Fiat ya da yedek parça fiyatları biraz daha pahalı olan ama sanayi düşmanı olan Japon araçları.Renault tarafında Megane 1 SW tercih edilebilir.Fiat grubunda Palio Weekend en mantıklı seçim olur.Japon olarak piyasası yavaş olan ama hâlâ uygun fiyatlarda olan Mitsubishi Carisma'lar tercih edilebilir.Bulunabilirse Toyota Corolla alınabilir ama onların da fiyatları fazla uçuk.

Son düzenleme:
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım