Bas ve Amfi bağlaması Sorun

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

kerpetenemir

Emir Kerpeten
Panpa
9 Eyl 2016
1,332
2,965
3,770
27
İstanbul
Marka
Opel
İlk defa ses sistemi bağladım , aküden içeriye kablo çekmek 3 saat sürdü diğer işlemler 15 dakika , yalnız bir problemim var amfin 800wat mak gücü var , basım ise 1500wat , bastan çok az ses geliyor nerde hata yapmış olabilirim

cemdogu

Profesör
12 Eyl 2016
164
459
1,535
Ankara
Marka
Citroen
Amfinin modeli ve kaç kanal olduğunu da yazarsanız yardımcı olalım. Eğer mono amfi değil de, stereo yani çok kanallı amfi bağladıysanız köprüleme yapmanız gerekiyor subwoofer için. Köprüleme dediğimiz olay atıyorum 4 kanallı bir amfide, 2 kanalın kullanılarak kuvvetin arttırılması işlemidir. Stereo amfilerde genelde 2 kanal köprüleme için kullanılır, kalan 2 kanal da kolon hoparlörler için kullanılır.

Tavsiye edilen sistem ise subwoofer için mono amfi alınması, kapı hoparlörleri için ise stereo ayrı bir amfi alınması. Siz sadece subwoofer peşindeyseniz mono amfi almalısınız ki kaliteli ses dinleyebilesiniz. Stereo amfilerde ise yukarıda söylediğim gibi köprüleme işlemi yapılmadan subwoofer'dan tam verim alamazsınız. Köprüleme genelde 1.kanalın +sı, 2.kanalın -'si şeklinde bağlanınca olur ancak çok nadir durumlarda amfilerin üzerinde köprüleme düğmesi bulunur. Buna bastığınızda 1.kanalın + ve -si direk bağlanır ve 2. kanal iptal olur. Amfinin modelini bu yüzden sormak istedim. Arkasında mutlaka giriş şeması vardır, köprüleme buradan görülebilir. Gerekli bağlantı yapılınca aktif olacaktır.

kerpetenemir

Emir Kerpeten
Panpa
9 Eyl 2016
1,332
2,965
3,770
27
İstanbul
Marka
Opel
Amfinin modeli ve kaç kanal olduğunu da yazarsanız yardımcı olalım. Eğer mono amfi değil de, stereo yani çok kanallı amfi bağladıysanız köprüleme yapmanız gerekiyor subwoofer için. Köprüleme dediğimiz olay atıyorum 4 kanallı bir amfide, 2 kanalın kullanılarak kuvvetin arttırılması işlemidir. Stereo amfilerde genelde 2 kanal köprüleme için kullanılır, kalan 2 kanal da kolon hoparlörler için kullanılır.

Tavsiye edilen sistem ise subwoofer için mono amfi alınması, kapı hoparlörleri için ise stereo ayrı bir amfi alınması. Siz sadece subwoofer peşindeyseniz mono amfi almalısınız ki kaliteli ses dinleyebilesiniz. Stereo amfilerde ise yukarıda söylediğim gibi köprüleme işlemi yapılmadan subwoofer'dan tam verim alamazsınız. Köprüleme genelde 1.kanalın +sı, 2.kanalın -'si şeklinde bağlanınca olur ancak çok nadir durumlarda amfilerin üzerinde köprüleme düğmesi bulunur. Buna bastığınızda 1.kanalın + ve -si direk bağlanır ve 2. kanal iptal olur. Amfinin modelini bu yüzden sormak istedim. Arkasında mutlaka giriş şeması vardır, köprüleme buradan görülebilir. Gerekli bağlantı yapılınca aktif olacaktır.

Amfinin üstünde köprüleme vardı , 4 kanallı bi amfi , bağlatılarım doğru dün bi tesisatçıya gittim ve amfinib çıkışlarının yanık olduğunu öğrendim yani kısacası amfi bozukmuş , onun üstüne basında bozuk olduğunu öğrendik aşırı moralim bozuk 2side bozukmuş boşuna kaç saat tesisat çekmekle uğraştım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım