Behzat Ç.

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,914
2
24,208
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Arabamız Accent Era 2009 model Select donanım 1,4 otomatik. 141.000 km den 159.000 km ye kadar bizdeydi. Bu süreçte 1,5 ay sürekli kullanma fırsatı bulduğum için garaj başlığında tanıtmak istedim.
Artıları:
Cruise control
Arka ön park sensörü
Usb ve aux girişli medya oynatıcı
Fonksiyonel saklama alanları
Yedek parça bolluğu
Yedek parça ucuzluğu
Bakımlarının ucuzluğu
Motorunun canlılığı
Orta kol dayama
Dijital ve güçlü klima

Eksileri
Yol tutuş
Kapıların yarı açık şekilde klikleyip kalmaması
Şanzımanınyakıta ve performansa törpüsü
Direksiyonun deri olmaması
Yalıtımın hiç olmaması
Direksiyonun ileri geri ayarının olmaması
Hassas direksiyon kutusu
Direksiyon hissizliği
Bagaj havuzunun karton olması çabuk deforme oluyor
Radyosunun zayıf olması
Seslerin orta yüksek sesten sonra bozuluyor oluşu
Şanzımandan dolayı ciddi yakıt sarfiyatı yapması

Arabayla uzun yol tecrübemde 205 sabit hızla yeni İstanbul-İzmir otobanında sürme fırsatı buldum.Dengeli bir araba olmadığı, hızlandıkça hiç bir şekilde downforce yapamadığı gittikçe parmak uçlarında yola değen tekerleri hissedebiliyorsunuz.Normal bir C segment arabanın viraj limitlerinin yarı hızında bile zorlanan bir araba Era.Bu kadar kötü yol tutuşun yanında lpg ye uyumlu motoru ucuz maliyetle yürütülebilir oluşu ve bagajının genişliği sevilen bir araba yapıyor Türkiye’de.

Direksiyon altında kapıdan orta konsola kadar uzanan birşeyleri sürücünün elinde tutmasına, gözünü yoldan ayırmasına gerek kalmadan ıvır zıvırını koyabileceği bir göz mevcut.Orta konsolda 2 tane bardaklık, 1 tane gözlüklük,iphone 5 sığabilecek bir açık göz mevcut.Işıklı bir torpido gözü mevcut.Kapı içleri geniş 1,5 litreşer su alabiliyor.Ön iki koltuk öne arkaya ayarlanabiliyor üstüne üstlük sırt ayarlar gibi oturduğunuz minderinde açısı değişebiliyor.Arkada şaft tüneli yok gibi.3 kişi arkada rahat oturabilir.

Görüş açıları yeterli ekstrası yok eksiği de yok.Aynaların kör noktaları çok güzel ayarlanmalı.

Süspansiyonlar konfor odaklı idare eden bir konforu var.Koltukları çok rahat yanal destekler yetersiz.Uzun ömürlü bir kumaş var bej koltuklarda.
Motor altta da üst devirde de yaklaşık tork değerleri veriyor.Homojen dağılmış tork ve tork konvertör 4 ileri ile lineer bir hızlanma veriyor.Motor insancıl kullanımlarda 8 litrelerde yakar iken gaza oturduğunuzda ortalamaları 14-15 lerde görmeniz çok olası.

Kronik Sorunları: Direksiyon kutusunun arızaları meşhur.Camların açıldıktan sonra kapanması esnasında eğer üzerinde bir ağırlık olarak kolunuz vs varsa mekanizma orda ruhunu veriyor.Arka cam rezistansları çabuk bozuluyor.Paslanmayı seven metal iskeletinde boyasız 1 gün geçirmemenizi tavsiye ederim.

CE0FF654-CE55-4D34-909F-C7FE94BC7341.jpeg

71C12A7F-E084-4766-8290-628BD4DA2B79.jpeg

D2AC609B-2C98-4876-88DB-DDED68056DA9.jpeg

7EC3F201-F669-449A-B20E-7F3180D109B9.jpeg
A36D4BC3-FD0C-40E7-8EC5-0F642D24D57D.jpeg

dthhasan

Hasan H Ayan
Sanmıyorum :)
Beta Programı
23 Ara 2017
4,279
16,180
5,720
çanakkale
Marka
Renault
Bu yaşta siyah bir arabaya rağmen güzel duruyor.1 kere lpglisini kullanmıştım hoşuma gitmişti.
Behzat Ç adı geçtiyse beğenmeden geçmek olmaz

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,849
26,158
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Otoban süratlerinde tümsekten geçince belki de hayatımda bir daha yaşayamayacağımız aksiyonu yaşamıştık aynısının manuel olanıyla :D hem çok iyi hem çok kötü değişik bi araba benim gözümde

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,005
7
51,307
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Arabamız Accent Era 2009 model Select donanım 1,4 otomatik. 141.000 km den 159.000 km ye kadar bizdeydi. Bu süreçte 1,5 ay sürekli kullanma fırsatı bulduğum için garaj başlığında tanıtmak istedim.
Artıları:
Cruise control
Arka ön park sensörü
Usb ve aux girişli medya oynatıcı
Fonksiyonel saklama alanları
Yedek parça bolluğu
Yedek parça ucuzluğu
Bakımlarının ucuzluğu
Motorunun canlılığı
Orta kol dayama
Dijital ve güçlü klima

Eksileri
Yol tutuş
Kapıların yarı açık şekilde klikleyip kalmaması
Şanzımanınyakıta ve performansa törpüsü
Direksiyonun deri olmaması
Yalıtımın hiç olmaması
Direksiyonun ileri geri ayarının olmaması
Hassas direksiyon kutusu
Direksiyon hissizliği
Bagaj havuzunun karton olması çabuk deforme oluyor
Radyosunun zayıf olması
Seslerin orta yüksek sesten sonra bozuluyor oluşu
Şanzımandan dolayı ciddi yakıt sarfiyatı yapması

Arabayla uzun yol tecrübemde 205 sabit hızla yeni İstanbul-İzmir otobanında sürme fırsatı buldum.Dengeli bir araba olmadığı, hızlandıkça hiç bir şekilde downforce yapamadığı gittikçe parmak uçlarında yola değen tekerleri hissedebiliyorsunuz.Normal bir C segment arabanın viraj limitlerinin yarı hızında bile zorlanan bir araba Era.Bu kadar kötü yol tutuşun yanında lpg ye uyumlu motoru ucuz maliyetle yürütülebilir oluşu ve bagajının genişliği sevilen bir araba yapıyor Türkiye’de.

Direksiyon altında kapıdan orta konsola kadar uzanan birşeyleri sürücünün elinde tutmasına, gözünü yoldan ayırmasına gerek kalmadan ıvır zıvırını koyabileceği bir göz mevcut.Orta konsolda 2 tane bardaklık, 1 tane gözlüklük,iphone 5 sığabilecek bir açık göz mevcut.Işıklı bir torpido gözü mevcut.Kapı içleri geniş 1,5 litreşer su alabiliyor.Ön iki koltuk öne arkaya ayarlanabiliyor üstüne üstlük sırt ayarlar gibi oturduğunuz minderinde açısı değişebiliyor.Arkada şaft tüneli yok gibi.3 kişi arkada rahat oturabilir.

Görüş açıları yeterli ekstrası yok eksiği de yok.Aynaların kör noktaları çok güzel ayarlanmalı.

Süspansiyonlar konfor odaklı idare eden bir konforu var.Koltukları çok rahat yanal destekler yetersiz.Uzun ömürlü bir kumaş var bej koltuklarda.
Motor altta da üst devirde de yaklaşık tork değerleri veriyor.Homojen dağılmış tork ve tork konvertör 4 ileri ile lineer bir hızlanma veriyor.Motor insancıl kullanımlarda 8 litrelerde yakar iken gaza oturduğunuzda ortalamaları 14-15 lerde görmeniz çok olası.

Kronik Sorunları: Direksiyon kutusunun arızaları meşhur.Camların açıldıktan sonra kapanması esnasında eğer üzerinde bir ağırlık olarak kolunuz vs varsa mekanizma orda ruhunu veriyor.Arka cam rezistansları çabuk bozuluyor.Paslanmayı seven metal iskeletinde boyasız 1 gün geçirmemenizi tavsiye ederim.

Ekli dosyayı görüntüle 21446
Ekli dosyayı görüntüle 21447
Ekli dosyayı görüntüle 21448
Ekli dosyayı görüntüle 21449Ekli dosyayı görüntüle 21450
Plaka diyor ki şanzıman bmw'ye diss atar :D Cam mekanizmalarının ruhunu teslim etmesi, cüzdanı cezalandırmalı bir güvenlik önlemi olabilir :p Hani çoluk çocuğun eli kolu sıkışmasın hesabı. Ya da namus bekçiliği
1571682555256.png

Accent Era'yı her gördüğüm de aklıma Behzat Ç. Ve @Iskender™ geliyor. 40.000 TL'ye kadar bence en mantıklı seçimlerden biri.
40.000'e makul yıl, km, kondisyonda era bulmak maalesef imkansız gibi. Ancak üç arabadan toplanmış veya taksi çıkması era'lar kalmıştır piyasada.

Samed M.

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,347
3,278
3,770
24
Antalya
Marka
Hyundai
Cruise control
Arka ön park sensörü
Hocam bunlardan emin misiniz ? Arka var ama ön sensör yok diye biliyorum. Ayrıca CC' de yok diye biliyorum, bir ara forumlarda millet kafayı yiyordu CC yapamadıkları için.

Araç için konuşacak olursam, tam olarak taksiye takmak için üretilen bir araç. Milyon kilometre deviren ve yaklaşanları var, hâla hiç yıpranmamış gibi tıkır tıkır çalışıyor hepsi.

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,914
2
24,208
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Hocam bunlardan emin misiniz ? Arka var ama ön sensör yok diye biliyorum. Ayrıca CC' de yok diye biliyorum, bir ara forumlarda millet kafayı yiyordu CC yapamadıkları için.

Araç için konuşacak olursam, tam olarak taksiye takmak için üretilen bir araç. Milyon kilometre deviren ve yaklaşanları var, hâla hiç yıpranmamış gibi tıkır tıkır çalışıyor hepsi.
Eminim şahitlerim var:)

Samed M.

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,347
3,278
3,770
24
Antalya
Marka
Hyundai
Eminim şahitlerim var:)
Yoktur yok. :D :D

Şaka bir yana Eralarda cruise control yok hocam, yanlış hatırlıyorsun; zaten hiç tuş yok bununla iligili, fotolardan hatırlaman lazım. :D Sensör de arkada var tamam ama önde yok, sonradan yaptılar mı bilemem ama fotolarda da sensör görünmüyor.
Çok araba eskittiniz herhalde karıştırıyorsun. :D

• Haha
Tepkiler: DouglasAdams

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,914
2
24,208
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Yoktur yok. :D :D

Şaka bir yana Eralarda cruise control yok hocam, yanlış hatırlıyorsun; zaten hiç tuş yok bununla iligili, fotolardan hatırlaman lazım. :D Sensör de arkada var tamam ama önde yok, sonradan yaptılar mı bilemem ama fotolarda da sensör görünmüyor.
Çok araba eskittiniz herhalde karıştırıyorsun. :D
Unutacak yaşlara geldiğimde benim dışımda kullanan yakınlarıma sorardım herhalde diyorum o kadar eminim.Yoktur diyorsan yok olsun dünya düz diyenlere de tepkim bu oluyor.

Son düzenleme:

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,280
1
9,429
4,970
kocaeli
Elektrikli direksiyonun hissizligi ile , aracın hafifliği ve dengesizliği ile , rüzgar direnci ile Kocaeli - Ankara yolculuğumuzda beni oldukça tedirgin etmiş araç ...

O araçta bu donanimdaydi , dijital klima - otomatik vites , arka kol dayama , bej döşeme ... Ayriyeten Sunroofta mevcuttu aslında güzel araba ama limitleri zorlamamak lazım .

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,914
2
24,208
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Elektrikli direksiyonun hissizligi ile , aracın hafifliği ve dengesizliği ile , rüzgar direnci ile Kocaeli - Ankara yolculuğumuzda beni oldukça tedirgin etmiş araç ...

O araçta bu donanimdaydi , dijital klima - otomatik vites , arka kol dayama , bej döşeme ... Ayriyeten Sunroofta mevcuttu aslında güzel araba ama limitleri zorlamamak lazım .
205 le Bursa’dan İzmir’e geldim.Tedirgin olmadım sonuçta olacağın önüne geçebileceğin bir araba değil.Ne bana ne de accente bağlı bir fiziksel şarttayız

Tb96

Profesör
8 Ağu 2019
850
1,208
1,870
27
Malatya
Marka
Opel

Benim bildiğim Era larda Cc olması için direksiyonun sol tarafında kumanda olması gerekiyor. Eğer sonradan çok ayrı bir şekilde takılmadıysa haklısınız.

IMG_20191222_104533.jpg

Samed M.

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,347
3,278
3,770
24
Antalya
Marka
Hyundai
Benim bildiğim Era larda Cc olması için direksiyonun sol tarafında kumanda olması gerekiyor. Eğer sonradan çok ayrı bir şekilde takılmadıysa haklısınız.

Ekli dosyayı görüntüle 22723
Bu foto içimi gıdıkladı fakat stock bir donanım değil. Benim bildiğim fabrika çıkışı CC'li Era yok, koltuk ısıtmalı bile gördüm geçen gün ama CC'li hiç görmedim.

Üstte bahsedilen fotonun videosunu buldum. Önceden okuduğum şeyleri söylüyor videodaki araç sahibi. Elektronik gaz olmadığı için benzinli araçlara yapılmıyor denmiş, mantıklı ama ben pek anlamam bu işlerden belki otomatiğin elektronik gaz pedalı vardır; bunu en iyisi forumun Eracısı @Iskender™ 'e soralım.

Unutacak yaşlara geldiğimde benim dışımda kullanan yakınlarıma sorardım herhalde diyorum o kadar eminim.Yoktur diyorsan yok olsun dünya düz diyenlere de tepkim bu oluyor.
Hocam sen beni ezmeyi denemişsin ama ben emin gibiyim ya. Fotolarda araç zır stock görünüyor, CC'yi nereden kumanda ediyordunuz bari onu göster de aydınlanalım. İzmir'e gelip gidiyorum arada, haksız çıkarsam benden doktoruma bir künefe çalışır. :D

Tb96

Profesör
8 Ağu 2019
850
1,208
1,870
27
Malatya
Marka
Opel
Bu foto içimi gıdıkladı fakat stock bir donanım değil. Benim bildiğim fabrika çıkışı CC'li Era yok, koltuk ısıtmalı bile gördüm geçen gün ama CC'li hiç görmedim.

Üstte bahsedilen fotonun videosunu buldum. Önceden okuduğum şeyleri söylüyor videodaki araç sahibi. Elektronik gaz olmadığı için benzinli araçlara yapılmıyor denmiş, mantıklı ama ben pek anlamam bu işlerden belki otomatiğin elektronik gaz pedalı vardır; bunu en iyisi forumun Eracısı @Iskender™ 'e soralım.

Hocam sen beni ezmeyi denemişsin ama ben emin gibiyim ya. Fotolarda araç zır stock görünüyor, CC'yi nereden kumanda ediyordunuz bari onu göster de aydınlanalım. İzmir'e gelip gidiyorum arada, haksız çıkarsam benden doktoruma bir künefe çalışır. :D

Hocam kıbrıs ta arkadaşımda vardı bende onda görmüştüm. Sonra internetten bu fotoyu gördüm.

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,914
2
24,208
5,320
İzmir
Marka
Toyota

Araba izmirde bir arkeologda ulaşırız geldiğinde iddia da var güzel bir künefeni yeriz sonrasında kahveler benden.Bu arabada 2 önceki sahibi tarafından cruise control ve ön arka park sensörü takılmış.Bizdeyken de ön arka kamera takılmıştı.Cc kumandası direksiyondaki mode tuşuna alınmış.İptal için tek dokunuş yetiyor.Aktivasyon için uzun basman lazım 3 sn kadar.Ön arka kamera vitese bağlı

Samed M.

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,347
3,278
3,770
24
Antalya
Marka
Hyundai
Araba izmirde bir arkeologda ulaşırız geldiğinde iddia da var güzel bir künefeni yeriz sonrasında kahveler benden.Bu arabada 2 önceki sahibi tarafından cruise control ve ön arka park sensörü takılmış.Bizdeyken de ön arka kamera takılmıştı.Cc kumandası direksiyondaki mode tuşuna alınmış.İptal için tek dokunuş yetiyor.Aktivasyon için uzun basman lazım 3 sn kadar.Ön arka kamera vitese bağlı
Oh be rahatladım. :D Birde bizim eraya yapan olsa bunlardan.

Son düzenleme:
  • Haha
Tepkiler: DouglasAdams
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım