KAPALI Bekleyen Otomobil e çadır

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

zuspat

Profesör
11 Eyl 2016
89
43
1,020
39
Arkadaşlar merhabalar kardeşimin aracı yaklaşık 1 yıl evin önünde bekleyecek ev de garaj yok çadır almak mantıklı olur mu sizce en azından reçine toz ve güneşten korur diye düşündüm ama yağmur da zarar verir mi? Sizin fikriniz ve çözümünüz ne olurdu aracınızın bu kadar beklemesine

tyln

Profesör
10 Eki 2016
351
690
1,845
Marka
Renault
Bizzat basima geleni aktarayim.benim aracim yaklasik 2 yil otoparkta acikta yatti.ilk baslarda 2-3ayda bir sonralari 2 haftada bir calistirdim.mars dinamosu bozuktu ve kaza yaptigim icin rahmetli babam yaptirmamisti ozamanlar.basima gelenler ise 2 yil sonunda benzin hortumu kuruyup catlamisti,aku bitmisti,lastiklerde balans ayari sabit durmaktan biryere toplanmis(lastikcinin soyledigi kadariyla).heralde lastigin basinci azalinca yerle temas eden yerde ezilmeyle beraber kaliplasmis.onun disinda kazali yer yuzeysel paslanmisti ama tamir ettirdigimizde bir zimparayla halloldu.goguste ve dosemelerde yipranma ve solma olmamasi icin guneslik isimi gormustu.siz haftada bir kullanip arada bir yikatmaniz yeterli olcaktir.birde camlari kapatarak arac icini korumaniz iyi olacak.imkaniniz varsa kapali otoparka yoksa bu yontemler yeterli ☺

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım