KAPALI Bilgisayardan LPG Ayarı nasıl yapılır

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Maganda

Profesör
Beta Programı
3 Şub 2020
1,457
3
1,414
2,470
İstanbul
Marka
Volkswagen
Aracımın lpg ayarını kendim yapmak için cd ile beraber kablo satın aldım. Ancak program hakkında bir kılavuza ulaşamadım. Aramızda lpg nasıl ayar yapılır bilen ya da herhangi bir doküman video atabilecek olan var mı?

Alper45

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
2,075
3,074
4,070
26
Şu konuya bir göz atın isterseniz. Konudakinden farklı bir yazılıma sahipseniz o konu hakkında bir bilgim yok maalesef.

Maganda

Profesör
Beta Programı
3 Şub 2020
1,457
3
1,414
2,470
İstanbul
Marka
Volkswagen
Şu konuya bir göz atın isterseniz. Konudakinden farklı bir yazılıma sahipseniz o konu hakkında bir bilgim yok maalesef.
Çok teşekkürler kablo elime geçmedi henüz ama atiker umarım bununla aynı yazılımdır tam böyle bir şey arıyordum

Otto Çevrimi

Panpa
Destekçi
3 Eki 2016
1,632
1
5,127
4,070
Kocaeli
Marka
Alfa Romeo
Keşke bir döküman aracılığıyla, "hakkını vererek" lpg ayarı nasıl yapıldığı anlatılabilseydi de yurdum insanı bunca sıkıntıyı çekmeseydi :)

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Keşke bir döküman aracılığıyla, "hakkını vererek" lpg ayarı nasıl yapıldığı anlatılabilseydi de yurdum insanı bunca sıkıntıyı çekmeseydi :)
Kesinlikle gaz ayarı altında iki tornavida sıkıp ayar yapan veya bir bilgisayara bağlayıp resetleyen insanlar 10 dk için 50₺ para alıyorlar. Yoksa bu insanlar aç kalır muhtemelen.

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,853
26,181
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Eğer afr ayarı denen ayarı yapmayı düşünmüyorsanız lpg ciye gidip yaptırdığınız ayar otomatik. LPG ecusuna bağlandıktan sonra tek butonla başlatıyorlar araba kendisi gaz benzin arası geçişler yaparak benzin verisini okuyup gazı ona göre eşitliyor bikaç kere ayar yapılırken ekranlarını izlemiştim başka bir şey yaptıklarını görmedim

stan

Rahmi Tanır
Panpa
8 Eyl 2016
1,715
1
6,443
4,070
36
İzmir
Marka
Alfa Romeo
Selamlar,

LPG ayar konusunu ben yazmıştım. AFR sensörün olmadan yapabileceğin en detaylı ayar konuda anlatıldığı şekilde olacaktır. Mümkünse bir afr sensörü bul, ki bu 1,500TL civarındadır.

Ya da, lpg afr ayarı yapan kişiler var, facebook grupları meşhur bu arkadaşların. Onlardan yardım alabilirsin. Sanırım 250TL gibi bir ücrete bu ayarı yolda afr sensörü ile yapıyorlar.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,655
1
64,533
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Afr yaptırın bi kere, dert tasa kalmasın. Audiye 150 liraya yaptırmıştım 2 sene oldu

Maganda

Profesör
Beta Programı
3 Şub 2020
1,457
3
1,414
2,470
İstanbul
Marka
Volkswagen
@stan Hocam şu parametreler hakkında bir bilginiz var mı acaba? Adaptasyonu açarsam farkını hissediyorum ama bir zararı var mı emin olamadım sürekli haritayla oynamasının. Birde yandaki karışım bileşimini 1'de bırakırsam rolanti çok düşüyor 1.09 da yani yeşil bölgenin sonunda rolanti olması gereken yerde 800 devirde sabit kalıyor. Karışım bileşimi tam olarak ne oluyor bir şey bulamadım maalesef.
Capture.PNG

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım