KAPALI BMW 1 serisi (E87) kronik problemleri var mıdır?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ciftvanoss

Asfalt Kurutucu
11 Eyl 2019
116
75
635
zonguldak
Marka
BMW
Merhabalar , 2006—2008 model arası bmw 1 serisi bakıyorum, 116i ,118i,120d motorlarda bildiğiniz kronik sorunlar var mıdır,baktığım araçların km leri genelde 110 bin ile 180 bin km arasında.
2011 megane 3 90bin km aracım var, onun yerine tercih edilir mi? Ya da muadil olarak ne tercih edilebilir?

izmir oto

Taklacı Güvercin
14 Tem 2019
90
35
445
44
Merhabalar , 2006—2008 model arası bmw 1 serisi bakıyorum, 116i ,118i,120d motorlarda bildiğiniz kronik sorunlar var mıdır,baktığım araçların km leri genelde 110 bin ile 180 bin km arasında.
2011 megane 3 90bin km aracım var, onun yerine tercih edilir mi? Ya da muadil olarak ne tercih edilebilir?
Bildiğim bir kronigi yok birazdaha fazla yaksın bakımı pahalı olsun parçası pahalı olsun diyorsaniz tercih edilir.

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Bu araçların bahsettiğiniz motorunda çok fazla sensör ve plastik parça kullanımı mevcut, çoğu zaman ufak tefek mekanik işlerde plastik parçalar elinizde kalıyor ve sensörlerden dolayı da araçta çeşitli problemlere sebebiyet veriyor.Bu motoru önermiyorum fakat eğer aracı almakta kararlı iseniz, benzinde binecekseniz ve bilgili bir usta ve düzgün geçmişi olan bir araç bulabilirseniz ancak o zaman öneririm.-116i/118i için geçerli.

Dizel üniteler daha sağlıklı fakat düşük km bulmak zor, dizellerinde belli bir km sonra sadece zincir problemi var, zincir değişimi ise hayli maliyetli.

Değiştirilir tabii ki ama düzgün geçmişi olan bakımlı bir araç alınmalı.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım