KAPALI BMW 3.20 i 40. yıl paketmi a4 mü?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Mustafa Kilic

Asfalt Kurutucu
35
Arkadaşlar merhaba, geçen gün c200 ve a4 ü karşılaştırmıştım. Fakat biraz araştırdım c serisi almaktan vazgeçtim. 3.20i veya a4 almayı düşünüyorum. Fiyatlar aşağı yukarı aynı bmw 40. yıl pakette harman cardon ses sistemi deri koltuklar ve büyük orta ekran, + M paket üzerine kurulu. a4 ise sportpack dolu bi araç. Acaba hangisi sizce mantıklı olur? Yorumlarınızı ve deneyimlerinizi paylaşabilirmisiniz

Şimdi netice olarak a4 diyen fazla olacaktır. A4 ün süspansiyonları çok kaliteli diyebilirim. Konforludur, rüzgar sesi almaz ama motor biraz alır Şehir içi ort 7 8 civarında edersiniz. Tabi sakin kullanırsanız bu değerler.. A4 yeni bir araç 3 serisi makyaj gördü. Yani olası yürür aksam sorunları ihtimali a4de daha fazla. Sürüş özellikleri 3 ün çok iyi ama a4 önden çekişli araca göre çok altta kalmaz.

Son düzenleme:
bmw daha çok sportif sürüşe odaklı üretildiği için daha çabuk tükenen bir araba, bir süre sonra serviste çok masraf çıkarmaya başlar. ayrıca duyduğuma göre 100bin km bakımının masrafı 10-15 bin lira civarında oluyormuş. audi daha sorunsuz gibi geliyor bana hem de yepyeni bir araba daha mantıklı gibi bence.

3 serisinin A4'ten üstün olduğu tek alan arkadan itiş olması bence. Büyük ve siyah jantlı bir A4 aşırı şık görünümüyle her ihtiyacınızı karşılayacaktır. Biz de düşünmüyoruz değil.

bmw daha çok sportif sürüşe odaklı üretildiği için daha çabuk tükenen bir araba, bir süre sonra serviste çok masraf çıkarmaya başlar. ayrıca duyduğuma göre 100bin km bakımının masrafı 10-15 bin lira civarında oluyormuş. audi daha sorunsuz gibi geliyor bana hem de yepyeni bir araba daha mantıklı gibi bence.
motor şanzıman inmedikçe bunların tamiri olmadıkça o rakamlarda bakım mümkün değil. yetkili serviste 4 disk 4 balata değiştirseniz bile en fazla 2500-3000 lira ödersiniz. insanları kulaktan dolma bilgilerle yanlış yönlendirmeyelim. 5 ay önce ilk sahibi olduğum 1995 model 520i sattım 1 kere yolda bırakmadı. periyodik bakımını geç kalmadan yaptırın arabayı yormayın üzmeyin araba da sizi üzmez. şimdi 320i ED kullanıyorum yine hiç bir sorun yaşamadım. arabayı gavur malı gibi kullanırsanız haklısınız eyvallah :D

konuyu açan arkadaşa cevap olarak da BMW diyorum. almadan önce ikisini de test edip farkı görsün. ;)

Son düzenleme:
motor şanzıman inmedikçe bunların tamiri olmadıkça o rakamlarda bakım mümkün değil. yetkili serviste 4 disk 4 balata değiştirseniz bile en fazla 2500-3000 lira ödersiniz. insanları kulaktan dolma bilgilerle yanlış yönlendirmeyelim. 5 ay önce ilk sahibi olduğum 1995 model 520i sattım 1 kere yolda bırakmadı. periyodik bakımını geç kalmadan yaptırın arabayı yormayın üzmeyin araba da sizi üzmez. şimdi 320i ED kullanıyorum yine hiç bir sorun yaşamadım. arabayı gavur malı gibi kullanırsanız haklısınız eyvallah :D

konuyu açan arkadaşa cevap olarak da BMW diyorum. almadan önce ikisini de test edip farkı görsün. ;)

aslında pek kulaktan dolma değil de bir galerici arkadaştan alınma bilgiydi, yine de sizin dediğiniz gibi olsun sonuçta kullanan sizsiniz. ama bmw kullanıcılarının çoğunun arabanın canını çıkardıkları bir gerçek :D

Audi a4 kar yağdığında daha avantajlı olacaktır. Maltepe de oturuyorum. Kışın bütün bmw ler yengece burnup yokuşu çıkamazken biz önden çeker passaratimiz ile çıkmıştık. A4 de önden çeker olduğundan bu konuda daha avantajlı olacaktır. Kalite olarak da a4 baya iyi. Yalıtım ve konfor olarak da daha iyi. Fakat iş gazlamaya geldiğinde 3 serisi daha çok eğlendirir. Motor olarakı ise ikiside 8 ile 9 arası gezer sehır içi. Şanziman olarak 3 serisi bir çıt daha iyi. Ben olsam a4 alırdım. Çünkü İstanbul'un fazla kar yağan bir bölgesinde oturuyorum ve a4 daha yeni çıkmış bir araba. @Mustafa Kilic

Birincisi almadan önce 3serisindeki S.O.S ve connected drive, remote fonksiyonlarını inceleyin, audide bunların karşılığı yok diye biliyorum
İkincisi idrive ı daha önce kullandınız mı bilmiyorum ama bence o bile tercih sebebi

3 serisinin 40.yıl paketli hali donanım olarak çok iyi durumda, konfor olarak a4 ten aşağı kalıcağını sanmıyorum 3 serisi konfor tarafında oldukça beğenilmişti.
makyaj gördü üstelik, makyaj demek var olan kasayı iyileştirmek demektir bunuda belirteyim, a4'ün ise daha çiçeği burnunda(yeni araba alınmaz demiyorum, yanlış anlamayın)
makyajla birlikte de çok güzel bir görünüm kazandı bence.
kısacası konfor-donanım-performans'ın çok güzel bir şekilde harmanlandığı otomobildir 3 serisi, birde arkadan itiyo, daha ne istersin ki :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...