Bmw 3.20d vs. Subaru İmpreza WRX

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

nauazse

Asfalt Kurutucu
15 Kas 2016
23
7
595
öncelikle selamun aleyküm

bu iki araç arasında kararsız kalmış durumdayım sizden istediğim bana açıklayıcı bi şekilde yardımcı olmanız yani şu şekilde değil sadece marka modelini yazıp bu demeniz değil böylece diğer merak eden kişilerde yardım alabilir

yıl içerisinde çok fazla km yapmayı düşünmüyorum max bi 5 bin falan olur diye düşünüyorum şu anlık haftasonlarını ailem ile geçireceğim

bmw için uzun yol arabası diyorlar ama yakıt açısından 2007 ve üstü modellerinde subaruya göre daha karlı çıkar diye düşünüyorum

ama vergi olarak da bmw burada subaruya göre zararda oluyor

fiyat olarak da subaru daha karlı çıkıyor bu işin içinden

bilenler varsa arkadaki yolcular için durumlar nasıl onları belirtirseniz sevinirim yani rahatlık da önemli tabii ki

arada tabii ki de gazlama yanlama tarzı hareketlerde de bulunmak istiyorum

yani aklıma gelenler şu anda bu şekilde sizce benim için hangi araba daha uygun olur

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,020
7
51,352
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Hocam ikisini de kullanmadım, sadece okuyarak bildiğim kadarıyla yorumlayayım.

İmpreza, yakıtı ve bakım maliyetiyle 3.20d den daha fazla yük getirir. Sürekli 4x4, boxer motor vs. hep hassas ve masraflı sistemler. Konfor ve iç mekan kalitesi sorarsan tartışmasız olarak bmw öne çıkar zaten. Impreza'dan herhangi bir rahatlık bekleme. Bu yazdığınız kriterler arasında Impreza, sadece "arada tabii ki de gazlama yanlama tarzı hareketlerde de bulunmak istiyorum" şeklindeki beklentinizde öne çıkar. Kaldı ki onda da 3.20d kötü değildir. :) Zaten bu karşılaştırma'da BMW'nin daha pahalı olma sebebi bu. Impreza bana sorarsanız sadece hobi aracıdır. Günlük kullanım beklentisi olmadan, özel olarak ilgilenmek için alınacak bir araç.

Bilmediğim noktalarda bu iki araç üzerinde daha tecrübeli arkadaşlar varsa daha sağlıklı yorumlar da yapabilir tabii :)

nauazse

Asfalt Kurutucu
15 Kas 2016
23
7
595
Hocam ikisini de kullanmadım, sadece okuyarak bildiğim kadarıyla yorumlayayım.

İmpreza, yakıtı ve bakım maliyetiyle 3.20d den daha fazla yük getirir. Sürekli 4x4, boxer motor vs. hep hassas ve masraflı sistemler. Konfor ve iç mekan kalitesi sorarsan tartışmasız olarak bmw öne çıkar zaten. Impreza'dan herhangi bir rahatlık bekleme. Bu yazdığınız kriterler arasında Impreza, sadece "arada tabii ki de gazlama yanlama tarzı hareketlerde de bulunmak istiyorum" şeklindeki beklentinizde öne çıkar. Kaldı ki onda da 3.20d kötü değildir. :) Zaten bu karşılaştırma'da BMW'nin daha pahalı olma sebebi bu. Impreza bana sorarsanız sadece hobi aracıdır. Günlük kullanım beklentisi olmadan, özel olarak ilgilenmek için alınacak bir araç.

Bilmediğim noktalarda bu iki araç üzerinde daha tecrübeli arkadaşlar varsa daha sağlıklı yorumlar da yapabilir tabii :)
yorumunuz için teşekkürler benim içinde bmw bir adım öncelikli zaten ama subaruyu bilmediğim tanımadığım için bilenler varsa onlardan da bi yorum bekliyorum

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,020
7
51,352
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
yorumunuz için teşekkürler benim içinde bmw bir adım öncelikli zaten ama subaruyu bilmediğim tanımadığım için bilenler varsa onlardan da bi yorum bekliyorum
Hakkında tanıdığım kullanıcılardan bildiğim Mitsubishi Evo ile ikisi tam kullanıcı arabası, sürücüsünü harika hissettiriyor. Ama sadece sürücüsü aşık olur öyle diyeyim. :)

Wctr

Profesör
8 Eyl 2016
135
187
1,185
Bursa
Evin tek arabası olacaksa 320D. İkinci araba olarak düşünülüyorsa WRX.

nauazse

Asfalt Kurutucu
15 Kas 2016
23
7
595
Hakkında tanıdığım kullanıcılardan bildiğim Mitsubishi Evo ile ikisi tam kullanıcı arabası, sürücüsünü harika hissettiriyor. Ama sadece sürücüsü aşık olur öyle diyeyim. :)
aynen öyle diyorlar subarunun güvenliğini ve yol tutuşunu bayağı bi beğeniyorlar hele bi de dediğin gibi hastaları var ama bmwye göre satışı da daha sıkıntlılı yani yavaş

Onur

Profesör
8 Eyl 2016
535
911
1,770
Hocam 2 si arasında bi karşılaştırma yapacak kadar bilgim yok ama senede sadece 5bin km yapacaksan bence dizele bulaşma benzinli al hem çok daha ucuza gelir araç

nauazse

Asfalt Kurutucu
15 Kas 2016
23
7
595
Hocam 2 si arasında bi karşılaştırma yapacak kadar bilgim yok ama senede sadece 5bin km yapacaksan bence dizele bulaşma benzinli al hem çok daha ucuza gelir araç
işte bende bu şekil düşünüyorum hem vergi olarak da daha az ama yukarıda motoruydu falan daha fazla olur demişti ama bilmiyorum yinede

Son düzenleme:

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,020
7
51,352
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Bu arada hangisini seçerseniz seçin alacağınız arabanın temizini bulup alın. Temel kriteriniz o olsun. Temizini hiç bulamazsanız diğer arabayı tercih edin öyle diyeyim. Bütün masrafı, konforu vs. konular 2. el arabaların kondisyonlarıyla tamamen değişmiş olur. :)

nauazse

Asfalt Kurutucu
15 Kas 2016
23
7
595
Ben benzili derken 320 iED yi kastetmek istemiştim hocam yazmamışım oraya.
ha anladım olabilir aslında kafamı daha fazla karıştırmayacak şekilde yeni bi otomobil arayışındayım ama şu anki durumda bmw bir adım önde benim için
Bu arada hangisini seçerseniz seçin alacağınız arabanın temizini bulup alın. Temel kriteriniz o olsun. Temizini hiç bulamazsanız diğer arabayı tercih edin öyle diyeyim. Bütün masrafı, konforu vs. konular 2. el arabaların kondisyonlarıyla tamamen değişmiş olur. :)
haklısınız ayrıca şöyle bi durumda var öğrenciyim ben dizel daha az yakıyor ama bakımıyla falan kapatıyor orada da arayı ama bikaç yerden haber bekliyorum onlar gelirse gidip subaruyu test edebileceğim

Son düzenleme:

Denizyagmur012

Profesör
8 Eyl 2016
376
212
1,145
26
Tokat
Bmw nin öne çıkma sebebi çoğu kriterde iyi olması. İkinci elinin kuvveti, İç mekan kalitesi, ergonomi, yakıt vs.
Belki İmpreza nın direksiyonu daha doğaldır ve sürüşü keyiflidir. Onun dışında mantıklı biri bence impreza almaz. Tabi farklı bir araç ama özel bi zevkle alıp kullanmayacaksanız 320d alın rahatınıza bakın derim.

nauazse

Asfalt Kurutucu
15 Kas 2016
23
7
595
Bmw nin öne çıkma sebebi çoğu kriterde iyi olması. İkinci elinin kuvveti, İç mekan kalitesi, ergonomi, yakıt vs.
Belki İmpreza nın direksiyonu daha doğaldır ve sürüşü keyiflidir. Onun dışında mantıklı biri bence impreza almaz. Tabi farklı bir araç ama özel bi zevkle alıp kullanmayacaksanız 320d alın rahatınıza bakın derim.
doğru kararımı verdim temizinden uygun fiyata bi 3.20d bulursam kaçırmayacağım

yardımcı olan herkese teşekkürler

efaykac

Profesör
24 Eyl 2016
102
80
1,035
İstanbul
bu araçlar malum kullanıcı kitlesi tarafından genelde hor kullanılan araçlardır, hangisini temiz bulursanız onu alın bence. ama temiz dediysem de zor ama çok temiz olması lazım :) bayandan subaru bulamazsınız ama bmw bulabilirsiniz. bana kalırsa ikisi de çok güzel araçlar hele subarunun boxer motoruna ölürüm ben :D ama dediğim gibi temiz bulmak lazım, piyasada zaten pek subaru da yok, yani bmw bulmak daha kolay gibi görünüyor.

nauazse

Asfalt Kurutucu
15 Kas 2016
23
7
595
bu araçlar malum kullanıcı kitlesi tarafından genelde hor kullanılan araçlardır, hangisini temiz bulursanız onu alın bence. ama temiz dediysem de zor ama çok temiz olması lazım :) bayandan subaru bulamazsınız ama bmw bulabilirsiniz. bana kalırsa ikisi de çok güzel araçlar hele subarunun boxer motoruna ölürüm ben :D ama dediğim gibi temiz bulmak lazım, piyasada zaten pek subaru da yok, yani bmw bulmak daha kolay gibi görünüyor.
şu anlık temiz bi bmw buldum ama fiyatı da biraz daha fazla normaldir ama ya acele etmeyeceğim daha

bi de şöyle bi şey var eğer ki subaru ile bmw aynı yakıyorsa normal kullanımda kafam karışıra benziyor çünkü subaruya binenler memnun kalmış genellikle

Son düzenleme:

efaykac

Profesör
24 Eyl 2016
102
80
1,035
İstanbul
şu anlık temiz bi bmw buldum ama fiyatı da biraz daha fazla normaldir ama ya acele etmeyeceğim daha

bi de şöyle bi şey var eğer ki subaru ile bmw aynı yakıyorsa normal kullanımda kafam karışıra benziyor çünkü subaruya binenler memnun kalmış genellikle

subaruya binenler genelde subarucu oluyor elbette memnun kalırlar, zaten memnuniyetten dolayı subaruculuk diye bir şey var ortada :) japon arabası sonuçta.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım