Bmw 318i (e46) Suzuki Jimny 4x4

mnot

Asfalt Kurutucu
19 Ara 2016
6
18
595
Ayrı ayrı konu açmak istemedim Bmw 7 ila 8 sene olacak bizde. Forum patlamadan önce paylaşmıştım fakat index olarak kalmış sadece google amcada. Jimnye ise 3 senedir binmekteyiz.
Bmw 2001 model an itibariyle 298 bin küsür kilometredeyim.
118hp m43tu motor bir araç. Brc sıralı sistem lpg ile kullanmaktayım benzin 5 tl. malum. Benzinde karma olarak ortalama 11L/100km yakmakta.Gazda ise uzun yolda kilometrede 23 kuruşları görmek mümkün. Karmada ise 35 kuruş civarı. Şehir içinde yakıt olarak üzen bir araç. Ekstra olarak dynavin d99 var araçta harici tamamen orijinal. Ayrıca şuan style 286 16 inch jantlar var üzerinde.

211jae9.jpg

Jimny 2007 model 70 küsür binlerde henüz. Custom lift kit. Kumho kl71 lastikler var fotolarda. Ayrıca yokohama geolander ats lastiklerle kullanmaktayız. Şnorkel uygulaması durmakta. Sepeti söktüm. Tepedeki halojen sisleri söküp 4lü led yayıcıları taktım. Yakın zamanda uygun bir şeyler bulursam yeni sepet düşünüyorum. Arazide 1.3 motora rağmen çekişi ve gidişi gerçekten şaşırtan bir araç. Bagaj hacmi ve iç mekan olarak çok dar olması dezavanjıdır. Uzun yolda benim aracım hem yüksek olmasından hem de kullandığım lastiklerden ötürü rüzgar ve yol sesi almakta. Haricinde arıza çıkarma olasılığı çok düşük klasik bir japon. Arazide kırım yaşamadıktan sonra sanayiye periyodik bakımlar dışında çay içmeye gidebilirsiniz. Aracı arazide ne kadar yorarsanız aynı oranda sizi sanayiye gönderecektir :)

zmyydz.jpg

5e728k.jpg

Araçlar hakkında merak ettikleriniz veya bilmek istedikleriniz var ise bilgim dahilinde cevaplamaktan mutluluk duyarım. Mekanik olarak iki araç da haklarında çok şeyler öğrettiler bana :)

tyln

Profesör
10 Eki 2016
351
690
1,845
Marka
Renault
buna benzer sayılan dahiatsu terios 1.3 kullanmıştım bir süre ve dar olması dışında herşeyinden memnundum.sanırım jimmyde aynı karakterde araç.jimmy'nin yakıtı ve 4çekeri hakkında bilgi verirmisiniz.terios jöle gibi sürekli yolda oynasada asfaltı bırakmazdı mesela.artık 4x4 olmasımı neden bilinmez açık logar kapagından kaçarken normalde 2tekere çıkmam gerekirdi.jimmyde de tutuş nasıl

mnot

Asfalt Kurutucu
19 Ara 2016
6
18
595
buna benzer sayılan dahiatsu terios 1.3 kullanmıştım bir süre ve dar olması dışında herşeyinden memnundum.sanırım jimmyde aynı karakterde araç.jimmy'nin yakıtı ve 4çekeri hakkında bilgi verirmisiniz.terios jöle gibi sürekli yolda oynasada asfaltı bırakmazdı mesela.artık 4x4 olmasımı neden bilinmez açık logar kapagından kaçarken normalde 2tekere çıkmam gerekirdi.jimmyde de tutuş nasıl

Merhaba, Jimny teriosa göre arazi kabiliyeti çok daha yüksek bir araç. Terios uzun olduğundan bagajı jimnyden yüksek kapasitede ve arka diz mesafesi de daha iyi. Benim aracım gazda 25 kuruş civarı yakıyor. Günlük kullanımda aracı sürekli 2 çeker kullanmaktayım. Ayrıca aracımla epey uzun yol yaptım Samsun-Ankara-Hatay-Zonguldak aralarında. Herhangi bir olumsuzluk yaşamadım. :)

Kullanılan lastiğe göre aracın tutunması etkileniyor. Kl71 leri taktığımda 2 çekerde ıslak zeminde sıkıntı yaşayabiliyorum (kalkışlarda arkadan salma-atma şeklinde) fakat bu lastikten dolayı. Arazisi için yapabileceğim 1.3 motor bir araca göre ancak "muazzam" olabilir :)
Fikir vermesi açısından ats lastiklerle bir çamur geçişi videosu paylaşıyorum. 4x4H'da gidilmiştir. :)

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,660
1
64,566
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Suzuki yapıyor ya cidden arazi konusunda çok iyiler MAşallah hocam iki aracınıza da Allah kaza bela vermesin

mnot

Asfalt Kurutucu
19 Ara 2016
6
18
595
Suzuki yapıyor ya cidden arazi konusunda çok iyiler MAşallah hocam iki aracınıza da Allah kaza bela vermesin
Maşallah iki arabayada :) e46 hayallerimi süsleyen arabadır 320 ve üstü

İyi dileklerinize teşekkürler arkadaşlar. Bmw'nin de jimny'nin de güncel fotoğraflarını bir ara atacağım. Yaza doğru kozmetik revizyona gidebilirim. Full m pakete çevirip çevirmeme konusunda gidip geliyorum. Böyle atraksiyonlara girersem burada da maliyeti vs. paylaşım yaparım :)

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,660
1
64,566
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Tabi ki merakla bekliyor olacağım hocam

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,065
7
51,441
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Merhaba, Jimny teriosa göre arazi kabiliyeti çok daha yüksek bir araç. Terios uzun olduğundan bagajı jimnyden yüksek kapasitede ve arka diz mesafesi de daha iyi. Benim aracım gazda 25 kuruş civarı yakıyor. Günlük kullanımda aracı sürekli 2 çeker kullanmaktayım. Ayrıca aracımla epey uzun yol yaptım Samsun-Ankara-Hatay-Zonguldak aralarında. Herhangi bir olumsuzluk yaşamadım. :)

Kullanılan lastiğe göre aracın tutunması etkileniyor. Kl71 leri taktığımda 2 çekerde ıslak zeminde sıkıntı yaşayabiliyorum (kalkışlarda arkadan salma-atma şeklinde) fakat bu lastikten dolayı. Arazisi için yapabileceğim 1.3 motor bir araca göre ancak "muazzam" olabilir :)
Fikir vermesi açısından ats lastiklerle bir çamur geçişi videosu paylaşıyorum. 4x4H'da gidilmiştir. :)

Hay maşallah... Oğlak gibi :)

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım