KAPALI Bmw 520d tahrik problemi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

hasan0693

Düz Yol Gazcısı
24 Şub 2018
7
8
145
Merhabalar
Arabama ilk bindiğimde herşey gayet normal ama kontağa bastığımda herşey normal ama marş basmıyor sonrasında tahrik dsc fren gibi arızalar veriyor 5 6 denememde hiç bir arıza olmadan çalışıyor bunu her zaman yapmıyor mesela 1 hafta çalışıyor bianda öyle yapıyor genel olarak uyku moduna geçince yapabiliyor götürdüğüm ustalar arızalar siliniyolar kalıcı kalmıyor dedi diğeri ise uyku modundan uyanamıyor muhtemelen dedi ama bu sene ilk defa farklı ebatlarda kışlık takınca oldu bunla bi alakası olabilir mi ? Birde ilk götürdüğümde akü uyarısı dedi bilgisayardan aküyü yeniledim onla alakalı değilmiş şimdiden teşekkür ederim

hasan0693

Düz Yol Gazcısı
24 Şub 2018
7
8
145
Diagnoz , özel servislerdeki obdden laptop ile arıza kaydına bakmaktan farklı bir sistem mi detaylı mı yani teşekkür ederim şimdiden :)

ShadoWalkn

Panpa
27 Eyl 2016
1,423
2,430
2,570
İstanbul
Hemen hemen aynı şey ama yetkili servislerde Almanya ile online bağlantı durumu söz konusu olduğu için ve diagnoz testinin standart ve detaylı olarak 2 grupta yapılabiliyor olması sebebiyle yetkili serviste işlem yaptırmanız daha doğru olur.

hasan0693

Düz Yol Gazcısı
24 Şub 2018
7
8
145
Yurtdışı sayfalarında aynı sorun için röle demişler ama hangi röle tam olarak biliyor musunuz acaba benim bilgim bu noktada kısıtlı çünkü teşekkürler şimdiden:)

ShadoWalkn

Panpa
27 Eyl 2016
1,423
2,430
2,570
İstanbul
Hocam her şey çıkabilir. Diagnoza bağlanmadan bir şey diyemem. Onlarca sayıdaki sorunu tek bir uyarı altında gösterebiliyor. Atıyorum Motor ve Tahrik uyarısını aldınız, bu manyetik vanos valf sensörünün egzoz tarafından da olabilir, emme tarafından da olabilir, su soğutma sisteminden de çıkabilir, gaz oedalı sorunundan da çıkabilir, motora giren soketlerin ucundaki 30'luk pinlerden birinin paslanmasından dolayı olabilir.

Diagnoz şart.

alptamer

Profesör
26 Eki 2016
995
1,903
2,270
İstanbul
Marka
BMW
316i'de aynı problemi yaşadım. Araba ısındığı zaman problem devam ediyor mu? Yoksa genellikle motor soğukken mi ortaya çıkıyor? Bunun dışında 5 km/h ile giderken araba stop ediyor mu? Bunlar önemli bilgiler, gözlemlediklerinizi servise aktarın.

Hemen bir servise götürüp diagnoza bağlatmak şart. Sorunu bulamayabilirler. Benim problemimi rölanti ayarını değiştirerek hallettiler, ondan beri problem de yaşamadım. Geçmiş olsun, çok da kafanıza takmayın. Hallederler...

hasan0693

Düz Yol Gazcısı
24 Şub 2018
7
8
145
Yani uykuya geçince yapıyor çalışınca kendiliğinden stop etmiyor mesela 1 hafta çalışıyor sonra çalışmıyor 2 gündür denedim bastım çalışmıyor radyatör havalandırmamda açık kaldı çalıştığı zaman kendiliğinden kapanıyor normalde hiç açık olmuyordu arabayı çekiştirebilsem götürücem servise ama :/

hasan0693

Düz Yol Gazcısı
24 Şub 2018
7
8
145
Çözüm : Eğer bu sorunu yaşayan olursa ( inşallah kimse yaşamaz ) aracın bu hatayı vermesinin sebebi dde beyin rölesinin bozulmasından kaynaklı beyin uykudan uyanamıyormuş ve diagnozda dahil sorunu hiçbir şekilde net söyleyemediler yurtdışı forumlarındanda araştırarak bunu denedim ve sorunum çözüldü şükür sizlerdede yaşayan olursa aynı sorunu dde beyin rölesini değiştirsin ilk olarak çözüm olarak yardımcı olabilmek adına buraya yazmak istedim teşekkürler :)

F10omercan

Takipçi
20 May 2019
2
0
10
32
Marka
BMW
Çözüm : Eğer bu sorunu yaşayan olursa ( inşallah kimse yaşamaz ) aracın bu hatayı vermesinin sebebi dde beyin rölesinin bozulmasından kaynaklı beyin uykudan uyanamıyormuş ve diagnozda dahil sorunu hiçbir şekilde net söyleyemediler yurtdışı forumlarındanda araştırarak bunu denedim ve sorunum çözüldü şükür sizlerdede yaşayan olursa aynı sorunu dde beyin rölesini değiştirsin ilk olarak çözüm olarak yardımcı olabilmek adına buraya yazmak istedim teşekkürler :)
Hocam bana ulaşırmısın mutlaka insta: omercanbayrak

ShadoWalkn

Panpa
27 Eyl 2016
1,423
2,430
2,570
İstanbul
Geri bildirim için teşekkürler. :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım