KAPALI BMW F10 Bagaj Sorunu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Sefa Sönmez

Sefa Sönmez
Taklacı Güvercin
4 Nis 2020
55
7
495
24
Türkiye/İstanbul
Marka
BMW
Merhabalar. İstanbul'da otoparklı bir sitede oturuyorum. Otoparkta çok acemi bayan olduğu için ben dışarıdaki açık otoparka park ediyorum arabamı geçen gün çok yağmur yağmıştı o günün sabahında bagaja bir kaç eşya koyucaktım. Bagajda koliler vardı birde ufak çanta falan baktığımda hepsi nemli ve ıslak çok şaşırdım açıkçası fakat içeride bu durum yok. Servise gittim bagaj kapağı fitili çürümüş dedi ve değiştirdiler. Fakat sorunu hâlâ yaşıyorum bagajda yağmurlu günler hiçbir şey bırakmıyoruz. Yaşayan var mı? Nasıl çözülebilir bu?

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
BMW F10 um olmadı, lakin buna benzer bir sorunu 96 model Toyota Corollamız da yaşamıştık ... sebebi zamanla bagaj kapağının ayarının bozulmasıydı ... yani tam, düzgün bir şekilde oturmuyor, dengesizliğin getirdiği açığı da fitiller örtemiyor, içeri su girebiliyordu .... biz o zaman elle bagaj kapağını oynatarak (biraz da kanırtarak diyelim :) ) sorunu aşmıştık ... tabiki Toyota Corolla, BMW F10 yanın da çok "tel-maşa" .. siz yapamayabilirsiniz... ve yapmamalısınız...

Aracınız görece taze bir araç.. fitilinin çürümesi de bir garip gelmedi desem yalan olmaz....
Yeriniz de olsam, fitili de serviste değiştirttiğinize göre, tekrar servise bırakırım... onlar sebebini bir buluversinler bir zahmet :)

babayimben

Enes
Panpa
4 Eki 2018
843
1,751
2,520
47
İstanbul
Marka
Mercedes
O elektrikli bagaj kapağı yapan firma sebep olmuş olabilir.
Bir kova su dökün veya imkan varsa hortum tutun bagajın üstüne tam nereden sızdığını tespit etmeye çalışın bence.

Sefa Sönmez

Sefa Sönmez
Taklacı Güvercin
4 Nis 2020
55
7
495
24
Türkiye/İstanbul
Marka
BMW
O elektrikli bagaj kapağı yapan firma sebep olmuş olabilir.
Bir kova su dökün veya imkan varsa hortum tutun bagajın üstüne tam nereden sızdığını tespit etmeye çalışın bence.
Oto yıkamada denedik hocam kenarlardan birde arka camın alt kısmından giriyor damla damla bile değil bildiğiniz akıp gidiyor.

Bugün başka servise götürdük bagajın altını tamamen söktüler bildiğiniz havuz gibi olmuş altı. Bagajı kumandayla veyahut butonla kapatınca oluyor elle kapatınca olmuyor sanırım elektrikli bagajı tam yapamamışlar oturmuyor. Servistekiler vakumu çalışmıyor sadece kapatıyor dedi. Yaptırdığım yere götürüp geri sökmelerini ve paramı iade etmelerini istiyeceğim. Herkesten yardımı için çok teşekkür ederim iyiki varsınız :).

2jzihtiyar

Reis
Beta Programı
23 Şub 2018
3,048
6,912
5,020
github.com
Marka
BMW
Oto yıkamada denedik hocam kenarlardan birde arka camın alt kısmından giriyor damla damla bile değil bildiğiniz akıp gidiyor.

Bugün başka servise götürdük bagajın altını tamamen söktüler bildiğiniz havuz gibi olmuş altı. Bagajı kumandayla veyahut butonla kapatınca oluyor elle kapatınca olmuyor sanırım elektrikli bagajı tam yapamamışlar oturmuyor. Servistekiler vakumu çalışmıyor sadece kapatıyor dedi. Yaptırdığım yere götürüp geri sökmelerini ve paramı iade etmelerini istiyeceğim. Herkesten yardımı için çok teşekkür ederim iyiki varsınız :).
Araca elektrikli bagaj uygulaması yaptırdığınız yeri ve sonrasında ürünün arkasında durup durmadıklarını yani kısacası süreç hakkında yine burdan bilgi verebilirseniz çok memnun olurum. F10 hem forumda hem de trafikte oldukça fazla karşılaştığımız Bi model dolayısıyla insanlar için de referans olmuş olur

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım