AÇIK BMW F30 ZF8HP 1.Vitesten 2.Vitese Geçerken Vuruntu Sorunu / ZF8HP Vuruntu

Creedozz

Asfalt Kurutucu
16 Nis 2019
38
29
595
36
Marka
Mercedes
Slmlar 33000 kmde aldigim f30 aracimla 52000 km yi devirdik aldigimdan kisa bi sure sonra farketmistim ama cok nadir yaptigi icin takmiyordum ama artik her gun 1-2 kere yapmaya basladi. Aracimi hep comfort modda kullaniyorum 1. Viteste devir 3-4 bine geldikten sonra ayagimi gazdan cektigimde vites 2 ye geciyor bu anda gaza dokundugum an honda vti motorlarin 5.5 bin devirden sonra cildirmasi vardir ya hani vites atinca sizi koltugun derinliklerine yapistirir, buna benzer bi sekilde ama daha cok vuruntu tarzi bi durum oluyor. Yazilimla duzelir die x bi yazilim firmasina gittim adam yazilimla duzelmez bence kavramanda sknti var dedi canim sklmaya basladi boyle bi sknti yasayaniniz oldu mu acaba?

BavarianEngineer

Alperen Ç.
Panpa
30 Nis 2018
453
1,061
2,695
Ankara
Marka
BMW
Aslında bu km'lerde yapmaması gerekir ancak izlenecek yol şu şekilde olmalı. Pc ile şanzıman adaptasyonu, daha sonra bir süre performanslı kullanım ve normal kullanım, geçmez ise şanzıman yağı ve filtre değişimi ve tekrar adaptasyon. Yine geçmez ise şanzıman içi açılmalı, beyin ve selonoidlerin kontrolü gerekir.

Creedozz

Asfalt Kurutucu
16 Nis 2019
38
29
595
36
Marka
Mercedes
Biraz gec yaziorum ama gecen ankaradaki aydoganlar sanzimana goturdum beraber surduk ustayla bence bsy yok dedi ama onceki aracimda yapmiodu eminim bsy oldugundan, bi de 60000 binde degiselim yagi filtreyi dedi ama 80000 degil miydi o ya ? Kendim adaptasyon yapcam xhp flashtool ile

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Aracınız makyajlı olmayan modelse zf8hp45 vardır, onlarda olur, makyajlı zf8hp50 ise şaşırdım ki bişi olmaz, çözümünü bulamayacağınız konularda sonuna kadar beklemek en mantıklısıdır, kafaya takmadan kullanmanı tavsiye ederim, soğuk oldukça tetikliyor vuruntuyu, havalar ısınınc düzelir ;)

Creedozz

Asfalt Kurutucu
16 Nis 2019
38
29
595
36
Marka
Mercedes
Aracınız makyajlı olmayan modelse zf8hp45 vardır, onlarda olur, makyajlı zf8hp50 ise şaşırdım ki bişi olmaz, çözümünü bulamayacağınız konularda sonuna kadar beklemek en mantıklısıdır, kafaya takmadan kullanmanı tavsiye ederim, soğuk oldukça tetikliyor vuruntuyu, havalar ısınınc düzelir ;)
Hocam hic degismiyor yaz kis var bence adaptasyonla duzelecek gibi sanki gec kaldigi icin yapiyo gibi gelio bana, manuel viteste debriyaji hizli birakinca olusan etkiyi yapiyo aslinda tam vuruntu gibi de degil bi tek comfort modda 1 den 2 ye gecerken yapio, ilginctir ayak gazdayken kesinlikle yapmio gazi birakinca yapio anlamadim

cenkşimşek

ali cenk şimşek
Taklacı Güvercin
8 May 2021
5
0
285
30
ankara
Marka
BMW
Slmlar 33000 kmde aldigim f30 aracimla 52000 km yi devirdik aldigimdan kisa bi sure sonra farketmistim ama cok nadir yaptigi icin takmiyordum ama artik her gun 1-2 kere yapmaya basladi. Aracimi hep comfort modda kullaniyorum 1. Viteste devir 3-4 bine geldikten sonra ayagimi gazdan cektigimde vites 2 ye geciyor bu anda gaza dokundugum an honda vti motorlarin 5.5 bin devirden sonra cildirmasi vardir ya hani vites atinca sizi koltugun derinliklerine yapistirir, buna benzer bi sekilde ama daha cok vuruntu tarzi bi durum oluyor. Yazilimla duzelir die x bi yazilim firmasina gittim adam yazilimla duzelmez bence kavramanda sknti var dedi canim sklmaya basladi boyle bi sknti yasayaniniz oldu mu acaba?
bende aynı sorunu yaşadım henüz bir çözüm bulamadım. Siz bu arada bi çözüme ulaşabildinizmi acaba

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım