Camdaki Kireç Lekeleri Nasıl Çıkar ?

cptcaveman

Erdi OzbileK
Taklacı Güvercin
10 Haz 2021
6
17
295
32
İstanbul
Marka
Citroen
Selamlar, aracımın camlarındaki yoğun kireç lekelerini bir türlü çıkaramıyorum. Diş macunu - cif - pasta denedim. Arkadaşlar var mı önerisi olan ? Boyaya zarar vermeden camları çizmeden nasıl çözerim bu problemi ?

Moderatör tarafında düzenlendi:

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Eğer leke çok eski ve çok derine işlemişse işiniz biraz daha zor
ama ilk aşamada lekelerin kireç lekesi olduğunu düşünerek (hoş yağmur suyunda kireç oranı nedir bilmiyorum ama ) ... sirke uygulayıp bekleyebilirsiniz.. 5-10dk sonra silip duruma bir bakın ...

Onun dışında genellikle evlerde kahve makinelerini veya su ısıtıcıları temizleme üzere kullanılan kireç çözücüler vardır .. bu çözücüler de işe yarayabilir..
Ben banyomdaki bazı kireç lekelerini bunlar ile çıkarttım .. ama banyo camımdaki lekeler biraz derine işlemiş olacak ki ne yapsam olmuyor..

g.c.

Gökhan
Panpa
27 Eki 2016
1,542
2,715
3,570
Aydın
Marka
Mitsubishi
Selamlar, aracımın camlarındaki yoğun kireç lekelerini bir türlü çıkaramıyorum. Diş macunu - cif - pasta denedim. Arkadaşlar var mı önerisi olan ? Boyaya zarar vermeden camları çizmeden nasıl çözerim bu problemi ?

Hanım duşakabinde bu ürünü aldı. hakikaten mucizevi diyor. Denenebilir.

cptcaveman

Erdi OzbileK
Taklacı Güvercin
10 Haz 2021
6
17
295
32
İstanbul
Marka
Citroen
Eğer leke çok eski ve çok derine işlemişse işiniz biraz daha zor
ama ilk aşamada lekelerin kireç lekesi olduğunu düşünerek (hoş yağmur suyunda kireç oranı nedir bilmiyorum ama ) ... sirke uygulayıp bekleyebilirsiniz.. 5-10dk sonra silip duruma bir bakın ...

Onun dışında genellikle evlerde kahve makinelerini veya su ısıtıcıları temizleme üzere kullanılan kireç çözücüler vardır .. bu çözücüler de işe yarayabilir..
Ben banyomdaki bazı kireç lekelerini bunlar ile çıkarttım .. ama banyo camımdaki lekeler biraz derine işlemiş olacak ki ne yapsam olmuyor..
Kireç çözücü boyaya zarar verir mi acaba ağır kimyasal oluyor onlar

Bunu koçtaşta gördüm baya reklamını yapıyorlardı 10 tl fiyatı vardı aracı yeni boyattırdım cok riske girmek istemiyorum

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Kireç çözücü boyaya zarar verir mi acaba ağır kimyasal oluyor onlar

Bunu koçtaşta gördüm baya reklamını yapıyorlardı 10 tl fiyatı vardı aracı yeni boyattırdım cok riske girmek istemiyorum

Emin değilim, lakin sanmıyorum. Yinede aracın görünmeyen bir yerinde denemekte fayda var. Ben "Cam" dediğiniz için direk yazdım. Eğer kaportaya sıçrar diye düşünüyorsanız, etrafı iyice kapatarak sağlama alabilirsiniz...

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok

Türkiyeye gelir gelmez alacağım bundan ...
Ben bizim duş camındakileri mümkün değil çıkartamıyorum ...
Bahsettiğiniz ürüne benzer böye bir şey kullandım ancak pek işe yaramadı... anladığım kadarıyla sizin bahsettiğiniz üründe "aşındırarak" temiziliği sağlıyor ... alternatif bakıyordum ... sizin bahsettiğinizi deneyeceğim.

dr-beckmann-poetssteen-400gr.jpeg

barankaratas

Baran
Profesör
11 Mar 2020
375
763
1,895
ANKARA
Marka
Ford
Bu sorun benim aracımda da var malesef cam yüzey fazla olduğu için çirkin gözüküyor. İlk etapta sirkeli su ile deneyeceğim daha sonra durulayıp mikrofiber bez ile sileceğim inşallah bir sonuç alırız.

mcb

Murat
Panpa
9 Ocak 2020
1,383
2
3,006
3,770
36
Avusturya
Marka
Mercedes
Türkiyeye gelir gelmez alacağım bundan ...
Ben bizim duş camındakileri mümkün değil çıkartamıyorum ...
Bahsettiğiniz ürüne benzer böye bir şey kullandım ancak pek işe yaramadı... anladığım kadarıyla sizin bahsettiğiniz üründe "aşındırarak" temiziliği sağlıyor ... alternatif bakıyordum ... sizin bahsettiğinizi deneyeceğim.

dr-beckmann-poetssteen-400gr.jpeg

Bu üründen ben çok memnun kalmadım açıkçası. Hatta Dr. Beckmann'ın hiçbir ürünü üst kalitede değil bana kalırsa. Yaşadığım bölgede sular aşırı kireçli. Banyodaki duşakabin de oldukça büyük ve tamamen camdan oluşuyor. Bu nedenle düzenli olarak kireç çıkarıyorum hem armatürden, hem camdan hem de fayanslardan. Çokça ürün denedim ve en çok Cillit Bang'in yağ çözücüsünden memnun kaldım. Ağır kimyasal olduğu kokusundan da belli, o nedenle genelde maske takıyorum temizlerken. Bolca sıkıp bir bulaşık süngeri ile ovalıyor ve su ile duruluyorum. Kullandığım versiyonu aşağıdaki turuncu-mor şişe. Kireç sökücü/banyo temizleyici diye de geçiyor. Ağır kimyasal olduğundan boyaya gelirse ne olur bilemiyorum ama.

1636633136268.png

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Bu üründen ben çok memnun kalmadım açıkçası. Hatta Dr. Beckmann'ın hiçbir ürünü üst kalitede değil bana kalırsa. Yaşadığım bölgede sular aşırı kireçli. Banyodaki duşakabin de oldukça büyük ve tamamen camdan oluşuyor. Bu nedenle düzenli olarak kireç çıkarıyorum hem armatürden, hem camdan hem de fayanslardan. Çokça ürün denedim ve en çok Cillit Bang'in yağ çözücüsünden memnun kaldım. Ağır kimyasal olduğu kokusundan da belli, o nedenle genelde maske takıyorum temizlerken. Bolca sıkıp bir bulaşık süngeri ile ovalıyor ve su ile duruluyorum. Kullandığım versiyonu aşağıdaki turuncu-mor şişe. Kireç sökücü/banyo temizleyici diye de geçiyor. Ağır kimyasal olduğundan boyaya gelirse ne olur bilemiyorum ama.

Ekli dosyayı görüntüle 37489
Tek cozumu porcoz. 10 a 1 sulandirma ile cozuluyor.

( detailciler 600 tl aliyor sadece buna )

g.c.

Gökhan
Panpa
27 Eki 2016
1,542
2,715
3,570
Aydın
Marka
Mitsubishi

Yeni öneri:

Bulaşık makinesi parlatıcısı deneyin. Duşakabinlerde ki artık kendine yer etmiş kireç lekelerinde dahi işe yarıyor.

Hem PAK'tan çok daha ucuz hem de denedik hakikaten sadece sıkıp bekliyorsun sonra fırçalayıp durula.

Son düzenleme:

alpercoman

Asfalt Kurutucu
27 Ocak 2019
1
0
535
Ben armatür ve duşakabin camında bunu kullanıyorum ovalamadan kireci çözüyor ,daha uzun süre kalmış kireç lekelerine birkaç kere daha uygulama yapıp süngerle ovalama yaptım sonuç mükemmel , aracınızın camına önce süngere az dökerek bir deneyebilirsiniz boyaya temasından sakınarak tabiki

Ekli dosyalar

• EA6492DB-FBAD-49AB-872D-712E28EB274C.jpeg
    EA6492DB-FBAD-49AB-872D-712E28EB274C.jpeg
    36.2 KB · Görüntüleme: 0

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok

Ekli dosyayı görüntüle 37489

Bendeki lekelere nüfuz edebileceğini sanmıyorum ... hiç bir şey nüfuz edemiyor.. saki kireç lekeleri camın içinde gibi ..
Ama edinmesi kolay olduğu haftasonu mutlaka alırım bir tane bundan.. deneriz. olmadı zaten biryerlerde kullanılıyor böyle malzemeler

mcb

Murat
Panpa
9 Ocak 2020
1,383
2
3,006
3,770
36
Avusturya
Marka
Mercedes
Bendeki lekelere nüfuz edebileceğini sanmıyorum ... hiç bir şey nüfuz edemiyor.. saki kireç lekeleri camın içinde gibi ..
Ama edinmesi kolay olduğu haftasonu mutlaka alırım bir tane bundan.. deneriz. olmadı zaten biryerlerde kullanılıyor böyle malzemeler
Bence de bir deneyin, olmadı en kötü evde kullanılır sonrasında. Durum yalnız o kadar kötüyse bir detailingciye gösterebilirsiniz. Benim kullanımımda bunun süngerle birlikte çıkarmadığı kireç lekesi olmadı hiç.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım